Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Pa vidiš da si koristio pogrešne telefone... Ljudi kažu da Xiaomi ubija, savija, kida sve flagship fonove...[emoji16]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Tw je postao bolji zato što je hardver postao jači. Uvek pročitam ovde kako je smooth, kao ne trza, ali kada god uzmem da koristim neki Samsung bio to low end, mid range ili high end (note nisam koristio, to niko ne kupuje koga poznajem) i uvek ima onaj prepoznatljivi samsung ui osećaj korišćenja. Jos ako je upaljen malo duze, kada se stisne mt dugme odma mi se slosi. Ako to ne osetite super je, ali neki ljudi to osete i vide. Brzina nema veze sa time, dal ce otvoriti aplikaciju jedan za 1.3 a drugi za 1.6 sekundi nije ni bitno, bitan je feeling za osecaj sto bi se reklo, a tu je samsung i dalje los.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@telep evo ja koji sam izmenjao gomilu flagship telefona (samsung, pogotovo) ti potpisujem da novi s9/n9 ni malo ne koči, ne laguje, ne usporava.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@telep evo ja koji sam izmenjao gomilu flagship telefona (samsung, pogotovo) ti potpisujem da novi s9/n9 ni malo ne koči, ne laguje, ne usporava.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

On nije merodavan. Kaze da Nokia 5 izradjena od komada aluminijuma serije 6000, KRCKA i UVIJA se. Probao sam dva komada, telefon je nadprosecno cvrst i odlicno uradjen. A da mu spomenes neki Xiaomi, vec bi ga dizao u nebesa.
I ja kao vlasnik S9+ se slazem da ne laguje i ne usporava. Ima po neku sitnu manu, ali brzina nije jedna od njih.
 
Jedini problem sa ui-jem koji ja imam na s9+ su animacije koje predugo traju jer su po difoltu u Developer options sve animation scale na 1x. To se prebaci na 0.5x i ceo ui deluje drastično brže.
Inače što se brzine i fluidnosti tiče samo onaj ko nije koristio s9 i n9 može da kaže da loše rade. I Loznica naravno. [emoji6]
 
Od S7 edge nemam nikakvih problema sa TW.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jedini problem sa ui-jem koji ja imam na s9+ su animacije koje predugo traju jer su po difoltu u Developer options sve animation scale na 1x. To se prebaci na 0.5x i ceo ui deluje drastično brže.
Inače što se brzine i fluidnosti tiče samo onaj ko nije koristio s9 i n9 može da kaže da loše rade. I Loznica naravno. [emoji6]
+1
Uvek smanjim sve animacije na 0.5...
nikakav problem sa brzinom i lagom nemam...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa svi top modeli su toliko napredovali, da je smesno pricati o nekakvom lagu ili usporenju. Pogotovo ne na S8, S9 i Note 8 i 9 modelima, i da se jos pritom provlaci prica da je neki kinez duplo brzi. Smesno.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
S8 i note 8 već zapinju posle dužeg korišćenja

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne zapinje note 8.... Skoro godinu dana kod mene i nikakvih problema.
 
S8 i note 8 već zapinju posle dužeg korišćenja

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Večeras sam morao da ugasim S8, tj. da ga resetujem zbog apdejta, posle više od 40 dana (1000+ sati uptime), za to vreme nije se ni zakašljao, a kamoli zapeo, zabagovao i slično, kao npr. Huawei P8 koji sam imao pre S8 - njega sam bukvalno morao na desetak dana da resetujem ;)
 
Evo ne možeš me ubediti sa na 1000+ sati kad uđeš u galeriju i otvaraš/zatvaraš fotku, imaš više od 3fps ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mislim da je bio update galerije koji je to popravio... Samo sam sad na 90h uptime jer sam ga restartovao zbog OTA pre neki dan pa ne mogu da potvrdim 100%
 
Golim okom, neko je osetljiviji na seckanja, neko ne primeti uopšte, neko primeti al ga zabole itd... Mada možeš i u dev options da upališ gpu profiling al to je već bespotrebno geekovanje
 
Da mislio sam nekom ne-subjektivnom metodom :)
Zar nije ranije bilo u developers settings da se ukljuci fps? Koliko vidim za sve opcije treba adb i pc, ukoliko nije root.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pa to je ovo što rekoh, gpu rendering profile, izaberi bars i buljiš u onaj grafik :)
 
Da da, uzasan je grafik :) ipak subjektivna metoda je izgleda najbolja :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja 2-3 dana imam u svim aplikacijama koje ucitavaju neki online sadrzaj prvih sekund-sekund i po, onaj mali loading symbol (poluotvoreni krug sa strelicom) na delu gde se ucitava sadrzaj pa tek onda ucita (youtube, komentari, vesti). Mobile data, wifi iskljucen, telenor. Nekom se desavalo mozda ili zna sta je?

Edit: evo okacih i screenshot

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
6437d7ac17b7b5dba3297fbb4db63c37.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni je ovo pocelo da se desava pre 2-3 dana, nije bilo ranije, da je samo yt pa i ajde ali i u vecini drugih apppova ima taj 1 - 1,5 sekund delay. I mene pocinje opasno da nervira, samo zato sto ne mogu da provalim sta je . .

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Jedini problem sa ui-jem koji ja imam na s9+ su animacije koje predugo traju jer su po difoltu u Developer options sve animation scale na 1x. To se prebaci na 0.5x i ceo ui deluje drastično brže.
Inače što se brzine i fluidnosti tiče samo onaj ko nije koristio s9 i n9 može da kaže da loše rade. I Loznica naravno. [emoji6]
Instaliraj system ui tuner i stavi animacije na 0,25 ili 0,3 bice jos bolje
 
I meni je to pocelo da se desava od pre dva, tri dana...[emoji847]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
I meni je to pocelo da se desava od pre dva, tri dana...[emoji847]

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Hm, da l je to onda kod svih . . Jos neko da l je primetio isto na note 9, i eventualno telenor mrezi (ako je do interneta nesto mada sumnjam) ? Najlakse da isprobate je da iskljucite sve aktivne aplikacije , i otvorite ispocetka YT , tapatalk ili neke vesti i da vidite da l se desava . ako aplikacija vec radi u pozadini onda cesto ne bude . . .
 
Da, ako je u ramu ne desava se...

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Kakvi su utisci onih koji su koristili i s9 i Note 9? Dvoumim se izmedju ova sva, ali sam oduvek bio za kompaktnije uredjaje. Koji od ova dva biste mi preporucili?
 
Ako ces compaktnost onda s9, ako ces znatno bolju bateriju i olovku onda note9

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ni u Pro Mobiju ovu distorziju svetlosti ne vide. Mislim da to definitivno zaključuje ovu priču. Kako kome zapadne, koliko kome smeta pa tako teramo sa zakrivljenim ekranima dok ne reše da obrate pažnju prilikom proizvodnje na ovo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno