Šta je novo?

Pomoc oko izbora....

pepsi

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2009
Poruke
99
Poena
160
Pozz svima,do skoro sam imao Gigabyte z97p-d3 koja je prestala sa radom delimicno, slanje na reklamaciju win win-u itd,vracaju mi pare nazad.E sad posto vidim da takve ploce vise nema u prodaji socket LGA 1150,a cpu koji imam i5 4460,odmah da kazem ne klokujem nista.Voleo bih da buduca ploca bude slicna kao prethodna,da podrzava usb 3.0,i da ima malo bolju zvucnu,ima li tako nesto do oko 100 eura?Hvala:)
 
Napisao si da imaš i5 4460 a u konfiguraciji ti stoji i54460k , što me je malo zbunilo. U domaćim radnjama ima samo ploča sa H81 čipsetom ili da kontaktiraš nekog od prodavaca sa K.P ako ti neki od ponuđenih modela ne odgovara. Recimo pretraga na brzinu mi je dala https://www.kupujemprodajem.com/Kom.../Asus-Z87-pro-Socket-1150--62935032-oglas.htm
Vidim dok sam kucao da si našao B85M čini mi sa O.K.
 
Poslednja izmena:
Posto mi je cpu kod kuce,ploca jos u uvek u win win na reklamaciji...bas sam pogledao na procesoru oznaku i5 4460 nema to k.,iskreno ne znam ni koja je razlika sa k ili bez,da nije mozda zbog OC?
 
Oznaka K znači da procesor ima otključan množilac i da može da se overklokuje za čega su mu potrebne matične sa jačim čipsetom koje su i skuplje. Ova koju si pronašao mi deljuje sasvim korektno za potrebe koje si naveo.
 
K modeli mogu da se Oc-uju, predlazem da kupis novu h81 plocu, a da ostatak novca sacuvas za neki upgrade, nema smisla davati novac na polovne ploce koje su stare minimum 4 godine
 
Nazad
Vrh Dno