Šta je novo?

SSD MacMini u MBP

mickk

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
2,965
Poena
230
Dakle pitanje je da li bih mogao bez problema da ssd sa OS HighSierra ubacim u MBP 2012 sa El Capetan OS-om? Hdd u MBP bih prebacio u optical drive kao slave a ssd kao sistemski, samo me zanima da li je moguće prosto prebaciti ili mora nova instalacija.

Inače ssd ne koristim u miniju već eksterno, nisam hteo da se zamajavam otvaranjem minija. Mini i MBP su i5 jedina je razlika što je mini 1.4 a MBP 2.5ghz.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Možeš samo da prebaciš.
 
Predpostavljam da može jedino me buni da li ima neke veze sa različitim OS i taktom procesora...

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nema veze.
 
Okk, hvala!

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kod mene nikako da bude sve ok....hajde sad, prebačen SSD Kingston 120gb, na miniju je radio sjajno u eksternom kućištu. Postavljen u MBP na mesto HDD-a a HDD postavljen na mesto optike. Podigao je sistem sa HDD-a, u disk utillity ssd se vidi ali mi ne dozvoljava format(na podizanju sistema prijavi da MBP ne prepoznaje ssd i da treba da ga inicijalizuje).

U disc utility postavim sve za format ssd-a ali on tu blokira i stane kod dela ''waiting for disc to reappear'' isto se dešava kad pokušam preko Terminala/sudo....

Ima li neko pametniji sa savetima????
 
Hajde da odgovorim sam sebi...izgleda da je problem u SATAT kontroleru na SSD-u.Preko eksternog kućišta radi kako treba ali pri povezivanju direktno nastaje problem...
 
Ako je to Macbook Pro 13-ich 2012 onda problem može da bude i u HDD kablu.
 
Misliš da kabal ne podržava 6Gb protok? Da li postoji neka posebna oznaka kabla pored oznake modela laptopa ili može da se uzme zamenski tipa na aliex..?

Upravo sam probao Patriot 240gb ni ne primećuje ga...
 
Poslednja izmena:
Da li podržava 6G ne znam tačno ali nema veze sa tim. Kabl je možda neispravan, a čak se u jednom trenutku i menjao besplatno, 4 godine od datuma kupovine.
Ako ubaciš novi SSD neće se prikazati tek tako će moraš da ideš u disk utility i da ga formatiraš.
 
Da li podržava 6G ne znam tačno ali nema veze sa tim. Kabl je možda neispravan, a čak se u jednom trenutku i menjao besplatno, 4 godine od datuma kupovine.
Ako ubaciš novi SSD neće se prikazati tek tako će moraš da ideš u disk utility i da ga formatiraš.

Oba ssd-a sam probao u Disk ut da formatiram i nema šanse da odradi.... Na Kingston hyperX Fury mi prepoznaje disk ali ne odradi format do kraja nego zabaguje i po 30 minuta se ništa ne dešava pa moram da ubijem Disc ut ako odem preko Terminala, ista stvar zabaguje na 50% i to je to. A Patriot burst ne prepoznaje nikao ni u Disk ut niti u Terminalu
 
Onda je taj hdd kabl najverovatnije.
 
A da dođeš prvo na dijagnostiku? Da ne poručuješ kabl ako nije taj kvar?
 
A da dođeš prvo na dijagnostiku? Da ne poručuješ kabl ako nije taj kvar?

I to je pametno :) mada ne znam kakv bi još mogao kvar da bude obzirom da sam ja prvi otvorio laptop, njegov fabrički HDD od 500gb radi sjajno...

Ali nije na odmet da svratim...do koliko radite vikendom? Mora da se zakazuje?
 
Probaću još da ubacim SSD u cady pa ga povezati na konektor za optiku.
 
Od 10 do 18 radnim danima samo i javi mi broj reklamacije
 
Ok...javljam
 
I kakvu god cenu za dijagnostiku da dobiješ prihvati, javi mi broj reklamacije obavezno i kupi sok i čokoladu da se ne brukaš :)
 
Mislim da je na kraju definitivno flat kabal HDD-a. Zamenio sam mesta običnog HDD-a i SSD-a. Sve radi perfektno!

@mikenziy u svakom slučaju hvala na pomoći, kad budeš imao vremena posti PM pa da častim to piće... i dobra volja se računa :) a ja to poštujem!
 
Nazad
Vrh Dno