Šta je novo?

Dugme-baterija za 3D naočare od TV-a - 2025č KOJE?

ZeeGerman

Čuven
Učlanjen(a)
05.01.2002
Poruke
2,388
Poena
725
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-10400F & MASTERAIR G100M
Matična ploča
GIGABYTE B460 DS3H
RAM
32GB Kingston KF426C16BBK2/32 DDR4-2666 DIMM CL16 Dual Kit
GPU
GeForce RTX 2060
Storage
Samsung 980 PRO 1 TB Heatsink + 2x500GB old, crap SSDs
Zvuk
on board
PSU
600W
Kućište
NZXT H510 Flow
Monitor
DELL 27" VA S2722DGM
Miš & tastatura
Redragon M913 & Redragon K569
Ostale periferije
Synology DS 220+
Laptop
DELL Latitude 5410
Tablet
Samsung Galaxy Tab S7+
Mobilni telefon
Honor Magic6 Pro
Pametni uređaji
Usisivač!? Jesam učestvovao u diskusiji, ali baš da koristim tako nešto.... :D
Pristup internetu
  1. Optički internet
Samsung 3D naočare SSG-5100GB koriste dugme-bateriju koja nosi oznaku 2025.

Uz televizor (model: UE40H6400AK) sam dobio đozle, uz koje su došle Bexel baterije. Nisam merio koliko sati su trajale te 2 baterije, ali svakako nisam imao zamerki na navedeni rok.

Neki dan sam kupio ANSMANN baterije - neupotrebljive su. Ubacim bateriju u naočare, uključim ih...zasvetle i isključe se (zasvetli crvena lampica i isključe se - kao da je baterija prazna). Pretpostavka mi je da su baterije loše (otvorio sam 4 kom - i identičan je rezultat), jer naočare su očuvane, stajale su na mestu gde ni prašina nije mogla da dođe do njih, a o nekom fizičkom oštećenju ili vlagi - nema ni govora.

Treba mi sugestija - gde da kupim 2025 baterije...ili bar kog proizvođača da izaberem? (napominjem da kupljeni ANSMANN nije sa pijace).


Hvala unapred.
 
Panasonic, Maxell, Varta...Energizer, Duracell. Ranije si mogao da ih kupiš na svako ćoše, sada ispade problem. Ako si u DE, mislim da imaš veći i bolji izbor nego mi.
Energizer i Duracell sam skoro video kod nas u Maxi-ju.
 
Poslednja izmena:
Ma svasta, sve je to isto.
Ja koristim agfaphoto u svojim cvikerima i nemam problema.
Naravno, bitno je da su u roku i da nisu iscurele.
 
Hvala ljudi.

Nemam pojma, gde god sam gledao - ili ih nema ili je ANSMANN, koji i kupih - i ispalih se (nije zbog para, mada kupih 8 komada nizašta).

@Boki: nisam u DE, mada je agonija što sam bio tamo pre 15tak dana, još veća agonija je što sam bio u mediamarkt-u i kupio Panasonic, ali *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* - nisam razmišljao/proverio, već sam po slobodnoj proceni/ubeđenju kupio 2032 umesto 2025 :wall:

Sva sreća, pa dve vage koje imam u kući koriste 2032...
 
Inače, nazovite me dokonim - ali uporedo sa otvaranjem ove teme, pisao sam direktno Samsungu (krenuo sam od njihove FB strane).
Administrator FB strane me je preusmerio na servisnu službu (online chat servis), a gospoda iz servisa me je uputila na Samsung Store. Ovi iz Store-a su mi dali info da će đozle da rade sa svakom 2025 baterijom, ali kada sam postavio podpitanje o brendu baterija (nakon što sam ponovio svoj problem) - oni me uputiše nazad na servis :d

Nisam ni očekivao ništa konkretno (zato sam i inicijalno pisao ovde), ali me iznerviraše do te mere da sad imam na umu da prevedem celu prepisku (uključujući i razgovor sa radnjom) i to pošaljem nekoj regionalnoj kancelariji.
 
Ja te 2025 baterije kupujem 'na veliko' preko AliExpress. Ne mogu da tvrdim za kvalitet, ali rade posao za vage, dečije igračke i sl. stvari gde ih koristim. Za cenu jedne baterije u radnji, ili eventualno par, dobijem celu tablu.
 
Da, ako se ne obrati pažnja lako se CR 2032 zamene za 2025 :)

Hmmm, jeste da su baterije baterije i da bi trebalo svakojake da rade svuda. Međutim dešavalo mi se već da ili traju previše kratko, ili ne pokrenu elektroniku uopšte. A kada ih izmerim napon je OK.
Pretpostavimo da su naočare OK, trebalo bi da možeš naći makar gorenavedene marke u prodavnicama.

P.S. Cena takvih baterijica je inače veoma niska, ali u maloprodaji je neuporedivo veća.
Npr, svojevremeno sam nabavljao 2032 po ceni od 17din(+pdv) za komad od uvoznika.
 
Probaj da staviš te 2032 ako mogu da stanu u ležište jer je razlika samo u debljini. Ako ne mogu onda probaj sa GP ultra, mene su dobro služile u par uredjaja. Izbegavaj zvučna imena tipa Panasonic, Sony itd. jer su sigurno fake ma gde da ih kupiš u Srbiji.
 
2032 je deblja. Obično ne staje u ležište gde i 2025, obrnuto nije problem.
GP su slabijeg kvaliteta, prilično sam se razočarao u njih. Potpisujem.
Panasonic nisu uopšte skupe, samo što se jako retko nalaze kod nas. Mogu da se kupe (ne pijaca), nisu fake. Sony je već maksimalno falsifikovan.
Mada, kad već pomenusmo Sony...
Da, zaboravio sam i na Renatu :)
Ovo je bezobrazno skupo, s' obzirom da znam koja im je uvozna cena.
Biće Vam jasno ako pogledate tabelu na ovoj stranici.
 
Poslednja izmena:
Ta kada bi stvarno imala kapacitet 170 mAh kako je označena vredela bi tu cenu pa i više. Jer, koliko znam njihov kapacitet bi trebao da bude oko 50 mAh ukoliko nisu fake.

Link na tabelu koju si stavio na kraju drži firma koja nema na toj adresi nikakvu prodavnicu, verovatno neki lik radi iz stana, to je soliter u mom komšiluku. Tražio sam ih još pre dve godine jer ima svašta na sajtu ali ne znam koliko je to pouzdano.
 
2032 sam uspeo da ubacim u naočare, ali se poklopac jako teško zatvara. Ipak, neće da rade. Nisam silovao, da ne polomim đozle. Na kraju krajeva, kao što rekoh, imam dve vage koje koriste 2032 - neće da se bace.

Elem, kupio sam danas Vartu. 259din -2kom. Naočare rade perfektno. Krenuo da otvaram one preostale Ansmann - i bacam jednu po jednu. Predzadnja koju sam otvorio - radi. Poslednju nisam otvorio. Ukupno sam 6kom. bacio.
 
...Link na tabelu koju si stavio na kraju drži firma koja nema na toj adresi nikakvu prodavnicu, verovatno neki lik radi iz stana, to je soliter u mom komšiluku. Tražio sam ih još pre dve godine jer ima svašta na sajtu ali ne znam koliko je to pouzdano.

Kupovali su neki moji poznanici od njega, do sada je bilo OK. Linkovao sam samo kao poređenje odnosa cena.

@ZeeGerman
Rekoh da su 2032 deblje. A delovi milimetra u elektronskom svetu veliki su kao metri... :)
Da, 2pack je dobra solucija za kupovinu. Bitno da su naočare ispravne.
 
Nazad
Vrh Dno