Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,455
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Da li ima neko ko kaci svoj Hisense TV na racunar/konzolu radi igranja? Zanima me kako se pokazuju u toj oblasti.. Konkretno gledam 55" N5700.
 
Poslednja izmena:
Napokon kupih i ja danas H50A6500 model. Prezadovoljan, pronadjoh i game mode koji se može uključiti kao i hdr ali samo kada je izabran "store mode". Jedino nikako ne mogu da pronadjem kako se isključuje LCN mod da bih presložio kanale po svojoj volji. Da li je neko pronašao gde se nalazi ?, inače firmware je IO511
 
43A5100 vs 39A5600 vs 43A5600 ? U principu bih izbegao ovaj 39" osim ako panel baš nije superioran u odnosu na ova 2 jer mi 4" ekrana znači. Smart mi ne treba, samo mi je bitan prikaz. Gledaće se sbb i malo igre/filmovi preko hdmi.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Isti su , samo je dijagola i smart funkcija razlika... Tako da uzmi ovaj 43a5100, ako ti ne treba smart nema smisla davati par hiljada vise... Imam ja taj od 39"...Pusta i preko USBa sve zivo bar sto sam ja probao, mozes i titlove da podesavaas (boja, velicina, transparentnost...), ako kojim slucajem budes hteo preko usb... :wave:
 
Poslednja izmena:
Ломим се,да ли узети ову марку или ЛГ? Буџет је до 650е,49 инча. Не занимају ме паметне функције и остале глупости,већ слика и век трајања.

Има 3 ЛГа у кући,један је стар 12 година,други 5 и 1 је олд тајмер. За сад сви раде као сат,ал време је да заменим овог најстаријег.
 
Haha, i plus Hisense je nov kod nas tako da niko ne zna koliki im je zivotni vek. Jedino sto daju 3god garancije u odnosu na 2god LG. A s obzirom da vec imas dosta novca za TV onda idi opet na LG..
 
Ako ta HU LG garancija zaista prolazi kod nas, onda nema dileme, to je dovoljno para za kršten TV.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Тако сам и мислио,ал реко да видим шта људи кажу,пошто се не разумем апсолутно ништа,кад су тви у питању.

Хвала
 
Krećem u e. nema mi druge, ova akcija je presudila. Ima li razlike između h50a6100 i h49a5700 osim u jačini hardvera? Jel beše taj 5700 ima taj čuveni gamemode? Sve mi se zbrkalo, gledao sam 43" ali sam sad prelomio da bude 59". Krenuo pa ću da vidim na licu mesta šta i kako, ako je neko budan nek pomogne, taman dok se dovučem iz PA.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Uzeo na kraju h50a6500 :d Bolje da sam naručio online, uštedeo bih 50e.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Hvala. Za uštedu mislim u smislu da ne bih ni kupio ovaj :) Jer sam hteo 6100 ali kad sam video da je i 6500 povoljan prelomio sam. Pogotovo estetski što izgleda mnogo lepše, tanji okvir, metal. Nešto malo ispod 50k plaćen.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ima neko iskustva sa H39A5100 ili H43A5100? Trenutno su na akciji 24.000 / 28.000

Ja imam h39a5600 smart, super tv nisam imao nikakvih problema i zadovoljan sam ... Isti je kao ta dva samo je razlika u smartu i dijagonali.. Ja sam ga platio pre par meseci 36000... Tako da za tu cenu bez razmišljanja možeš uzeti, u tom cenovnom rangu su im konkurencija Fox, Vox, Tesla, Stella... I Hisense je daleko bolji izbor...
 
Nazad
Vrh Dno