Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 4

DarioDj

Poštovan
Učlanjen(a)
16.10.2017
Poruke
88
Poena
50
Sa cenom od 170 do 230 dolara, ovo izgleda kao odlična kupovina kada postane dostupan.


Dimenzije: 200.2 x 120.3 x 7.9 mm, 342.5 g
Android 8.1 Oreo
CPU: Octa-core Qualcomm Snapdragon 660
GPUAdreno 512
3/32; 4/64; MicroSD slot =?
Baterija 6000mAh
Display: 8-inch WUXGA (1920×1200) IPS LCD with a 16:10 aspect ratio
Type-C port,
Zadnja kamera 13MP,
prednja kamera 5 MP

Mane su mu po meni 16:10 aspect ratio, i ne znam da li ima MicroSD slot, pošto sam našao oprečne informacije.

Bez obzira na mane, u ovom cenovnom rangu teško da ima neku ozbiljniju konkurenciju.
a3905fee0bf6a090a7ae5d1e8590f7f9.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nema slot za memorijsku. To mu je zapravo jedina prava mana. Tokom preordera je bio 1300 juana sad je malo vise. Kako god okrenes/obrnes za te pare bolje nema.
 
Odlicna kupovina za ove pare.
 
A samsung a 10.1 t580 , jesi možda njega gledao ? Ja sam zadovoljan sa tabletom, jako. Iako sam rekao da mi ne treba ništa više od ovog proizvođača ipak je cena odlučila, i još po koja sitnica.
 
Taj Samsung ima veći ekran, sve ostalo je na strani ovog tableta (znatno moćniji procesor, veći ram i skladište). Treba samo čekati da se stabilizuje cena.

Sent from my Redmi Note 3 Pro SE using Tapatalk
 
Koliko je sada, oko 200e?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koliko je sada, oko 200e?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Do pre par dana sam ga mogao naći na Aliju, ali sada ga više nema ( bar ga ja ne mogu naći). Verovatno problem za zalihama, možda prevelika potražnja. Može se naći na nekim sajtovima, ali je cena verovatno nerealna. Treba sačekati 2-3 meseca.


Sent from my Redmi Note 3 Pro SE using Tapatalk
 
narucio bih sa alija ovaj tablet, koliko mogu da ocekujem vecu cenu, porez +carina, oko 50% ukupno?
 
Znaci 212e ako uzmem ovu najjeftiniju varijantu, pa to je opet bas dobra cena, mislim gledajuci sta mogu da kupim na kupujemprodajem u ovom trenutku...
 
Pojavila se i plus verzija sa 10" ekranom.
eb3c2e1a3699a46e8d3e5dee94cf0b0e.jpg


Sent from my Redmi Note 3 Pro SE using Tapatalk
 
Zna linse cena za veći?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koliko vidim veći ima i veću bateriju (8600 naspram 6000), nema opcije od 32 gb, ali ima 128 gb. Ima senzor otiska prsta, što manji nema. Rezolucija je ista, što znači da je gustina piksela manja na većem modelu.

Nažalost, ima samo LTE + wifi opciju ( nema "samo wifi" opcije). Početne cene su 275 dolara (64 gb) i 305 dolara (128 gb). S tim da su trenutne cene na aliju dosta više, što je i za očekivati u prvih par sedmica od objave.

Sent from my Redmi Note 3 Pro SE using Tapatalk
 
Mi pad 4 je sad 166$ na Aliju, što je super cena za ono što nudi. Sa carinom bi izašao do 22-23000, što je i dalje odlično za SD660.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Da li se Mi Pad 4 prodaje kod nas? Nema ga na KP?

Molim za ponude prodavaca na pp ako imaju ovaj model.
 
Da li ce uopste moci da se kupi kod nas negde ovaj tablet? Sad ga nema nigde.
Mislim da je odlicna ponuda, pa me cudi da ga nema ni na KP.
Kakvo je stanje sa prethodnim mi pad modelima, jesu li se pradavali na KP?
 
Mislim da je bilo mi pad 3 da se kupi.
Gledam mi pad 4 wifi 4/64GB, moze da se naruci za 194evra, multi-language stock in europe na honorbuy. Dvoumim se.
Kineska verzija , tj samo kineski i engleski je za 184evra
 
Poslednja izmena:
Razmisljam takodje da kupim isti, zanima me koliko bi iznelo sa nasom carinom. Kod nas ga izgleda nema nigde.
 
Pa ako imas nekoga u EU, narucis na njih, i oni ti donesu, ili ti odes po njega. cena bi bila ta 184 ili 194 evra
 
184evra je wifi verzija stock u EU. plus DHL 21evro
 
Taj dhl ide iz Kine. Zar se na to ne plaća carina i u Eu?

DHL From China 3-7 business days, customs duties not included
 
Aha, to sam sada video. 31evro je shipping ako je iz EU warehouse.

U vezi carine, narucio sam jednom telefon sa honorbuy, i stigao je iz Kine DHL, nisam platio carinu. E sad ja sam imao srece verovatno, sve zavisi.
 
Pa da sve zavisi, ali trebalo bi da se placa carina iako se salje DHL-om.
Mene zanima onaj plus model. On je trenutno 250e na Aliexpresu, ali ako bi na to isla carina, izaslo bi oko 300e.
Steta sto ih nema bar na KP.
 
Mozda je najbolje naruciti sa aliexpresa, ili odnekud gde se salje standardnom postom, besplatno. Pa kako se zalomi :) mozda prodje bez ikakvih nadoknada, a i ako bude, naplatit ce samo carinu sto bi bila cena koja bi se platila za DHL
 
Jel kupovao neko ovaj tablet na kraju? Zivim u Rusiji i imam opciju ovde da ga kupim ali me plase ove price oko nepostojanja global ROM-a, nemanja play store-a itd. Ima li neko iskustva ili savet? Da li je moguce dovesti ga u stanje da se sasvim normalno koristi van Kine bez ikakvih ogranicenja?
 
Ima Xiaomi.eu, vidim ima svakakvih romova na xda. Tako da nema sta tu da brines.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno