Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Nije mi jasno sto bi radili root i unistili garanciju zbog gcam? Ispadne da je kamera od N9 kao na J3. Ako vec zelite toliko gcam kupite pixel 3 ili Xl verziju.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imao sam n9 i sa ex i sa sd845,mislim da na ex ne dobijas mnogo sa gcam tj retko gde su slike bolje sa gcam na ex,sd je vec druga prica

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Lepo je videti da Note 9 i Samsung generalno imaju najmanje nivoe zracenja. Jeste da jos nije pouzdano dokazano kako utice na nas, ali svakako je bolje ako je sto nize.
Razocaravaujece je videti kako Apple lose stoji na ovoj listi, bas visoki nivoi zracenja, skoro 10x veci od Note-a 8 recimo.

chartoftheday_12797_the_phones_emitting_the_most_radiation_n.jpg

chartoftheday_12841_the_phones_emitting_the_least_radiation_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Na ovoj temi da ne ulaziš i po šest meseci, opet nisi ništa propustio. I dalje se piše o kameri i nekakvom gcamu... svašta.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Mene moj telefon počinje da brine. Nešto mi je sumnjivo. Baterija ako izgura 4 sata (SOT) je top, često se greje, bude prilično vruć ka bixby dugmetu i ispod senzora za otisak prsta.

Ima da ga nosim u ponedeljak u Promobi na dijagnostiku.

Samo nešto ne znam da li će mi odobriti potencijalno zamenu, ako je baterija ispod proseka i zbog ovog zagrevanja. Šta cenite?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Prvo hard reset i nista ne instaliraj ,vidi kako ce se ponasati,ako i dalje bude vruc nosi ga u servus,ako ne onda neka aplikacija pravi problem

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ma odradio sam hard reset dvaput, čak nisam ni vraćao aplikacije. Videću u narednim danima kako će da se ponaša.

Ima fore do ponedeljka.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pozdrav note saborci kako se najbolje reprogramira bixby tasterr.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kod mene od pite jos ni P... mozda je i ok a mozda i nije...[emoji849][emoji6][emoji50][emoji1]

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
 
Kod mene od pite jos ni P... mozda je i ok a mozda i nije...[emoji849][emoji6][emoji50][emoji1]

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

Za koje trziste je tvoj telefon? Pogledaj u Settings -> Software information -> Service provider SW ver. Moj je za Malezijsko (XME), a kod njih i dalje nije stigao zvanican update na Pie. Nisam mogao da cekam i pre 10ak dana sam preko odina flashovao verziju za Nordijsko trziste "CSA7" build, malo noviji od "CSA2" koji je stigao nama i sve radi savrseno. Mozes i ti da probas ako si nestrpljiva...
 
Za koje trziste je tvoj telefon? Pogledaj u Settings -> Software information -> Service provider SW ver. Moj je za Malezijsko (XME), a kod njih i dalje nije stigao zvanican update na Pie. Nisam mogao da cekam i pre 10ak dana sam preko odina flashovao verziju za Nordijsko trziste "CSA7" build, malo noviji od "CSA2" koji je stigao nama i sve radi savrseno. Mozes i ti da probas ako si nestrpljiva...
Evo samo CRO pise ako je to to!
12f2aa1cdf322abc0b1e3dedaf71e45c.jpg


Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
 
Još malo i biću jedini na O [emoji56]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Koji je poslednji update za SEE? CSA2 ili 7?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Još malo i biću jedini na O [emoji56]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ne znam šta da ti kažem, ne bih mogao da kažem idi na v9. Prešao na v9 zbog slabog zvona za viber i loše kamere, ali se opet nisam usrećio drugim stvarima. Zapravo zvono za viber mi je i sada slabo, ali predpostavka da će biti jače posle vraćanja na fabrička podešavanja, valjda?! Kamera i dalje loša za ovu cenovnu klasu, mora root za GCam da popravi stvar al mi se ne gubi garancija + vreme za zezanje sa tim koje nemam, pogotovo što na SD845 se samo instalira GCam i nema zezanja sa tim. Nekad tokom noći ubija app u pozadini, nekad ne, nema pravila, to se nije dešavalo na v8. Baterija jedan dan me oduševi, sutradan kanal, lutrija čista, ali bolja ma v9 i tu više izvlačim kada se ponaša normalno. Tolerišem ga zbog olovke jer tu nema konkurenciju, ali opet jedva čekam da se vratim na nešto sa SD845 i GCam.
Uređaj je kvalitetan tu nema govora, ali softver truba. Zvuk je odličan i zadovoljstvo je koristi ga za razgovore, čak i manje koristim sat za razgovor jer je spikerfon odličan i jako glasan.
Telefon ove klase i cene ne sme da ima ništa lošije od telefona jeftinijih dva ili tri puta, jednostavno ne sme!

Baterija na v9 jutros, za 11% na 4G sa upaljenim BT i automatskim osvetljenjem, da je ovakva stalno bilo bi top:
114c5f48b771a441b795083d4b8059b9.jpg
7abfd546245ec40a9993b7294ffef405.jpg
 
Poslednja izmena:
Note 9 je trenutno najbolji telefon na svetu, i bice jos dugo... zasto? zato sto moze da se kupi nov za 600e!! vise nije 1000e i ne postoji duplo ili 3x jeftiniji uredjaj koji ga kida u bilo cemu... 3x jeftiniji je sad Xiaomi A2 koji je truba.... Ako hoces da kupis OnePlus 6t za 500-550e naspram Note 9 za 600e, cestitam... :D :D :D
 
U čemu je najbolji? Ima najbolju kameru? Nema. Bateriju? Nema. Softver koji ubija app iako su zaključane u memoriji? Itd.
Treba biti realan.
Tak A2 sa GCam kida Note 9, eto u čemu je bolji, bolji je i A1 sa GCam, prednja kamera A1 sa GCam kao da je duplo skuplji telefon. Ne ubijaju app u pozadini oba a nov A1 160e. Ne ne bi smelo tako, ni bi smelo ni da priđu Note 9 u bilo kojoj stavci, a ne u nekim da budu bolji.
 
Šta se tačno dešava kada ubija app u pozadini? Recimo na WhatsApp, da li će stići poruke?
 
Hoće naravno.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Jeste jedan od najboljih sigurno ali da je najbolji to je diskutabilno

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ne mislim da ima najbolju kameru, ili najbolji sw, ili najbolje nesto od svih. Vec kazem da value for money ili vrednost za novac je sad ubedljivo na strani Note 9 uredjaja!
90% ljudi na svetu ni ne zna da postoji GCam! pustite vi forume na kojima ima po 50-100 aktivnih clanova kojima to znaci!
Daj mi bilo koji telefon koji moze da uradi ono sto Note 9 moze a da pritom bude u svim segmentima u top 3 telefona za taj novac? pa covece huawei m20 pro je odlican ali prvo je skuplji sad od Note 9 a kao drugo ne moze da uradi dosta stvari koje moze note. o Iphonima necu ni da pricam jer su neupotrebljivi, ok za ljude koji imaju mac bookove, ipadove itd na kojima rade a ip im je pristupna tacka za odredjene stvari kada zatreba...
i ta prica sa youtuba kao da li idalje Note 9 VREDI??? samo 6 meseci posle izlaska najmocnijeg telefona trenutno vi pisete da nesto i nije bas? ili vam smeta ovo,smeta ono? normalno da ce uvek imati nesto sto smeta ali generalno je best buy. Ako vam pored funkcionalnosti na telefonu nista vise nije bitno ok uzmi A2 i stavi gcam i teraj.
Ja ne mogu da koristim telefon branda kojeg ne dozivljavam, niti mogu da vozim auto branda koji ne dozivljavam na sebi svojstven nacin.
Ima drugacijih misljenja i generacijskih razlika medju svima nama, moj cale i ja se itekako razlikujemo, tako je isto i na forumu!
ne moze neko od 40-60 godina da ubedjuje nekog od 18-30 da je bolje voziti xiaomi sa gcam od XS Max ili Note 9 i da je to bespotrebno bacanje para i da je shit value for money jer drugacije gleda na trosenje svog novca. (porodica, obaveze, itd..)
Top 3 telefona trenutno:
Iphone XS/Max
Huawei M20Pro
Samsung Note 9

najjeftiniji Note... i tek ce biti best buy za 2 meseca kad izadje S10 a njemu cena jos padne
 
Olovka ga izdvaja i klasa tu je za sebe, tek kada drugi to ubace mogu da mu stanu na crtu za poređenje. Šteta za ostalo što nije na tom nivou klase i cene. Kome olovka nije prioritet nema potrebe da gleda Note 9, ima jeftinijih i boljih modela.
Što se tiče GCam i drugih koji nisu čuli za istu, to me ne zanima niti to komentarišem, niti su oni članovi ovog foruma.
Što se tiče softvera, pa upravo nas nekoliko piše kako ubija app u pozadini čoveče! Šta je tu dobro i najbolje?!
 
Poslednja izmena:
...
Top 3 telefona trenutno:
Iphone XS/Max
Huawei M20Pro
Samsung Note 9

najjeftiniji Note... i tek ce biti best buy za 2 meseca kad izadje S10 a njemu cena jos padne

A sta ce biti ako cena i ne padne bas, kad ljudi shvate da je bolje kupiti N9 po koliko toliko "niskoj" ceni nego preplatiti za najnoviji uredjaj koji nista specijalno vise ne pruza...?
Naravno da ce pasti cene ali koliko i kako ce reagovati kupci, da ne prodje cela serija 10 a pogotovo najveci modeli kao sto je prosao iP?
 
Ja ne kapiram o cemu ovaj "Ivan KP" vise prica.
- Kao prvo, Note 9 ima odlicnu kameru, bolju ima samo Huawei Mate 20 Pro i P20 pro, i to ne u svim situacijama. Na poslu imam Pixel 2XL i novi iphone XS Max pa sam testirao, nije da samo verujem recenzijama. Dakle Note 9 je odmah iza Huawei-ja, Pixel je bolji iskljucivo u bas mracnim uslovima, cak i nocu Note ponekad napravi bolju fotku. Iphone je solidan ali skoro po svim kriterijumima pri dnu ove liste.
- Baterija, definitivno pri samom vrhu, pogotovo ako koristis "Night mode". Opet jedino Huawei moze da se poredi. Pixel i iphone osetno slabiji.
- "Ubijanje apps u pozadini", zapravo ne ubija nista u pozadini nego posle izvesnog vremena ih izbacuje iz "recents" liste tj. iz task manager-a. Sada, to sto su neke apps lose napisane i ne znaju da povrate stanje u kojem su bile nije krivica Samsunga vec tih developera. Meni kao i ogromnoj vecini ljudi to ne smeta niti ometa pri radu, mada se slazem da jeste zbunjujuce. Ocekujem da ce u skorije vreme promeniti to tako da kada neku app iskljucis iz battery optimizera, i podesis da ne ne uspavljuje u Battery -> Settings -> Put unused apps to sleep , ostaje trajno u "Recents" listi. Ali nemoj d azbunjujes izjavom da "UBIJA" apps u pozadini, posto ne radi to, sve dobro napisane apps rade normalno.

I da, po meni je Note 9 od svih pomenutih telefona najbolji, da ne pominjem veliki plus da moze da se nadje za oko 650e. Iphone Xs Max nema bas nista bolje od njega(evo sad ga upravo drzim u ruci), ni ekran, ni kameru, beteriju, o softveru i nedostatku stylus-a da ne govorim, Huawei Mate P20 Pro ima bolju kameru i za nijansu bateriju, sve ostalo na strani Note-a
 
Poslednja izmena:
Realno cu reci posto sam n9 imao od izlaska a m20 pro koristim mesec dana,veeeelika prava prednost n9 je olovka i zvuk ,sve ostalo je na strani m20pro,baterija nije malo nego mnogo bolja na m20,inace oba se mogu naci po slicnoj ceni tako da je samo stvar licnog izbora ko ce koji da uzme ,u svakom slucaju note je klasa za sebe zbog olovcice i tu nema diskusije,oko svega ostalog mozemo da polemisemo

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
To sto moze da se nadje za 600€ nije svima plus,posle pola godine ljudi ne mogu da izvuku ni pola od vrednosti novog kada je izasao? Koliko treba doplatiti za s10+,500-600€?
 
Niko da pohvali fantastican ekran koji ima Note 9. Niko mu nije ni blizu.

Mada nisam nikada drzao Gugl telefone pa sa njima ne mogu da uporedim.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno