Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 4

Citao sam sad na nekom ruskom forumu da ako kupim ovde u Rusiji sa vec otkljucanim bootloaderom i ubacenim ili tim xiaomi.eu ili nekim drugim skroz levim romom mogu posle da imam probleme sa samim Xiaomi accauntom sta god to znacilo. Iskreno nikad nisam imao nijedan Xiaomi uredjaj pa nisam bas upucen. Da li je onda bolja opcija naruciti iz Kine i sacekati koliko treba da bi se "legalno" otkljucao bootloader ili ipak uzeti ovde negde iz prodavnice? Sto je ipak udobnija opcija u smislu dostave/cene/garancije itd.
 
A sta ce ti Xiaomi account? Realno ne treba ti.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Sve se back up-uje na account, postoji odlican servis za lociranje, remote gasenje/wipe, ako je zakljucan BL i hard resetuje se telefon nema nacina da mu se pristupi bez logovanja na Mi nalog.

Koristan je account, za razliku od Huawei-ja gde prakticno nema korist.
 
Kao sto sam rekao nikad nisam imao Xiaomi uredjaj ranije pa zato i nagadjam ovako na osnovu random stvari koje procitam. I sta mislite za kupovinu, neki lanac prodavnica u Rusiji ili Aliexpress? Kad kazem lanac prodavnica mislim na prodavnice ovde koje su tipa Tehnomanije, Gigatrona, WinWina itd u Srbiji.
 
Sve se back up-uje na account, postoji odlican servis za lociranje, remote gasenje/wipe, ako je zakljucan BL i hard resetuje se telefon nema nacina da mu se pristupi bez logovanja na Mi nalog.

Koristan je account, za razliku od Huawei-ja gde prakticno nema korist.
Da, ali svakako nije to stvar koja bi me odvratila od kupovine Xiaomi uredjaja. Smatram sebe malo naprednijim korisnikom, ali ne koristim taj backup i uzivam u telefonu. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kao sto sam rekao nikad nisam imao Xiaomi uredjaj ranije pa zato i nagadjam ovako na osnovu random stvari koje procitam. I sta mislite za kupovinu, neki lanac prodavnica u Rusiji ili Aliexpress? Kad kazem lanac prodavnica mislim na prodavnice ovde koje su tipa Tehnomanije, Gigatrona, WinWina itd u Srbiji.

Ne znam ni koliko je razlika u ceni tu i na aliju, vidi ti sta ti odgovara vise, mada mozes lagano da uzmes Kinesku verziju i stavis jezik na engleski, ako ti to odgovara, posto nema bas neki izbor jezika. A play store mozes lagano da instaliras i koristis ga sasvim normalno kao da je global.
Nema nekog prevelikog hendikepa iako nema global rom. A naravno tu je i xiaomi.eu koji mozes da ubacis ako hoces.
Ja sam mislio da ga narucim, ali 250e+carina i pdv moze da izadje lagano na 300e a mozda i vise. A u toj cenovnoj kategoriji je ipad 2018 koje takodje odlican uredjaj. Tako da me to malo odvratilo, mada videcu jos, mozda ga i narucim kasnije.
 
Moje neko misljenje je da ako kupis Tablet sa XEU ROMom i mi accountom, dato ne bi predstavljalo neki problem, jer lako mozes napraviti svoj nalog. Jedino je problem ako bi hteo da se izlogujes iz tog vec kreiranog naloga, onda bi ti trebala lozinka tog naloga. Jedina opcija je da ako se takav tablet sa vec kreiranim mi nalogom prodaje u radnji, da ih zamolis da se izloguju sa tog naloga. Onda ne bi bilo problem, da se ti logujes sa novim nalogom.
 
sad gledam na aliexpress, multi language verzija ne podržava ota update, a kineska podržava.... šta preporučujete da se poruči od ove dve verzije? Da li je vreme isporuke u neku od država Eu brže nego kod nas, i da li se na taj način ne plaćaju dažbine u tim državama, konkretno pitam za Austriju pošto bih imao varijantu da poručim tamo pa da mi drugar donese ovde.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kao sto sam rekao nikad nisam imao Xiaomi uredjaj ranije pa zato i nagadjam ovako na osnovu random stvari koje procitam. I sta mislite za kupovinu, neki lanac prodavnica u Rusiji ili Aliexpress? Kad kazem lanac prodavnica mislim na prodavnice ovde koje su tipa Tehnomanije, Gigatrona, WinWina itd u Srbiji.

Pored Яндекс Маркет-a u Rusiji ne znam zašto bi negde drugde gledao, trenutno je 13570rub sa dostavom za verziju 4/64 što mislim da nije puno, od prilike oko 180 eura. Dostava nisam siguran da li je na teritoriji Moskve ili cele države. Ako nisi imao iskustva sa Яндекс-om, to ti je od prilike kao naša e-ponuda/it-svet samo naprednije. Za svaki uređaj dobiješ garanciju dužine u zavisnosti od radnje u kojoj kupiš.
 
društvo, može li ko da mi odgovori na moje gore postavljeno pitanje.... naručio bih klincu ovaj tablet ali ne znam koju verziju poručiti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
društvo, može li ko da mi odgovori na moje gore postavljeno pitanje.... naručio bih klincu ovaj tablet ali ne znam koju verziju poručiti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Po meni je svakako bolje naruciti Kinesku verziju. Vakum pakovanje, niko nista tu nije cackao i nesto ubacivao od softvera.
Ja ako budem narucivao svakako cu naruciti Kinesku verziju.
 
Zahvaljujem na odgovoru. Koliko vidim na netu na kineskoj verziji nema play store, ali vidim da ljudi to naknadno instaliraju. Pretpostavljam da tu ne bi trebalo biti problema? Imate li preporuku odakle to naručiti, a da salju iz nekog Eu magacina? Koliko vidim na netu tako se ne plaćaju dažbine ako ide isporuka iz Eu u Eu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Hvala druže, verovatno ću da poručim odavde.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pre neki dan poručih klincu, wifi verziju, 4/64gb, valjda ce biti sve ok. Čudi me da ovi naši preprodavci što rade Xiaomi, ne uvoze tablete.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Čisto kao info, tablet poručen iz Eu magacina, stigao u Austriju za četiri dana. Bez ikakvih dodatnih troškova. Cena 215 eur, za tablet 4/64 gb varijanta, sa staklo zaštitom za ekran, i sa futrolom. Klinac prezadovoljan [emoji3]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pojavili se i kod nas na KP, doduse malo jaca cena, ali dobro.
 
Pa i nije loša cena. Da sam poručio da mi stigne ovde, verovatno bi bila veća od ove sa kp.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pravo da ti kažem vrlo malo sam ga koristio. Elegantno izlgeda, dosta je manji od starog tableta koji klinci imaju samsung t310, koji je isto 8 incha. Bezeli su manji a mislim da je i odnos strana drugačiji. Stavio sam staklo na ekran, i odmah ga stavio u futrolu. Futrola je na preklop i čim se otvori, odmah pali ekran što je lepo. Instalirao sam play store, pošto je ovo kineska verzija i ne dolazi preinstaliran. Ali radi ota update, imao je update čim sam ga prvi put upalio. Klinac kaže da mu igrice rade dosta bolje nego na starom tabletu što je i očekivano. Baterija na prvu loptu deluje da će dosta da traje. Mada sa obzirom da imam redmi note 5, I ovo mi je očekivano [emoji3] Ekran, šta znam, meni sličan kao na redmi, dobar, sve dok ne pogledam u note 8 [emoji3] medjutim, sada manji klinac više neće stari tablet, hoće da uzme xiaomi od starijeg, tako da vidim da mi sledi nabavka još jednog [emoji23] Mislim da je ovo dobra kupovina, pogotovo ako moze da se napravi ova varijanta sa eu isporukom.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nikad nisam video jedan xiaomi tablet pa zato pitam. Verujem da su kvalitetno odradjeni.
Dobra je ova fora da se naruci sa eu isporukom. Tako sam i ja neke telefone narucivao, prvenstveno xiaomi.
 
Ko može da preuzme iz Eu, najbolja varijanta. Brzo isporučuju i nema dodatnih troškova. Zanima me koja je cena ovog tableta u Mi store. Ja sam bio prošle godine u Beču u Mi store, ali sam žurio pa nisam stigao da detaljnije pogledam cene, a i sad se ne sećam da li su uopšte imali tablete.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Imate na banggood trenutno za 213.75$ sa promo kodom 93f7d3.

XIAOMI Mi Pad 4 4G+64G LTE CN ROM Original Box Snapdragon 660 8" MIUI 9 OS Tablet PC Black
 
Tesko da se to isplati kod nas ako ga ima na KP za 250€. [emoji4]
Jako su male sanse da prodjes bez ikakvih dodatnih troskova. [emoji3]
 
Tesko da se to isplati kod nas ako ga ima na KP za 250€. [emoji4]
Jako su male sanse da prodjes bez ikakvih dodatnih troskova. [emoji3]
Na kraju te izađe manje od 100 evra jeftinije od novog iPada, a ne pitaju se...

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ako se naručuje u Eu ne bi trebalo da lupe carinu.
 
Za EU je u redu ali kod nas ne znam koliko je to bolji izbor u odnosu na KP varijantu. [emoji4]
Pod uslovom naravno da su pravi oglasi u smislu da je proizvod odmah dostupan ili u neko dogledno vreme a ne da se ceka po 10-15 dana na isporuku. [emoji4]
 
U Moskvi 32gb 175e, 64gb 185e, ako nekoga imate tamo eto dobre cene :D
 
U Moskvi 32gb 175e, 64gb 185e, ako nekoga imate tamo eto dobre cene :D

Ja sam u Moskvi ali necu u Srb pre juna :D

Ja sam bas ovde i uzeo tablet ali 10,1 Plus verziju i mogu reci da je tablet za ove pare bez konkurencije. Najveci highlight mi je baterija, po meni je totalno nerealna sa obzirom na velicinu ekrana, izvlaci po 14-15h SOT sa dosta gaminga. Jako je kvalitetno odradjen, aluminijum je ceo i ne deluje jeftino uopste, stavise reklo bi se na prvi pogled da je neki flagship premium uredjaj.

Definitivno moja najbolja kupovina sto se tehnike tice posle OnePlus 6 :)
 
Nazad
Vrh Dno