Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,461
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
slikao sam. za to pored digitalnog, a što izgleda kao 3,5mm, piše "service"

H50A6500_serviceport.jpg

pozadi ima za LAN i S-Video
 
Poslednja izmena:
To sam i ja video, skidoh user manual ali se nigde ne navodi za headphone speaker pa sam radi toga i pitao. Ja lično obožavam da stavim slušalice i isključim se kada gledam bilo šta tako da moram ipak potražiti neki drugi model TV_a. Hvala
 
Uzeo sam H43A6500, I malo sam razocaran sto nema nikakvu podrsku za pc/game mode.
Nikakv stand by , niti je moguce da se upali i ugasi automatski kada detektuje signal sa HDMI-a ili izgubi isti .

A ovde sam procitao da poseduje neki game-mode ?
 
50ica ima podršku. nije valjda da to zavisi i od dijagonale?
 
Pričali smo o tome, 43" nema MEMC, pa nema ni Game Mode kao i ostali modeli bez MEMCa.
Verovatno nema potrebe za tim, jer MEMC najviše i utiče na lag i Game Mode ga gasi.

Ne znam šta smatraš pod stand by, mislim da se moj jednom ugasio posle nekog vremena bez signala na HDMI.

Inače 50ica, bar moja, sledeći video ne može da prikaže kako treba ni sa jednom opcijom za Ultra Smooth Motion:

https://www.youtube.com/watch?v=WyvUIA7KUjc
Na kompu je bitno da se izabere 720p60, ili 1080p60.

Kad je MEMC na OFF obe loptice su kao 24p, sve ostale opcije čine da 24p loptica ide glaće, a 60p loptica malo štuca.
 
поштовање свима, тражећи тв од 39 инча, налетео сам на H39A5100, с тим што бих исти користио за PS4 па ме занима да ли је неко има искуства играња сонија на овом моделу, да ли има проблема и каква је слика? колико сам видео input lag код овог одела износи 50 мс па не знам да ли је то много за ове потребе коришћења тв? хвала унапред
 
Uzeo sam H43A6500, I malo sam razocaran sto nema nikakvu podrsku za pc/game mode.
Nikakv stand by , niti je moguce da se upali i ugasi automatski kada detektuje signal sa HDMI-a ili izgubi isti .

A ovde sam procitao da poseduje neki game-mode ?

Ja na mom H39A5600 ima tu funkciju zove se HDMI CEC

поштовање свима, тражећи тв од 39 инча, налетео сам на H39A5100, с тим што бих исти користио за PS4 па ме занима да ли је неко има искуства играња сонија на овом моделу, да ли има проблема и каква је слика? колико сам видео input lag код овог одела износи 50 мс па не знам да ли је то много за ове потребе коришћења тв? хвала унапред

Ja imam takav samo sto je smart.. Probao sam PES malo i to je to, radilo je ok bez problema.. Ostale igre nisam igrao, daleko mi je tv od kompa,...
 

Prilozi

  • 20180917_125722.jpg
    20180917_125722.jpg
    984.6 KB · Pregleda: 260
testiran H65U9A (cena oko €2500, 9-ka je najbolja klasa kod Hisense) https://www.benchmark.rs/artikal/test_hisense_h65u9a_4k_hdr_uled_tv_video-4668/1
mana je što panel nije 10-bitni
inače, ima JBL ozvučenje

voleo bih da redakcija otkrije izvor za ovu tvrdnju
Pomenuli smo već ranije da Hisense proizvodi panele za sve svoje televizore, pa je to naravno i ovde slučaj.
negde sam naleteo na tvrdnju da Hisense koristi, poput Samsung-a, i VA panele drugih proizvođača
 
Poslednja izmena:
Tekst je PR, pa otud i ta tvrdnja, već je poznato da ih AUO snabdeva panelima za dosta modela.

Sa jednog stranog foruma, što ne znači da je tačno, ali se poklapa sa još nekim izvorima.
"All VA panels. All 50Hz and 8 bit. The panels are from CSOT (TCL) in 49" and AUO in 43", 55", 65". There's maybe one model on market that uses an Innolux panel in 50"."
 
8bit+FRC, molim lepo :)
 
Pozdrav svima!

Kupio sam pre nedelju dana Hisense H51A6100 u Gigatronu na popustu!

TV je odlican , slika perfektna kod gledanja sadrzaja visoke rezolucija pa i kod obicnih kanala je sasvim zadovoljavajuca za 4K TV, kada je u pitanju signal koji nije ni 720p a o zvuku zaista nemam sta da kazem sem da je EKSTRA!

E sad, u svemu tome ima jedna "sitnica" koja mi para oci a koju nikako ne mogu da resim.

Problem je u tome da TV automatski zatamljuje i osvetljava sliku kada gledam filmove ( jer sam ga zbog togai uzeo) , kada se prebacuju kanali ( koristim IPTV ) i svaki put kad se pojavi neka tamnija scena ili je zbog nekupljenog kanala slika skroz crna!

Sve od automatskih opcija sam stavio na OFF ali se i dalje desava isto.
Mozda sam ja samo veliki maler pa je kod mene softver zabrljaveo!

Da li neko od vas ima iskustva sa ovim televizorom?
U koliko je kupovao neko ovaj TV ili bar istu seriju , da li je imao isto ovakva automatska tamnjenje i osvetljavanje slike?
Da li je tako i kod vas?
U koliko je bilo a resili ste problem.. kako ?
Postoji li neki sajt gde mogu da nadjem bilo kakvu informaciju u vezi ovog televizora i ovog problema u koliko je to problem uopste a ne jedno od fabrickih podesavanja televizora.?
Ima li gde naci udate u kkoliko sam TV ne izbaci novu verziju ili je to bolje raditi preko TVa?


Hvala unapred!
 
Nisi isključio opciju koju treba očigledno :) Ja imam H43A6500, ne znam jesu li opcije iste... Picture mode sve sem dynamic, pod Picture mode settings adaptive contrast off i pod backlight, automatic light sensor isključen i dynamic backlight control off ili low...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da li negde ima profi testova za Hisense televizore? Trazim sebi neki TV koji bi koristio za igranje video igara preko kompa.. Uglavnom online FPS, pa mi treba nesto sa manjim input lagom kao i nesto brzim odzivom piksela.. Je lima Hisense nesto da valja iz 4K/55" ponude (iskljucivo VA panel)? Budzet do nekih 800 evra..
 
Poslednja izmena:
Ja bar nisam nasao ni za jedan konkretno koji je input lag,zanimljivo na zvanicnoj njihovoj stranici za UK za sve televizore stoji da je manji od 50ms...

Evo ovde je bio neki test za model od 43" kazu 31ms...
 
Gde ima najvise izlozenih Hisense televizora? Takodje, ako moze da se izvuce neka preporuka za moj prethodni post, bio bih jako zahvalan.. :)
 
Za Hisense ne znam sta bih ti preporucio jer ne znam bas mnogo oko input laga na njihovim telvizorima... U jednoj drugoj temi neko ti je preporucio Samsung iz Mu6300 serije cini mi se, po po ovom ovde testu input lag im je 20ms...

A za izllozene Hisense televizore, pa jedino danadjes neku vecu Gigatron prodavnicu, possto ih oni prodaju verovatno i imaju neke modele izlozene... :wave:
 
Emmezeta na Novom Beograd kod Merkura. Svi tipovi izloženi. Danas bio da pogledam uživo kakva je slika. A inače postoji i rešenje za model A6500 koji nemaju izlaz za slušalice. Nadjoh na aliju tako da sam se ipak odlučio za model H50A6500 uz kupovinu ovog adaptera.
 

Prilozi

  • s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    219 KB · Pregleda: 200
Mogu naravno, Sama izrada nije baš na nekom zavidnom nivou ali se može podneti ako niste neko zakeralo. Ako ih poredimo sa Samsungom, Sonijem i tako nešto nije ni prineti. Što se tiče slike i tu je negde. Materijal koji se vrti na njima je neki usporeni tako da baš nisam mogao da ustanovim ima li i koliko kašnjenja. Slika jeste jasna i zasićenje boja na ovome što se može videti je dobro. Ponavljam na svim modelima koji su izloženi a ima ih garantovano 100_tinak od svih proizvodjača pušta se različit materijal i brzine. Uskladili su prodavci za sve pa je teško ustanoviti ali se ipak vidi velika razlika na modelima poznatih proizvodjača. Novčano je takodje ogromna razlika tako da se ipak bar ja zadovoljavam sa gore navedenim modelom. Ako ste u mogućnosti otidjite i na drugom spratu videćete sve.
 
Emmezeta na Novom Beograd kod Merkura. Svi tipovi izloženi. Danas bio da pogledam uživo kakva je slika. A inače postoji i rešenje za model A6500 koji nemaju izlaz za slušalice. Nadjoh na aliju tako da sam se ipak odlučio za model H50A6500 uz kupovinu ovog adaptera.

Kupio isti takav za samsung. Ima ga na KP ko neće da čeka da stigne. Radi ok.
 
Iscitao sam celu temu, ali nisam nasao odgovor na pitanje pa moram ovde da ga postavim. Kakva je konkretna razlika izmedju H43A5100 i H43A5600, da li vredi doplatiti razliku od par hiljada za 5600?
Imao sam priliku da gledam H39A5100 u Comtrade-u u Uscu, pustili su moj demo sa flesa, ali mi se nije dopalo kako izgleda. Sta mogu da ocekujem od starije brace?
 
display specifications sajt nije 100% pouzdan. u ovoj temi smo utvrdili neke greške za ovogodišnje modele
 
Iscitao sam celu temu, ali nisam nasao odgovor na pitanje pa moram ovde da ga postavim. Kakva je konkretna razlika izmedju H43A5100 i H43A5600, da li vredi doplatiti razliku od par hiljada za 5600?
Imao sam priliku da gledam H39A5100 u Comtrade-u u Uscu, pustili su moj demo sa flesa, ali mi se nije dopalo kako izgleda. Sta mogu da ocekujem od starije brace?

Prvi nije smart drugi je smart... isto kao H39A5100 nije smart i H39A5600 kao sto ja imam je smart... Po meni nista posebno nije smart (youtube i screen mirroirng jedino sto koristim ponekad) , tako da ako ti to nije bitno onda idi na ovaj sto nije smart...

Sta ti se konkretno nije dopalo na tom H39A5100?
 
Poslednja izmena:
Nisi isključio opciju koju treba očigledno :) Ja imam H43A6500, ne znam jesu li opcije iste... Picture mode sve sem dynamic, pod Picture mode settings adaptive contrast off i pod backlight, automatic light sensor isključen i dynamic backlight control off ili low...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Hvala najlepse. pokusacu to veceras sve pa ce mo videti.!
 
Nazad
Vrh Dno