Šta je novo?

Blago zujanje uticnice

stefkoss

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
692
Poena
170
Primjetio sam da mi uticnica gdje ubacim graficki tablet zuji, slabo, niko i ne primeti ali kad se primakne glava cuje se.
Zuji i kada je tablet ugasen, a kad izvucem kabal od tableta, cuje se jos slabije zujanje al se ipak cuje.
Da li znate o cemu se radi?
 
To je normalno... sem ako se greje, i miriše na paljevinu. Još ako pušta beli dim... e tek onda nije normalno :D
 
Nije normalno da utičnica zuji. Slab kontakt između instalacije i utičnice uzrokuje grejanje spoja i paljenje utičnice. Treba otvoriti i pričvrstiti žice.
 
Ali ako zuji svudje gdje stavim taj graficki tablet u struju?
 
Zujanje bilo kog električnog kontakta obično znači da je taj kontakt slab. U slučaju većih potrošača može doći do paljenja utikača, utičnice ili kabla. Ja bih svakako zvao nekog električara da proveri tu instalaciju i uzemljenje. Da ti možda ne zuji punjač?
 
Poslednja izmena:
Pa ta utičnica sa USB portovima i vrši funkciju punjača. ;) E sad u zavisnosti od toga koliko je plaćena, i kog je brenda treba očekivati nuspojave kao ovo zujanje... Lično sam uvek za to da se za punjenje baterija na smartfonima i tabletima koriste originalni punjači koji su došli uz uređaj, ali to nije uvek moguće pa kao akternativa postoje i ove alternativne naprave. Ja, na primer, uvek nosim USB kabl viška sa sobom pa ako treba da dopunim telefon turim kabl gde god i punim bez problema.
 
Utičnica i punjač su različite stvari

Utičnica
utičnica.jpg

Punjač
punjač.jpg
 
Poslednja izmena:
@python

Toj tvojoj utičnici fale USB portovi. Utičnica o kojoj pokretač teme govori ima usb portove preko kojih se pune uređaji koji se inače pune preko odvojivog USB kablića koji dolazi sa velikom većinom današnjih punjača koji se pakuju sa današnjim gežetima... Za izgled istog pogledati drugu temu pokretača ove teme...
 
Ko je spomenuo usb u ovoj temi?
Uticnica zuji ali bilo koja gdje stavim tablet..
 
Ja sam razumeo da ti zuji USB na utičnici sa USB portovima... Ako utičnice zuje zovi električara da ispita instalacije...
 
Ne stavljaš kabl od tableta direktno u utičnicu, već preko punjača valjda.
 
Pa ta uticnica sto na sebi ima USB portove je nista drugo do suko uticnica sa integrisanim adapterom koji pravi 5v. Dakle ako uzmemo u obzir kakvo smece od punjača se valja (isto zna da zuji), onda nije cudo sto i to u uticnici zuji.
Verovatno neki deo elektronike tog integrisanog adaptera zuji ili izaziva zujanje drugog dela (trafo, zavojnica, propali kondenzator...)

A to što pokretač teme to pogrešno naziva samo utičnica, je i uzrok ovolike zabune.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno