Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
@ skrstic





https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/h8f/settings

Back light. 80
Local dimming OFF
Brightness. 51
Contrast 49
Colour 49
All other options OFF
Sharpness 5
Colour temp WARM
Gamma 2.2
Colour space AUTO.

HDR
I went for HDR DAY
Local Dimming OFF
Back light 100
Brightness 52
Contrast 60
Colour 50
Sharpness 5
All settings OFF bar Adaptive Contrast LOW
Colour space Auto
Colour temp Warm
Gamma 2.2.

Mada sam ja da se gama gde god moze stavi na 2.4!
 
Hvala. Video sam ovo ali ovo je model za 2020. godinu za USA tržište. Stavio sam podešavanja i bolje je. Iz kutije crvena je dominantna i smeta. Sad je ujednačenije.
Hvala još jednom.
 
@skrstic, nisam siguran da li za U8B ili U7B, ali već su kačena podešavanja. inače, H8F je model za 2019. :)

@dakula74, evropski U8B nije pandan američkom H8F iako su iz iste generacije/godine. spomenuto je već u ovoj temi.

@psaras, hvala za info. znači, na nekim tržištima prošlogodišnji U modeli dolaze sa dva daljinca.
 
Poslednja izmena:
Danas mi se pojavila nova verzija sofrvera za mij tv b7100

Da li je jos neko dobio info o novom sw i sta donosi..ja prihvationazuriranje

741fb0e3dae34a155093818d3e27eda0.jpg


535a25d040dfd17689c6a97eef90be6c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
na https://rs.hisense.com/ (ranije beše https://hisense.rs) su se pojavili ovogodišnji modeli za Evropu. da ne bude zabune, od ove godine je drugačije označavanje modela. sufiksi za ovogdišnje modele su F za Evropu i G za Severnu Ameriku

preporučene cene (u dinarima):
~62K H50A7500F (pandan prošlogdišnjem H50B7500 odnosno H50A6500 iz 2018.)
~75K H50U7QF (pandan prošlogodišnjem H50U7B)
 
Poslednja izmena:
Ja ne primecujem nista..

Trebali bi da stave sta se resava kad se uradi ubdate!

Ima li negde da se nadje takav info?

Ako je nemo primetio promene zadnjim verIjom neka napise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam izabrao 55u7b. Nije mi loše izgledao ni 55b7500 u radnji ali ovaj po meni ima dublji kontrast i malo bolje pegla signal slabijeg kvaliteta(sbb). E sad, da li je to vredno razlike? To je subjektivno. Svakako je kvalitet izrade i dizajn generalno na strani u7b ali opet, sam moraš da prelomiš.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Video sam dosta pozitivnih (value for money) komentara na Youtube kanalima koji se bave recenzijama TVa za Hisense H8G. Međutim ako sam dobro shvatio to je TV za američko tržište. Očekuje li se sličan model kod nas?
 
možda U8QF koji se pojavio na sajtu.
 
Poredio sam u jednoj prodavnici horizontalne uglove gledanja između Hisense 55b7100 i 55b7500 i slika je bila značajno bolja na b7500 po tom pitanju (isti demo je išao na oba TV-a).
Pošto razmišljam o kupovini b7500 ili u7b zanima me da li je neko uživo poredio uglove između ta dva modela, jer bi mi to presudilo u odluci, pošto mi je soba široka i mane VA panela vezano za horizontalni ugao gledanja dolaze do izražaja.

Hvala
 
Stigao update na u7b, pustio da se apdejtuje i otišao na posao, videću večeras ima li promena. Mada do sada nisam imao nikakav problem, nikakvo čupanje iz struje i slično.20200721_062018.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Drugari,jedno pitanjce...u pitanju je pustanje video materijala na YT aplikaciji na samom tv-u,u pitanju je H50U7B....elem,primetio sam da neki video bude malo izduzen po vertikali,recimo kada se pusti bilo sta sa Benchmark kanala,ili recimo MKBHD,i jos na po nekim...kao da aspect ratio bude malo drugaciji pa je slika malo izduzena...kako je kod vas?Od podesavanja nemam nista posebno,aspect radio ne mogu da podesavam za yt,a isti je djavo kada na klipu menjam rezoluciju,dodje mu na isto...uporedo sa ovim,imam MiBoxS ustekan u tv,i na njegovoj YT App je sve ok,nemam tu "rezvucenu" sliku po vertikali kao na fabrickoj yt app koja dolazi preinstalirana na tv-u...
 
Drugari,jedno pitanjce...u pitanju je pustanje video materijala na YT aplikaciji na samom tv-u,u pitanju je H50U7B....elem,primetio sam da neki video bude malo izduzen po vertikali,recimo kada se pusti bilo sta sa Benchmark kanala,ili recimo MKBHD,i jos na po nekim...kao da aspect ratio bude malo drugaciji pa je slika malo izduzena...kako je kod vas?Od podesavanja nemam nista posebno,aspect radio ne mogu da podesavam za yt,a isti je djavo kada na klipu menjam rezoluciju,dodje mu na isto...uporedo sa ovim,imam MiBoxS ustekan u tv,i na njegovoj YT App je sve ok,nemam tu "rezvucenu" sliku po vertikali kao na fabrickoj yt app koja dolazi preinstalirana na tv-u...

Vidi u podešavanjima samog tva, da ti nije upaljen overscan.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Jok,ta opcija ne moze da se menja za YT app,i tu mi stoji ugasena....

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
To je normalno.

Klipovi se snimaju u 21:9, zato je izduzena. Kako ti telefon ima slični AR ne primećuješ to :)

Televizori su 16:9.
 
Ma zbunilo me to sto na MiBoxu sve ok kada pustim sa njegove YT app,a sa ove od TV-a izduzeno...pa rekoh da nisam mozda negde propustio nesto od podesavanja...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ne znam, me i na eon boxu koji je sličan kao i svaki Android TV bude smanjen video koji je 21:9.

Crne ivice gore i dole.
 
Od kako sam kupio tv pa donsad nisam brisao panel?

Sta koristite za brisanje panela?
Da lj ona stedstva sto nude prilikom kupovine tv, ili obicne one prskalice za brisanje prasine?
Kojom krpom ili nekkm drugim materijalim?

Citao negde da su paneli prekriveni folijom pa mogu da se izgule, da nije staklo i plastika....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se najbolje pokazala krpa za brisanje stakala u kolima, one fuš "jelenske kože" i voda. Za zamašćeni ekran mora i neko sredstvo za čišćenje istih

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Od kako sam kupio tv pa donsad nisam brisao panel?

Sta koristite za brisanje panela?
Da lj ona stedstva sto nude prilikom kupovine tv, ili obicne one prskalice za brisanje prasine?
Kojom krpom ili nekkm drugim materijalim?

Citao negde da su paneli prekriveni folijom pa mogu da se izgule, da nije staklo i plastika....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne bih se usudio da koristim bilo šta agresivnije od vode, ipak je to plastična folija - krvnički iscedjena magična krpa i odmah zatim suva su sasvim dovoljni za odrzavanje panela. Plazme sa staklom su bile zakon.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za brisanje kao i do sada... Ajax za prozore...isprskam krpu koja je meka i sa njim obrisem ekran....brisao sam par puta...sve ok...
Kad smo kod folije jel ste skinuli sa rama foliju vidim da ima ali nasam je skinuo?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno