Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 4

Ja sam u Moskvi ali necu u Srb pre juna :D

Ja sam bas ovde i uzeo tablet ali 10,1 Plus verziju i mogu reci da je tablet za ove pare bez konkurencije. Najveci highlight mi je baterija, po meni je totalno nerealna sa obzirom na velicinu ekrana, izvlaci po 14-15h SOT sa dosta gaminga. Jako je kvalitetno odradjen, aluminijum je ceo i ne deluje jeftino uopste, stavise reklo bi se na prvi pogled da je neki flagship premium uredjaj.

Definitivno moja najbolja kupovina sto se tehnike tice posle OnePlus 6 :)
Koji si tačno model od 10" uzeo?
Jel može neki opis?

Treba mi jedan za čitanje stručnih pdf knjiga, pa su ekran i baterija najbitniji. Neki uži izbor koji sam napravio je Samsung T580/590 i Huawei M5.

P.S. Ako je povoljnije u Rusiji, mogu i tamo da uzmem.
 
Koji si tačno model od 10" uzeo?
Jel može neki opis?

Treba mi jedan za čitanje stručnih pdf knjiga, pa su ekran i baterija najbitniji. Neki uži izbor koji sam napravio je Samsung T580/590 i Huawei M5.

P.S. Ako je povoljnije u Rusiji, mogu i tamo da uzmem.

10,1 incha je ekran, ja sam konkretno uzeo black 4/64gb jer mi je fon 8/128gb pa mi zaista ne treba tolko memorije na tabletu (svakako ima slot za sd za ne daj boze).

Kao sto rekoh baterija je neverovatna, mislim da za to zasta tebi treba smem da se usudim i kazem da bi izgurao i 20+ SOT-a jer ako ja sa gamingom + sve ostalo 14h bez problema izvucem tu nema sta dalje da se prica. Posto sam ga uzimao ovde iz radnje direkt Rusi su stavili neki njihov levi rom samo da bi narodu ruski jezik ubacili tako da sam ja sibnuo xiaomi.eu, stavio Novu i milina.

Malo sam se brinuo oko procesora (mada opet kapiram da tebi to ne igra ulogu) ali sam se prijatno iznenadio, nema bagova, sve je fluidno, animacije ne stucaju, dosta brzo otvara sve. Naravno vidi se tu i tamo poneki problem kad drzis tipa 10-15 aplikacija u isto vreme ali ko jos to radi? Ja uzeo da testiram samo haha. Cak i PUBG koji sam skinuo da probam kao jednu od najzahtevnijih igrica sljaka odlicno, 60fps sve top.

Ekran je po meni vise nego dobar za ovu dijagonalu ali da je slabiji od iPad-a recimo slabiji je, sto je i logicno. Mada opet ja sam navikao na odlican amoled ekran na fonu tako da kad sam tek kupio tablet cinilo mi se da mogu sve pixele da prebrojim ali kad sam se navikao malo i odaljio od telefona shvatio sam da je skroz ok. Nije sjajan ali daleko od toga da ne valja. Jedino sto ne znam je kako bi eventualno izgledao pod suncem posto prvo em nema sunca u Rusiji jos em ga koristim iskljucivo unutra haha.

Gledao sam i ja i Samsung i Huawei i ostale tablete ali tvrdim da za ove pare ne moze bolji (android) da se uzme, vredi svaki dinar. Usao sam skoro bas u neku radnju ovde i ugledam 2-3 huaweija izložena i krenem da probam da vidim kakvi su i bukvalno sam shvatio vec na otkljucavanju ekrana koliko tromije rade i kako stucaju. Ali opet, nisam ih duze koristio pa i ne mogu da pricam o njima ali zato Xiaomi predlazem kome god mogu.

Ako neko ima jos neko konkretnije pitanje za bilo sta tu sam :),

E i da, kamere su djubre (kao i na svakom tabletu al opet valja pomenuti), bukvalno samo za prvu pomoc neku za neki video chat, zaboraviti na bilo kakvo fotografisanje ili ne daj boze snimanje.
 
Poslednja izmena:
Veliko hvala na detaljnom opisu :)

Da li možda znaš neku radnju u Moskvi gde bi mogao da se pogleda taj Xiaomi (pretpostavljam u zvaničnoj Xiaomi radnji) i Huawei M5?

Ići ću uskoro, pa bih voleo da pogledam oba?
 
Na ovom linku imaš radnje gde se sve prodaje pa koja ti najviše bude odgovarala u zavisnosti od cene/lokacije.
 
Poslednja izmena:
Veliko hvala na detaljnom opisu :)

Da li možda znaš neku radnju u Moskvi gde bi mogao da se pogleda taj Xiaomi (pretpostavljam u zvaničnoj Xiaomi radnji) i Huawei M5?

Ići ću uskoro, pa bih voleo da pogledam oba?

Kao sto rece kolega iznad samo trazi na yandex marketu. Tu uvek imas sveze informacije gde se koji uredjaj prodaje, ima li na stanju itd, sve ti preko marketa ide. Xiaomi retko gde ima izlozen bas ali u ovim radnjama koje nadjes da ga prodaju mozes da dodjes i trazis da vidis.

Sto se tice Huawei i Samsunga recimo oni su mnogo vise dostupniji i maltene u koju god prodavnicu tehnike da udjes imaju izlozeni njihovi tableti (uz Lenovo i jos neke) tako da je njih mnogo manji problem naci.
 
Ja narucio plus verziju 4/128 za 273e. E sad da vidimo carina sta kaze :)
 
Kao sto rece kolega iznad samo trazi na yandex marketu. Tu uvek imas sveze informacije gde se koji uredjaj prodaje, ima li na stanju itd, sve ti preko marketa ide. Xiaomi retko gde ima izlozen bas ali u ovim radnjama koje nadjes da ga prodaju mozes da dodjes i trazis da vidis.

Sto se tice Huawei i Samsunga recimo oni su mnogo vise dostupniji i maltene u koju god prodavnicu tehnike da udjes imaju izlozeni njihovi tableti (uz Lenovo i jos neke) tako da je njih mnogo manji problem naci.
Hvala, pogledaću :)
 
Uzeo za 250e slobodno pitajte sta vas zanima :)
 
Ne znam da li si video/koristio Samsung T590, ali me interesuje kakav je u odnosu na njega. Kako na papiru tako i u praksi.

Ne znam. Iskreno navedeni model sam samo video ali ne znam kakav je u praksi jer nisam imao prilike da ga koristim, te ne mogu da ga uporedim bas sa Mi Pad 4.


Gde i koja je verzija u pitanju? [emoji4]

U pitanju je verzija od 8' 4/64 LTE preko KupujemProdajem.
 
Nesto si pomesao. Obicna verzija je od 8 inca, a Plus je 10.1. Ne postoji verzija sa 7'. [emoji4]
 
Ja uzeh 4 plus LTE - 64gb u Kini za 250eur. Za ove pare potpisujem ne postoji nista ni blizu ovoj igracki :)
Nego, za one koji su otkljucali BL, koji rom koristite? I drugo pitanje, koliko vidim netflix je 960x540, da li postoji neki hack da se omoguci Widevine L1 i samim tim FullHD? Znam da je u nekim LOS romovima to moglo da se odradi....
 
@Joxy u pravu si my bad, nesto sam pobrkao definitivno haha.

@DaPimp ja sam na xiaomi.eu i nema nacina da se odradi 1080p Netflix, ja ga i ne koristim pa mi nije frka a za ostale romove konkretno ne znam, nista osim ovog nisam a bogme i ne planiram skorije da probam.
 
@chopin hvala na odgovoru. Zadovoljan sam i ovim kvalitetom, ali rekoh mozda moze da se pogura... No dobro. I onako netflix koristim samo kad sam na odmoru, tako da cu preziveti. :)
Elem, baterija, bar na plus varijanti ... odbija da se potrosi :)
 
Ja uzeh 4 plus LTE - 64gb u Kini za 250eur. Za ove pare potpisujem ne postoji nista ni blizu ovoj igracki :)
Nego, za one koji su otkljucali BL, koji rom koristite? I drugo pitanje, koliko vidim netflix je 960x540, da li postoji neki hack da se omoguci Widevine L1 i samim tim FullHD? Znam da je u nekim LOS romovima to moglo da se odradi....
Xiaomi.eu 10.3.1. Ima li neko predlog za neku tastaturu/futrolu?
 
Poslednja izmena:
Pitanje, da li je moguce otkljucati BL, bez dodavanja sim-a u mipad?
Imam mipad 4 plus LTE, i kada odem settings/additional setting/miunlock status i kliknem na add account and device, kaze: insert sim card and try again. Samim tim ne mogu da bindujem account i omogucim oem unlocking. Sto na kraju u mi unloock toolu daje rezultat .... ^ uradi ovo gore :)
 
Ne mogu edit na poruku iznad, pa ajd da odgovorim sam sebi. Mozda nekome zatreba.
Nemoguce je bind-ovati uredjaj bez ubacene sim kartice.

Sad cekam laganih 360 sati :))
 
Drugari,pratim temu,al ako moze konkretna pomoc,planiram da pojurim ovaj tablet 4g/64 gb wifi verzija,zanima me samo sta da jurim,odnosno na sta da obratim paznju,globalna ili ta kineska verzija,.citam da sam "uskracen" necega,al bolje konkretno da pitam dal je globalna opcija ok,ima update,playstore,itd kao ostali ili ... ? Hvala unapred
 
Nisam strucnjak, al ja shvatih da kineska nema play store i da radi ota, a globalna suprotno, ima store a nema ota. Ja sam klicnima uzeo dva komada wifi verzije, kineski rom. I na oba sam rucno instalirao google aplikacije i odmah mi je ponudjen ota update. Sad ne znam da li je tacno ovo za global veziju sto sam procitao, ali to pise na alliexpresu na stranicama prodavaca. Pozdrav
 
To me "zbunjuje" ,kod kineske verzije imas sve ostalo,nista nemoras da budzis,Engleski jezik,slova regularno ? Hvala ,pozz
 
Imaš engleski. Doduše ja sam instalirao play store, odradio ota update, i posle sam mašine prosledio klincima [emoji2] nisam se nešto igrao sa njima..... mada mi nije jasno ta veza ota i global roma... na redmi note 5 koji koristim je global rom, i tu ota radi normalno....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ovaj tablet uopste nema global verziju, pravljen je iskljucivo za kinesko trziste. U zavisnosti od toga gde ga uzimas dobices ili full kinesku verziju bez play storea i engleskog itd ili verziju od preprodavca sa vec ubacenim vendor romom sa play storeom i kojim god hoces jezikom. Taj rom je obicno djubre i krcat s bugovima.

U oba slucaja najbolja opcija je (ako preprodavac vec nije otkljucao) otkljucati bootloader i sibnuti xiaomi.eu i koristiti ga najnormalnije kao da je global verzija sa svim OTA updateovima. Ja sam konkretno na beti trenutno tj weekly OTA i sve radi kao sat.
 
Da li bi neko mogao da uporedi Xiaomi Mi Pad 4 Plus (10" verzija) sa Samsung T590 i Huawei M5 (običan, ne Lite i ne Pro)?

Kakvo je, ako ništa drugo, makar na papiru poređenje procesora, grafike...
 
Ja imam plus verziju, pa ako neko ima ostala dva neka javi da posaljem :)
 
Ako neko zna gde ima da se kupi u Srbiji/Bg-u po "normalnoj" ceni bio bih mu zahvalan da mi posalje PM. Nisam nasao na KP.
 
Da li to sto nema Widevine L1 znaci da samo Netflix ne moze da vrti u FHD ili i druge streaming platforme, tipa HBO Go, EON...?
Ima li nekih najava da ce biti naslednika ovog tableta za global market, samim tim i sa Widevine L1?
 
Nazad
Vrh Dno