Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Evo sad otvaram inbox i nalazim poruke par članova koji mi postavljaju pitanja oko hisense televizora. Kad god mi je neko tražio neku konkretnu pomoć na pm trudio sam se da odgovorim, ali postavljate mi neka opšta pitanja na koja je ovde već više puta odgovoreno. Kada sam se zainteresovao za hisense prelistao sam celu temu najmanje dva puta, jer je prepuna korisnih informacija. Zaista nemam volje ni vremena da odgovaram na takve stvari, ako sam ja mogao dva puta, pored posla i porodice, možete i Vi poštovane kolege makar jednom. Pozdrav, i bez ljutnje.
 
Poslednja izmena:
a? daljinski ima diodu? koji model?
pretpostavljam da nisi našao u uputstvu odgovor na pitanje
 
Uz crvenu postoji i plava dioda na daljincu kod U7B modela. Video sam jednom prilikom da je zasvetlela, ali nisam obratio pažnju za šta je.

Inače ja sam pre nekih 10tak dana u sklopu SBB popusta uzeo pomenuti model od 50" za brata i za sada imam samo pozitivne stvari o njemu. Od obaveza nisam bio u prilici da podesim potpuno prikaz slike, ali ono što sam brzinski uradio je već dalo razliku u odnosu na fabričku kalibraciju. Generalno gledano, za 54k dinara koliko me je izneo nisam našao bolji model. Pritom, svesno sam išao na njega i pored priča o čupanju kabla iz struje, ali evo za sada nijednom i sve radi kako treba, videćemo za ubuduće.

Prvobitno sam želeo LG zbog funkcionalnosti webOS-a jer bi ujedno imao podršku za HBO Go i EON-a (znam da može preko browser-a ali ono je mučenje u odnosu na aplikaciju), međutim 5 godina garancije i razlika u ceni u odnosu na 7450 je presudila. S obzirom da sam komšija sa ovlašćenim serviserom za gotovo 4 najjača brenda na tržištu, nagledao sam se svakakvih modela koji su završili kod njega nakon 2-2½ godine rada. Tako otprilike i za sebe razmišljam i kada dođe vreme da menjam svoju plazmu, čeka se samo produžena garancija.

Sve u svemu za sada sam zadovoljan sa uloženo/dobijeno. Čak mislim da ću biti još više kada malo duže sednem uz tv i detaljnije pregledam podešavanja prikaza.
 
Daljinac ima i BT, možeš u podešavanjima da upariš sa TVom preko BT. Onda se IR koristi samo za paljenje i posle sve ide na BT.
Baš ću sutra da bacim pogled, mada je verovatno to čim je zasvetlela plava dioda.
 
Kod roditelja u stanu stoji H43N5700 i u poslednje vreme je počeo često da trokira - prvo zamrzne ekran, pa posle ostane i bez zvuka. Rešenje je bilo, kao što su drugi pisali, da se izvuče kabl iz struje. Probao firmware update, bez ikakve razlike. Pošto moji ne koriste ni YouTube, probao sam da ga skinem sa wi-fi. Od tada radi savršeno.

Sent from my BAH2-L09 using Tapatalk
 
Takođe sam i ja isključio WiFi pa ćemo videti kroz par meseci kako ce se ponašati. Jer mi je to jos jedino palo na pamet. Ali obično kad počne da zabada desi se u par dana, i onda radi ok 2-3 meseca, pa onda opet u par dana zabode par puta, pa radi ok. I tako u krug.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Hisense H42A5600 ima dva problema, prvije da nece da se konektuje na Wifi iako je sifra tacna, javlja da je pogresna. Adrugi problem je da se povremeno na kablovskoj na vecini kanala izgubi slika i ostane ton. Pomaze jedino factory reset. Da li neko imao ove probleme i kako ih je resio?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za WiFi kad kucas šifru trebalo bi negde kod tatsture da imaš Globus klikni tu i izaberi engleski.
Za te kanale jer samo faktory reset pomaže ili čupanje iz struje?
Jel koristiš cam modul ili samo set top box?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Kod mene H32B5600 kad ga upalim i probam You Tube aplikaciju. Vrti ko lud a ne pokreće se. Problem je u WiFi konekciji gde piše da je mreža povezana, a ne radi. Moram ponovo da je povežem. Tako svaki put kad ugasim tv. Kako rešiti problem?

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
 
Za WiFi kad kucas šifru trebalo bi negde kod tatsture da imaš Globus klikni tu i izaberi engleski.
Za te kanale jer samo faktory reset pomaže ili čupanje iz struje?
Jel koristiš cam modul ili samo set top box?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Probacu to ali sifra nema nasa slova.
Cam modul je ubacen.
Nisam probao cupanje iz struje videcu sledeci put.
To je sestrin tv i ona misli da se to desi kada ugasi PS4 koji je povezan na tv.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li je neko uspeo da poveze obicnu mini wifi / touchpad tastaturu na 6100/6140 model? Uzeo sam dva komada, meni na LG radi besprekorno, a kod matorca na 43" 6140 samo rade strelice. Nece ni u pretrazivacu ni u YT aplikaciji da kuca.

Inace, cini mi se da je tv bolje radio nakon svakog update-a nakon oktobra. Kontam da se jos malo posvete softveru i da ce to biti to.
 
to ne radi, već je rečeno. radi bežični komplet tastatura+miš
 
Sta te muci konkretno? Cime nisi zadovoljan?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Probaj umesto warm da stavis "standard" za temperaturu boja. Generalno,ji meni slika na kablovskoj nije nista spec,to je sto je.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno