Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 9

Pa da budem iskren grejala se i kad je bilo 20-25 :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Grejace se ako si bio na mestu gde je loš signal

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ima kojima se greje, meni se greje, a ima i onih koji se kunu u 9ku. Ja osecam najvise sa leve strane.
Ako imas vremena idi u servis i javi sta je bilo. Imam osecaj da bih samo morao opet da vracam podatke.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nije loš signal. U gradu sam. Možda ima neki svoj život s obzirom da ga koristim tek par dana.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima kojima se greje, meni se greje, a ima i onih koji se kunu u 9ku. Ja osecam najvise sa leve strane.
Ako imas vremena idi u servis i javi sta je bilo. Imam osecaj da bih samo morao opet da vracam podatke.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Note 9 je telefon sa najviše zlata u sebi, on se greje najmanje od svih Samsnug koliko znam (iako se ne reklamira da ima ultra giga hlađenja).Zamisli koliko se greje S serija u odnosu na njega. Mora leti napolju na 30 stepeni da povrućnini svaki, pogotovo furune sa exynos.


Jeste li vi sa N9 imali onaj problem sa wifi signalom posle zadnjeg update-a?

Sent from my S9

Wi-Fi su "popravili" na S i N seriji, pojavljuje se uzvičnik ili blinka wifi ikonica. Kada će ispaviti pitanje, u servisu nemaju rešenje za sada, stoje telefoni i čeka se nadogradnja.
 
Imam sluzbeni s8, pre note 9 sam imao note5, zato mi je nevrrovatno da najnoviji i najskuplji se najvise greje. Kod s8 se bas retko primeti.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Druže evo ja imam n9, istovremeno i punim telefon i igram igre i svašta nešto, koristio ga napolju na 40+ i nikad nisam osetio da je nešto preterano vreo telefon. Čast onda jednom kad mi je stojao u nosaču na šoferki i punio se a sunce pičilo u njega pa mi prijavio upozorenje. ;)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
I ja dok sam koristio Note 9, nikada se nije grejao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledajuci S10+ naspred N9 po toplini N9 je uvek bio hladan dok se 10+ dosta vise ugreje.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@Proday
Ne kazem da je preterano vreo, ali se oseca da se greje na levoj strani, i to ne sad na plus 30 vec i zimi. Bili su ovde postovi da su imali iste probleme pre nego sto sam kupio telefon, ali su bili u manjini, pa nisam toliko obracao paznju.
WiFi skoro ne korstim, ali u istim okolnostima se note5 nije grejao.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Kupi neku deblju masku, tipa spigen tough armor i zaboravi na problem ;) Garanciju imaš, ako crkne nosiš tel, ako se pregreje sam će da izbaci upozorenje tako da nemaš razloga za brigu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Meni se dok sam imso note 9 ex jako grejao ali smo ustanovili da je los kvalitet mreze kod mene bio glavni problem,posle sam ga menjao za n9 sd verziju nije se grejao uopste. Isti slucaj je i sa s10 plus ex verzijom ,imao sam ga 3,4 dana i konstantno je imao problem sa jacinom signala i ispadanjem sa mreze i grejanjem, brzo je zamenjen. Sto se mene licno tice exynos vise nikada,sad nosim tel drugog brenda i nikada ni jedan problem sa mrezom, jacinom signala i grejanjem nisam imao
 
Ne koristim zastitu uopste, tako da to otpada.
Najverovatnije ce biti kao sa Duletom, kad budem imao para, telefon od nekog drugog proizvodjaca.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nije baš normalno da se greje dok gledam youtube ili čitam forum pomoću tapatalka. To nije radio ni Honor.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Morate uzeti u obzir jos jedan detalj, a to je toplotni raspon svakog coveka je drugaciji. Nekome su hladni dlanovi, nekome tabani, neko se znoji non stop. Meni su recimo dlanovi hladni i s8,s9,s10 su nepodsljivi posle 20tak min upotrebe. Sa gcam posle 5min tel gori, a dam drugaru u ruke on kaze mlak je... Iphone x takodje se greje brzo i dosta, a kirin 970-980 nikad, ali nikad nisam osetio ni najmanju toplotu. Jos jedan detalj, pogledajte SAR TO BODY na samsungu, blizu max dozvoljenog za telo, a i to doprinosi osecaju toplote i zmaraca u dlanovima.
 
Ike, ako si ga tek uzeo i nemas dosta stvari da backupujes, odnesi ga u servis. Mislim da su ovde pricali da je Promobi izuzetno poslovan, pa javi sta si uradio.
Ja sam mu radio i cache wipe i facfory reset, nije pomoglo, pisao sam nasima iz Samsunga za to i za mirrorlink i oduvali me, tako da cu sledeci put dobro razmisliti pre nego sto uzmem bilo sta od samsunga. Trebao to i ranije, ali mi je samsung delovao kao sigurica, da ne moram da pretrazujem sve utiske kupaca, vec cu da kupim nesto sto.ce provereno da mi radi naredne tri godine.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ma radilo bi to sve da je sd verzija ,iz iskustva ti kazem,sa sd verzijom ni najmanjeg problema nisam imao, note je stvarni klasa za sebe i steta sto nam.u evropi uvaljuju ex varijantu tj sto nemamo mogucnosti bar da biramo
 
Sta se sve danas radi, odmah da napomenem da sam na facebook aplikaciji u telefonu zabranio sve dozvole, citao sam o tim stvarima na netu, cak mi se i ucinilo da kad pricam sa nekim o necemu da mi se na face pojavljuju posle reklame o tome, otisao jutros kod vulkanizera da mi pogleda prednju gumu, radi covek svoj posao meni zvoni tel pricam sa ortakom kako sam kod vulkanizera i da ovaj letnji set guma da izgura ovo leto i posle cu uzeti novi, pa meni je od pre pola sata facebook preplavljen "sponzorisanim" reklamama o radnjama i internet prodaji guma.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
dakii@ Google to radi, FB je samo agent. Odes na DOZVOLE i tamo zabraznis Lokaciju, Mikrofon, Kameru svim app sem onih za koje ti to treba da bi radile i nece te smarati sa tim. Oni sve kao "hoce nama da olaksaju" ne znam samo sta, i kad smo mi to trazili da olaksaju, pa da po difoltu to bude normalno, a zapravo nas spijuniraju 24/7. Sto je najgore masa ljudi kaze ma kome sam ja bitan, bas ce mene itd... Pa da nisi bitan ne bi te pratili gde si, s kim si, u kom si restoranu, u kom si wc-u itd, cim prate, bitno im je, ali ebiga, navukli nas na telefone i sah mat. Evo cist primer za iPhone, ja na X-u pogasio sve, Fid,Wake up, sve, i u mraku uzmem da slikam s drugim telefonom testa radi i vidim kako mu IR radi notch-u , blinka li blinka, a zna se cemu sluzi i kad se pali ir....
 
Sta se sve danas radi, odmah da napomenem da sam na facebook aplikaciji u telefonu zabranio sve dozvole, citao sam o tim stvarima na netu, cak mi se i ucinilo da kad pricam sa nekim o necemu da mi se na face pojavljuju posle reklame o tome, otisao jutros kod vulkanizera da mi pogleda prednju gumu, radi covek svoj posao meni zvoni tel pricam sa ortakom kako sam kod vulkanizera i da ovaj letnji set guma da izgura ovo leto i posle cu uzeti novi, pa meni je od pre pola sata facebook preplavljen "sponzorisanim" reklamama o radnjama i internet prodaji guma.
Snimanje glasa bi bilo malo povise potrosnje baterije.
Ali prilicno sam siguran da je po lokaciji video da si duze proveo kod vulkanizera, i onda reklamira gume.
 
Nisam nikakav teoretičar zavera, ali ovo mi se više puta desilo... Bez ikakve pretrage na netu, samo razgovorom, da ubrzo nakon toga dobijem targetirane reklame ili targetiranu pretragu... Dovoljno puta da ne može biti slučajnost...
Tehnologija je tu, pa zašto je ne bi koristili, pogotovu u bananama državama da istu testiraju, gde znaju da nema pravnih posledica...

N960F
 
Znači, vrše obradu zvuka na samom telefonu? Ili šalju to na servere? Bez uticaja na bateriju i net? Ili je možda ipak nešto treće?
 
Obrada RAZGOVORA ne zahteva maltene nimalo vecu potrosnju baterije (isprobano u praksi, jer imam auto-call recorder, a razgovoaram po 2-3h na speakerphonu dnevno).

Ali snimanje celog dana bi ubilo bateriju, to je valjda drugi tip snimanja, i duze traje.

Nema sanse da sama obrada zvuka bude na telefonu, to bi bilo ocito, CPU bi se koristio podosta. Sem ako telefoni nemaju neki dodatni CPU sa dodatnom baterijom, i mikrofonom, koji ne mozemo da primetimo.


On topic: Koji update/ROM se najbolje pokazao? Planiram da predjem na N9D kada malo se smiri cena cim izadje N10.
 
Ne koristim fb i pokušao sam da ga izbrišem ali ne može ima kao samo opcija disable to je baš bezobrazno.

@milanin hvala ti na savetu!



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ocigledno da rade sta im je dozvoljeno od strane drzave, privatnost nam je svedena na minimum.

@alfaunits
Skini SEE preko SamFirma, em puna brzina skidanja i taman skida poslednju verziju, poslednja dva updejta su se odlicno pokazala sto se tice kamere i baterije, sad cekamo neki update da sve pokvare.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pozdrav društvo samo da javim da se telefon izgleda malo stabilizovao posle 4-5 dana od aktivacije.Više se ne greje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Uplasio se servisa [emoji3]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da li postoji nacin da se kontrolisu zvucnici iole?
First shot inace dosta slab SoT, i S7 ga bije.
 
Sacekaj par dana da "nauci" tvoje koriscenje, tako je meni bilo prvih 5, 6 dana...posle druga prica.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno