Šta je novo?

Problem sa NE prikazivanjem slike sa novog ps4 slim na novom 4K tv-u

markos03

Poštovan
Učlanjen(a)
08.04.2017
Poruke
14
Poena
54
Treba mi pomoc. Dobio sam od brata potpuno novi PS4 slimiz Svajcarske. Ja ovde kupio novi VOX 4K tv. Sve sam lepo povezao i nema slike. Pokusavao sam sa onim resetovanjem i podesavanjem rezolucije u safe modu, ali nisam mogao doci do toga. Kada HDMI kabal izvadim iz sony-ja i ubacim u komp, pojavi se slika. I sve je normalno. Taj isti kabal vratim u sony koji je ukljucen i onda se pojavi slika. I iskljucivo samo tada. Nakon toga mogu da gasim soni u kratkom periodu i da ga palim i slika se pojavljuje. Sve ok. Ali nakon duzeg vremena kada hocu opet da ga upalim imam isti problem i opet moram sve ovo sa kompom da povezujem kako bi se pojavila slika koju dobijam od sonija. Zaista je iritantno i ne znam sta da radim. Pa ako neko zna, neka mi kaze sta je u pitanju i kako to resiti.
 
Probaj neki krsteni kabal. Sony pruza 4k u 60hz, a to ne moze svaki kabal. Provereno [emoji6]
 
Uff od toga nemam bolji predlog po sto je to bas idealno za probu.

Meni je ove simptome ps4 prikazivao sa jednim ne kvalitetnim kablom. Sve sto je iole nesto skuplje, brendirano i ima i ethernet bi trebalo da bude dobro.
 
Hm, meni to smrdi da TV i PS4 ne umeju da se dogovore oko rezolucije, tj da mu TV kaze da je 4k a kada PS4 posalje taj signal on ga ne prepoznaje....
Kada ga prikljucis na monitor, probaj na PS4 da iskljucis auto grafiku i stavi na FHD.
Iskljuci PS4, povezi sa TV-om, i vidi da li ce ti se pojaviti slika.....
Ili probaj na drugom HDMI portu TV-a?
 
Uff od toga nemam bolji predlog po sto je to bas idealno za probu.

Meni je ove simptome ps4 prikazivao sa jednim ne kvalitetnim kablom. Sve sto je iole nesto skuplje, brendirano i ima i ethernet bi trebalo da bude dobro.

Pokusacu onda sa drugim kablom da vidim i to.
 
Hm, meni to smrdi da TV i PS4 ne umeju da se dogovore oko rezolucije, tj da mu TV kaze da je 4k a kada PS4 posalje taj signal on ga ne prepoznaje....
Kada ga prikljucis na monitor, probaj na PS4 da iskljucis auto grafiku i stavi na FHD.
Iskljuci PS4, povezi sa TV-om, i vidi da li ce ti se pojaviti slika.....
Ili probaj na drugom HDMI portu TV-a?

Problem je sto nemam opciju da izaberem FHD. 1080 mi je maximum. U onim podesavanjima kad gledam na ps4 koja je rezolucija, pise da je 1920x1080. Znaci, imam 480, 720, 1080 i 1080i sta god to znacilo. Vece rezolucije od toga nema.
 
Problem je sto nemam opciju da izaberem FHD. 1080 mi je maximum. U onim podesavanjima kad gledam na ps4 koja je rezolucija, pise da je 1920x1080. Znaci, imam 480, 720, 1080 i 1080i sta god to znacilo. Vece rezolucije od toga nema.

Pa to, 1080 izaberi.....
To je FHD...
Nece ti ponuditi vecu, ako uredjaj to ne podrzava ( sto je tvoj monitor ).
E sad, kad prikacis TV, on vidi da on podrzava 4K, i posalje mu taj signal ali on ne radi iz nekog razloga.....
 
Pa to, 1080 izaberi.....
To je FHD...
Nece ti ponuditi vecu, ako uredjaj to ne podrzava ( sto je tvoj monitor ).
E sad, kad prikacis TV, on vidi da on podrzava 4K, i posalje mu taj signal ali on ne radi iz nekog razloga.....

Pogresno sam te ja razumeo. Ovo sto sam napisao prethodno se odnosilo na TV. Dok je tv prikacen za sony. Znaci, palim soni i cekam sliku, sony radi, ali je ekran crn. Onda HDMI kabal izvadim iz sonija dok radi i prikacim na laptop. Slika sa laptoma se odmah pojavi pojavi na tv-u. Tada kabal radi bez problema. Taj isti kabal izvadim iz laptopa i vratim nazad u sony koji je ukljucen i slika se pojavi. Ne pojavljuje se slika dok ne prikacim na laptop. To mi je cudno. Zeznucu hdmi port ako tako budem radio stalno. ☺️
 
Pa to, 1080 izaberi.....
To je FHD...
Nece ti ponuditi vecu, ako uredjaj to ne podrzava ( sto je tvoj monitor ).
E sad, kad prikacis TV, on vidi da on podrzava 4K, i posalje mu taj signal ali on ne radi iz nekog razloga.....

Ona rezolucija je koju sony vidi od TV-a.
 

Bas cudno. Nema ni zvuka, a ni slike. A ne pise na tv-u da nema signala. Nisam ni mogao da udjem u safe mod. I rekoh da proverim na laptopu da li radi HDMI kabal i on radi. Zabrinuo se na trenutak da potpuno novi PS4 ne radi. Vratim kabal u sony i pojavi se slika. Igrao malo i gasio sony da vidim hoce li biti slike. I pojavljivala se tog dana. Ali svakog narednog dana moram povezivati kabal iz sonija za laptop kako bih dosao do slike sa sonija na tv-u. I pojma nemam kakve to veze ima. Provericu ovo sto si mi predlozio. Ali mislim da je ovako podeseno. A ps4 slim je u pitanju. Nije pro.
 
@markos03
A da probaš da resetuješ rezoluciju? Power dugme 7 sekundi...
 
@markos03
A da probaš da resetuješ rezoluciju? Power dugme 7 sekundi...

Pokusavao to. Prvo nisam ni mogao da dodjem do safe moda. Kada sam dosao, resetujem sve i pokusavao automatik i razne rezolucije i opet ostaje problem. Danas radi sve super, pa sutra opet isti problem. Znaci kad je duze ugasen sony ili tv, javlja se problem. Ne znam zbog cega li je tako. Iritantno je. Sa ps3 nisam imao takvih problema. Mada nisam ga probao na ovom tv-u.
 
Da li se isto desava i na ostalim HDMI portovima?

Imam 2 HDMI porta samo. I na oba je isto. Ne radi. Jedan je HDMI ARC, a drugi HDMI. I nema slike ni na jednom dok ne izvadim HDMI kabal i sonija i prikacim na laptop da prikaze sliku. Onda vratim u sony i ima slike. Dok to ne uradim nema ni slike ni zvuka. A ne pise da nema signala.
 
Da li se isto desava i na ostalim HDMI portovima?

A HDMI ocita sony. Bilo koji HDMI kanal da izaberem na koji je prikacen ps4 on ocita sony. Pise PLAYSTATION 4 60hz 1920x1080. A nema ni slike ni zvuka. Pritom tv je 4K, a 1920x1080 je maximalna rezolucija koju mogu izabrati u podesavanjima rezolucije na soniju.
 
I verzija je 5.55 ako se ne varam. Updejtovao sam ga kad sam uspeo da upalim sony. Misleci da ce biti bolje, ali ostalo je isto. Ne znam da li je do tv-a ili do HDMI. Ali ipak tv ocita sliku nakon svega onoga sto uradim sa laptopom. Sa njim nema frke ni na jednom HDMI.
 
Da li si na kraju probao sa drugim kablom?

Prošli vikend sam uzeo PS4 Pro i slično mi se dešavalo sa kablom koji je došao uz njega.
U TVu je već bio HDMI na koji sam bockao laptop, a Sony sam povezao preko kabla koji je došao sa konzolom.
Ekran samo zatreperi u trenutku kad ubacim HDMI u konzolu i to je to... crna slika.
Kad sam povezao PS preko starog kabla sve je proradilo.
Probao sam laptop preko Sonyjevog kabla i to je bilo OK, tako da sam sve ostavio tako.
Radi već 10 dana tako, palio, gasio, premeštao konzolu...
Sad sam ponovo probao PS sa njegovim kablom i i dalje ne radi.
 
Da li si na kraju probao sa drugim kablom?

Prošli vikend sam uzeo PS4 Pro i slično mi se dešavalo sa kablom koji je došao uz njega.
U TVu je već bio HDMI na koji sam bockao laptop, a Sony sam povezao preko kabla koji je došao sa konzolom.
Ekran samo zatreperi u trenutku kad ubacim HDMI u konzolu i to je to... crna slika.
Kad sam povezao PS preko starog kabla sve je proradilo.
Probao sam laptop preko Sonyjevog kabla i to je bilo OK, tako da sam sve ostavio tako.
Radi već 10 dana tako, palio, gasio, premeštao konzolu...
Sad sam ponovo probao PS sa njegovim kablom i i dalje ne radi.

E, pokusao sa jenim sto ga kupio pre. Isti je slucaj, ali neki jeftini je u pitanju. Videcu da probam neki bolji, pa da vidim sta ce biti.
 
Drustvo, nasao resenje. Nije neko, ali ipak pali. Da ne bih vadio HDMI kabal iz sonija dok radi i ubacao ga u laptop kako bih dosao do slike, moram sve ugasiti. I sony i tv. U postavkama sam podesio da mi se tv upali kad upalim sony, ali to ne radi. Sony se upali, ali tv ne. Ne znam sto, ali nema ni veze. Znaci sve ugasim, pa ukljucim sony, sacekam da lampica na soniju svetli belo i onda ukljucim tv (uprkos tome sto sam namestio da se ukljuci tv pri pokretanju sonija, ali posto to kod mene nesto nece, moram tv ukljuciti licno). I onda ima slike. Bilo koji drugi redosled ili dok je ukljucen tv, slika se nece pojaviti. Ne znam zasto, ali bitno mi je da ne moram cimati hdmi kabal stalno ili nekoliko puta restartovati sony u kratkom razmaku kako bih dosao do slike. U svakom slucaju hvala svima na pomoci.
 
Sad mi je stigao PS4 PRo i vec imam problem... Znaci na FOX led smart tv konzola ne daje signal,dok na monitoru od kompa sljaka normalno,sve sam probao ,sve ulaze,kablove menjao al jednostavno nece ,pritom od klinca isto tako ne radi ni PS3 a recimo EON box,PC sve radi na tom istom tv i onda kontam da je do tv,,bas sam baskuz
 
Nazad
Vrh Dno