Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,524
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Juče sam kupio Hisense tv od 43" model je H43A5100. Prosto jednostavno tv neće da se upali. TV ima dugme za standby normalno i kad uključim kabal od tv u utičnicu crvena lampica se upali na tv-u, ali dalje ništa. Probao sam na daljinskom upravljaču da ga upalim, probao sam da pritisnem dugme za paljenje na tv-u, probao sam da držim dugme za paljenje na tv-u 20 sekundi i minut čak i ništa se ne dešava. TV jednostavno ne može da se upali. Da napomenem da baterije nisu, jelru daljinskom idu one male obične baterije i probao sam druge koje već imam u drugom daljinskom, tačnije koje 100% rade, ako već nisu radile one koje sam dobio uz tv.

Ako je problem slučajno daljinski, mogu li nekako drugačije da upalim tv, preko neke aplikacije na telefonu ili tako nešto?
 
Ako ti telefon podrzava Ir mozes da skines neku aplikaciju pa da probas preko nje.
Zbog toga ja kad god kupujem nov uredjaj teram prodavce da ga otvore i provere da li hoce da upali,naravno kad ne kupujem online.
 
ova aplikacija zahteva WiFi, tj. da su i samrtfon i TV u istoj mreži. on uopšte ne može da koristi televizor i pitanje je do čega je (daljinski upravljač ili televizor). znači, treba mu samrtfon sa infracrvenim portom i na kojem je instalirana aplikacija koja od istog pravi daljinski upravljač

inače, u em**z****-i obavezno isprobaju televizor pred kupcem, da ne bude da su dali neispravan primerak
 
Poslednja izmena:
^^
A šta će sa tim?
Niti je taj model Smart, a i da jeste ta aplikacija ima funkciju tek kada je TV upaljen

Ako neće da upali na dugme nesto nije u redu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Da nije do operatera jeste , ljudi imaju hiljadu prituzbi na rad istog, cak u jednoj temi gde covek je covek imao problema sa tjunerom su ga savetovali da odmake wi fi ruter i sve je proradilo!
Da li ti je podesavanju drzava odredjeno Srbija?

Podešvanja za digitalne kanale:
Frekvence: od 522000 kHz do 794000 kHz
Oznaka Simbola (Symbol rate): 6952 KS/s
Modulacija: 256 QAM
Ne znam kako operater u ovom slučaju može da ima veze što televizor nije imao titlove na kablovskim kanalima dok nije bio isključen iz struje i ponovo uključen. Na ostala 4 televizora u kući su titlovi išli normalno.
Naravno da je zemlja podešena na Srbiju i kakve veze imaju frekvencije za skeniranje koje si naveo? Svih oko 400 kanala je bilo tu samo nije bilo titlova dok nije kabl izvučen iz zida.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
^^
A šta će sa tim?
Niti je taj model Smart, a i da jeste ta aplikacija ima funkciju tek kada je TV upaljen

Ako neće da upali na dugme nesto nije u redu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Jel bi on trebao da se upali na dugme ili se pali na daljinski? Jer meni svetli crvena lampica dole kad ubacim naponski kabal u šteker. Ima dugde dole na tvu ali mislim da je to samo za gašenje, nisam siguran.
 
na to dugme se i uključuje i isključuje, možda ima i dodatne funkcije (vidi u uputstvu). a treba i da može da se uključuje i isključuje i preko daljinskog.
ako se ništa ne desi kad lepo pritisneš dugme na televizoru a isto svetli crveno, i ne radi ni preko daljinskog, problem je do televitora
 
Poslednja izmena:
Da li je neko uspeo da se uloguje na Google nalog na web browser-u? Ja dobijam poruku kao "da da korišćenje naloga na ovom browser-u nije sigurno".

Pretpostavljam da je Hisense web browser neka verzija Chrome-a,

Imam još jedan problem, kada pokušam da instaliram neku novu aplikaciju, sve liste su prazne, ne postoji ni jedna aplikacija, iako je tv ispravno povezan na internet, bilo koju zemlju da izaberem ništa se ne menja, lista aplikacija je prazna.

U pitanju je tv 50b7100.

Послато са A0001 помоћу Тапатока
 
Ne znam kako operater u ovom slučaju može da ima veze što televizor nije imao titlove na kablovskim kanalima dok nije bio isključen iz struje i ponovo uključen. Na ostala 4 televizora u kući su titlovi išli normalno.
Naravno da je zemlja podešena na Srbiju i kakve veze imaju frekvencije za skeniranje koje si naveo? Svih oko 400 kanala je bilo tu samo nije bilo titlova dok nije kabl izvučen iz zida.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Ti koristis vrv ne-enkriptovan DVB-C signal sa kabla, taj nacin signala je podlozan ometanju od bilo kog uredjaja u blizini, recimo baze fiksnog telefona.
Drugo ljudi se zale da im kod tog provajdera cesto nestaju kanali ili nastaje zbrka u redosledu istih.
Trece , sigurno koristis splitere, jel su ih oni ugradili ili si ti sam pravio kablove , obzirom da imas jos televizora u kuci?
Prvo proveri jacinu signala, moze biti uzrok glavljenja tv-a!
 
Poslednja izmena:
naveo je i jačinu signala (solidna) i naveo je da prevodi rade na drugim televizorima... jednostavno su nestali (iako su bili ponuđeni) na Hisense-u i pojavili se nakon čupanja iz struje, što za Hisense nije čudno. što se ubeđuješ sa čovekom koji se kako-tako razume u materiju. da je bilo do signala, dešavalo bi se i na drugim televizorima i/ili bi signal bio slabiji na Hisense-u. znači, radili titlovi, nestali titlovi, pojavil ise nakon čupanja iz struje. pri tome dodati da je imao i drugi problem koji je takođe zahtevao čupanje iz struje
 
na to dugme se i uključuje i isključuje, možda ima i dodatne funkcije (vidi u uputstvu). a treba i da može da se uključuje i isključuje i preko daljinskog.
ako se ništa ne desi kad lepo pritisneš dugme na televizoru a isto svetli crveno, i ne radi ni preko daljinskog, problem je do televitora

Baš tako, ništa se ne desi ni na dugme ni na daljinskom. Ne reaguje. Samo svetli crvena lampica i to je to.
 
Baš tako, ništa se ne desi ni na dugme ni na daljinskom. Ne reaguje. Samo svetli crvena lampica i to je to.
Odmah sutra idi u radnju gde si kupio TV i traži da ti zamene za drugi.
Definitivno je neispravan uređaj.
Nemoj da čekaš jer će te ako prođe još koji dan uputiti na ovlašćeni servis a onda ćeš se načekati da ti poprave nov televizor.

@dakula74
Jačina signala mi je 96% a mnogo bitniji parametar, kvalitet signala je 100% kao i BER koji je 0, tako da nema govora da je problem u signalu, pogotovo što je na drugim televizorima u tom trenutku bilo titlova.
Jednostavno je zabagovao softver i to je to.
Ali da više ne trolujemo temu...


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni se jednom desilo, pre 11-12 godina. Kupio neki Samsung, doneo kući, otpakovao a on skroz mrtav, kao kod tebe.
Spakovao ga i vratio sam se odmah do Tempa gde sam ga kupio i odmah su mi dali drugi bez problema. Taj smo odmah kod njih i probali i bilo je sve OK.
Tad su mi rekli da do 7 dana od kupovine oni rešavaju (zamene za drugi ili ti vrate pare, kako želiš) a ako je prošlo više od 7 dana, onda se obraćaš ovlašćenom servisu.
Tako je bilo tada, u međuvremenu je promenenjen i zakon o zaštiti potrošača ali ne verujem da se po tom pitanju nešto mnogo promenilo.
Siguran sam da će ti sutra dati nov uređaj bez problema.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nisam nasao pa cu pitati. S obzorom da od podrske za nativ EON app nema ništa (ono preko TV pretrazivaca je zesce mucenje), da li je neko uspeo da rutuje TV sa android os-om? Konkretno 58" 6100 me interesuje.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Otkud android na hisense 6100?

I šta bi dobio rutovanjem i da ga ima, nije to telefon.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Pa covek pita da li moze da se rootuje da bi mogao da ubaci android,pa na android onda sve lepo po redu...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ništa od toga neće doći u Evropu. :smash:

Što se našeg kontinenta tiče, Hisenseov portfolio u gornjem/srednjem segmentu biće sledeći:

U8Q - 120hz panel, 1000 nita peak, FALD, quantum dot, JBL zvuk i UHD Premium sertifikacija

U7Q - 700 nita peak, FALD, quantum dot

A75 umesto postojeće B75 serije (verovatno sve manje više ostaje isto osim izgleda televizora). Ko im samo smišlja ova imena, sa slovom A su se vratili u 2018. godinu. :d

Operativni sistem na svim ovim televizorima ostaje Vidaa U 3. Android je samo za US, a sa onim Android budget modelom što se pojavio i kod nas će verovatno da ispituju evropsko tržište.

Što se cena tiče i imajući u vidu da su se vratili na quantum dot koji su koristili u modelima iz 2018, ja mislim da će U8Q najverovatnije biti zamena za U9A model iz 2018. godine, a samim tim će i cena da mu bude nerealna kao iz bajke. U7Q će verovatno da pozicioniraju slično sadašnjem U8B modelu, a A75 verovatno između B75 i U7B, pošto sve cene novih uređaja uvek idu na gore. Pored ovoga, ko zna kada će bilo šta od ovoga da se pojavi kod nas, pošto se trenutno najjači model U8B kod nas pojavio tek u novembru prošle godine. Možda ovog puta malo požure zbog Euro 2020, ali to zna samo Hisense i naš uvoznik.

CES 2020 video sa intervjuom čoveka iz Hisense UK i prikazom Evropskih modela: https://www.youtube.com/watch?v=06nTwPook-o

Link za informacije sa slika: https://www.hdblog.it/tv/articoli/n515264/hisene-qled-tv-h75u9k-u8qf-u7qf-ces-2020/
 

Prilozi

  • 891401.jpg
    891401.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 201
  • 891402.jpg
    891402.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 192
požuriće (i) zbog Olimpijskih igara
 
Glavni meni ti ne podržava miša nikakvog, jer je prilagođen daljincu. Jedino neke aplikacije tipa browser. Čisto da znaš.
 
Ok hvala, za aplikacije mi i treba najviše samo ih ima more pa sam mislio ako je neko vec porucivao da vidim sta valja ili da uzmem bilo koji?

Sent from my MI MIX 3
 
Nazad
Vrh Dno