Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,522
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
@star-duster, nisu svi modeli sa VA. neki su sa IPS (neke 32-jke iz ove godine) dok OLED (još uvek) nije u ponudi kod nas
 
@star-duster, nisu svi modeli sa VA. neki su sa IPS (neke 32-jke iz ove godine) dok OLED (još uvek) nije u ponudi kod nas

Hvala za ispravak. Nisam znao da imaju IPS modele. Ali ako su to samo neke 32-jke, onda je to vrlo mali deo ponude (i realno manje bitan).
Za OLED sam znao da imaju, ali kao što kažeš, nema ga na našem tržištu. Plus što se za OLED televizore uvek jasno istakne da su sa tim tipom ekrana. To je jak selling point.

Dakle, uz vrlo malo izuzetaka u najnižoj klasi sa IPS ekranima i u najvišoj klasi sa OLED, ogromna većina Hisense televizora ipak jeste sa VA panelima.

Ah da, imaju i onaj Laser TV. :)
Postoji i ta egzotika.
 
da, zaboravih na laser koji ima kontrast kao IPS
 
Pozdrav. Pre neki dan sam kupio Hisense H43A5600 s kojim sam kao nezahtevni korisnik baš baš zadovoljan. E sad, imam jedno pitanje, nadam se da nije offtopic a za koje mislim da je velikom broju članova ovde mačji kašalj. Dakle, kako da "sinhronizujem" daljinski TV-a s onim krš daljincem koji sam dobio uz Telekomov IPTV? Nadam se da sam dobro objasnio, dakle bitno mi je da ako je ikako moguće koristim samo daljinac TV-a, menjanje kanala i ostalo.
Može, ali obrnuto sa telekom-ovim daljincem da kontrolišeš tv! Ne baš sve funkcije, ali osnovne da
https://youtu.be/kRsQsEoQaNQ

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Da, naravno to je jasno. Hteo sam da vidim da li je ikako moguće menjati TV kanale Hisense daljincem a ne onim belim Telekomovim. Ispostavilo se da nema šanse. :( Svakako, hvala na odgovoru.
 
dakula74 piše napamet, kao i ranije. naime, B7500 ima Game Mode (i to za 50+ dijagonalu) poput prethodnika u vidu A6500. slabiji modeli nemaju Game Mode.
iskreno, kod Hisense-a minimum za 4K je upravo B7500 od ovogodišnjih modela
 
Poslednja izmena:
Ides na podesavanje rezima slike, stavka rezim igre, pazi nece da radi ako je naprimer izvor usb ili mreza!! Rezim igre radi samo ako je izvor HDMI!
Sad videh sta je moma napisao, mozda 7100 nema game mod!Mislio sam da je 7000 serija sa istim podesavanjima!
 
Poslednja izmena:
Ides na podesavanje rezima slike, stavka rezim igre, pazi nece da radi ako je naprimer izvor usb ili mreza!! Rezim igre radi samo ako je izvor HDMI!
Sad videh sta je moma napisao, mozda 7100 nema game mod!Mislio sam da je 7000 serija sa istim podesavanjima!
Sta se konkretno dobija sa upaljenim game modom?

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Pa ne samo to, recimo kad gledas film - seriju ili tv program ,u totalima kad su brze scene, televizor pokusava da isprocesira sliku da kretanje objekata bude glatko iako u vecini tj. 99% slucajeva za to nema potrebe , a zbog nejakog procesora slika zna da zasecka, tj. vidi se neprirodno kretanje objekata, e sad kad se upali game mod vecina procesiranja se gasi, znaci imas mogucnost da mu ukines procesiranje kretanja na nekim tv uredjajima zvani smoot motion!Mislim imas ti u setovanjima za kretanje gde imas opcije glatko, prilagodljivo itd... da kliknes na iskljuci, ali su se korisnici zalili da i kad kliknu nista se ne desava tj. procesiranje ostaje ukljuceno. Sad od kad sam kupio tv pre jedno dva meseca, imao sam dva apdejta softvera i mozda su ispravili te nedostatke, meni nije palo na pamet da ispitam jer koristim ovaj game mod, ali pogledacu pa cu napistai da li je ta opcija u funkciji!
 
a prvo stavi podesavanje slike za sve izvore, da ne bi morao da ponovo setujes posebno za usb , posebno za hdmi i posebno za gledanje preko mreze!

Ovo zapravo i nije dobar savet, iz razloga sto sto svaki izvor izgleda drugacije.
Konkretno, podesavanja za sliku sa USB-a ili recimo preko media servera, u odnosu na SBB D3 npr, uopste ne mora toliko da se sminka i pegla, jer imas npr BR rip nekog filma koji je daleko bolji od onog krsha sto nam salje SBB.
Npr ne moras da pokusavas da doteras ostrinu i dodajes artefakte koji sharpening donosi, boje, itd...
 
Ja ne vidim nikakvu razliku kad palim-gasim Game mod,zato i pitam. A ta smooth opcija radi najnormalnije kod mene,i kad se iskljuci-ostaje iskljucena...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Pa ne samo to, recimo kad gledas film - seriju ili tv program ,u totalima kad su brze scene, televizor pokusava da isprocesira sliku da kretanje objekata bude glatko iako u vecini tj. 99% slucajeva za to nema potrebe , a zbog nejakog procesora slika zna da zasecka, tj. vidi se neprirodno kretanje objekata, e sad kad se upali game mod vecina procesiranja se gasi, znaci imas mogucnost da mu ukines procesiranje kretanja na nekim tv uredjajima zvani smoot motion!Mislim imas ti u setovanjima za kretanje gde imas opcije glatko, prilagodljivo itd... da kliknes na iskljuci, ali su se korisnici zalili da i kad kliknu nista se ne desava tj. procesiranje ostaje ukljuceno. Sad od kad sam kupio tv pre jedno dva meseca, imao sam dva apdejta softvera i mozda su ispravili te nedostatke, meni nije palo na pamet da ispitam jer koristim ovaj game mod, ali pogledacu pa cu napistai da li je ta opcija u funkciji!

Smooth opcija (motion interpolation) sjajno radi kada gledas sport u 24fps. Racimo kada gledam NFL sa satelitskog izvora (inace 1080i) odlicno pegla motion i slika izgleda spektakularno. Jedva cekam novu sezonu F1 da isprobam na ORF-u koji salje 1080p sliku.
Najveci problem SM je sto kada pegla u filmovima pravi soap opera efekat i mora da se iskljuci. Za dokumentarce nije losa ali je takodje iskljucim.
Govorim o U7B.
 
Jos jednom se ponavljam , game mod, bar kod mene radi samo kad je izvor signala HDMI, deaktiviran je kad je u pitanju USB ili mreza!
@robikica
Pa nisam nista govorio o drugim vidovima setovanja, ja sam samo naveo tacno koje postavke malo doterati , a to je gama i autozatamnjivanje, to moze da mu bude polazna tacka, kad su u pitanju drugi izvori signala kao sto je USB i kad se pusti neki 10-bit HDR film ta podesavanja su deaktivirana po defaultu!
 
Poslednja izmena:
Juče mi je stigao H43B6700 i prvi utisci su zaista odlični!
Stvarno ne znam otkud tvrdnja (par postova unazad) da je to stari model kad se zapravo pojavio na tržištu bukvalno ovih dana! Sasvim je novi model.
I nipošto nije iz kategorije "samo da radi". Itekako je bolji od toga.

Televizor deluje jednostavno ali elegantno. Tanak je televizor (i plitak, mislio sam da će biti glomazniji), plastika izgleda čak i bolje nego što sam očekivao u ovoj klasi. Daljinac je takođe kvalitetan, dobra plastika, udoban i precizan.

Što se prikaza tiče, slika je bila iznenađujuće dobra out-of-box, tj. bez dodatnog podešavanja. Tjuner za kablovsku televiziju je odličan, našao je sve kanale i jako dobro ih hvata. U posebnoj temi sam pisao kako od moja dva dosadašnja televizora jedan dobro hvata kanale (LG), a drugi (Samsung) slabije hvata. Dakle, Hisense je tu odličan, na nivou LG, bolji od mog Samsunga.
Imam dva smart 4K televizora, LG je od 43" sa IPS panelom, Samsung je od 50" sa VA panelom, pa mogu da uporedim neke detalje. Kod Hisense H43B6700 (koji je FHD) oseti se da je niža rezolucija, ali samo ako se sedi dosta blizu. A što se tiče uglova gledanja, ne zaostaje za Samsungom. Sasvim su solidni s obzirom da je VA panel. Isto važi i za one dobre strane VA panela - odličan kontrast i nivo crne, to izgleda jako dobro na ovom televizoru.

Takođe, ovaj televizor jeste smart, ali ne koristi VIDAA sistem, nego AndoidTV. Dakle, mnogo je veći izbor aplikacija. Još bolja varijanta, nema potreba za kupovinom dodatnog android boksa, a imate gomilu aplikacija na raspolaganju.
Nisam se još ulogovao u Google Play store, televizor ide mom bratu tako da ćemo da ubacimo njegov nalog. Ali dostupna je verovatno većina android aplikacija koje mogu da rade u režimu velikog ekrana. Probaćemo ovih dana i HBO GO i slične.

Televizor brže radi nego što sam očekivao, prilikom menjanja kanala ili ulaska u smart aplikacije. Youtube ide odlično, brzo menja klipove, učitava sve bez greške.
Rođak ima Hisense H50A6100 i odziv prilikom otvaranja menija i aplikacija mu je dosta spor tako da sam očekivao i kod ovog televizora. Međutim, ovaj radi znatno brže! Izgleda da mu baš prija Android.
Puffin browser je nešto sporije učitavao web strane, ali nisam siguran da li je do njega ili do interneta (koji kod mene zna da mnogo varira). Kad se uđe u browser, pojavi se kursor i može da se kontroliše tasterima za pravac na daljincu. Pretpostavljam da bi i neki bežični miš radi bez problema, tastatura takođe. Daljinski ima posebne tastere za Youtube, Netflix, media player i za Google Play.

Prilikom prvog uključivanja veoma je lak za podešavanje (kanali, internet, jezik itd.). Wifi mrežu je lako našao i imao stabilan signal. Nije bilo problema kod ukucavanja šifre i povezivanja na wifi kao što se dešavalo sa nekim Hisense modelima. Lako se povezao na moj wifi.

Mnogo toga nisam još isprobao (i ne znam kada ću). Na primer, nisam povezivao konzolu ili PC, nisam probao ugrađeni media player (mada čak i da je loš, postoji gomila plejera na Google Play) itd.
Znam da moj brat i roditelji nisu zahtevni korisnici i deluje mi da će im ovaj TV biti pravi pogodak.
Siguran sam da ovaj TV itekako vredi 34 hiljade koliko je u prodaji. A s obzirom da sam ga ja uz svoj forumaški kod/popust platio oko 25 hiljada, onda nam je ovo bez sumnje sjajna kupovina.


Inače, u vezi sa predlogom da za manju dijagonalu biraš IPS a ne VA, ja se ne slažem sa time. Imam i jedan i drugi i ubuduće ću svaki televizor da biram isključivo VA (dok OLED ili neke druge tehnologije ne postanu dovoljno jeftine). Tačno je da IPS ima malo bolje uglove gledanja od VA, ali to nije toliko izraženo. S druge strane, razlika u kontrastu je nebo i zemlja!
Kod IPS televizora crna nikad nije crna nego siva, kao da je isprana slika (naravno da se to ne primećuje u dobro osvetljenim prodajnim salonima). Gledanje filmova ili gejming u mračnoj sobi predstavlja veoma loše iskustvo sa IPS. Moraš da upališ svetla u sobi da bi prikaz mračne scene koliko-toliko ličio na crnu. Kod VA panela je to mnogo bolje, ali baš baš mnogo.
Zato bez dileme glasam za VA. Uvek.
Dobra stvar je što Hisense ugrađuje VA panele u sve svoje televizore tako da ne moraš da proveravaš svaki model posebno (kao što recimo Samsung ima različite panele u različitim modelima, pa čak i budu različiti paneli kod jednog istog modela u različitoj dijagonali!)
Zna li se kako sarađuje sa sbb cam modulom?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Eon aplikacija daje bolju sliku nego eon box?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Da se vratim na ovo pitanje, nemam instaliranu aplikaciju EON na H50B7500 je otvorim preko brauzera i ono sto je sigurno je da EON daje 1080p sliku na ovaj nacin, koja je mnogo kvalitetnija nego kad ide preko recimo SBB d3 ili mts boxa jer oni za live program guraju interlejsovan video 1080i pa je slika losija!
E sad ako neko ima instliranu aplikaciju , ne mora da bude na Hisense , bilo koji tv, da li moze da pogleda ako ima mogucnost koji je ulazni top signala preko aplikacije, jer kao sto rekoh Eon za telefone i brauzer je kvalitetniji zbog progresiv signala?
 
Android podize cenu tv-a za oko 100e! Da bi spustilli troskove mnogi pribegavaju svojim operativnim sistemima koji upste nisu losi, Web OS, Tizen, Vidaa itd itd...
Zašto su onda na modelu od 43“ 6700 ugradili Android a na skupljim vida? Ako je zbog cene i ovaj model koji je 34.000 bi trebalo da je sa vida os.
Hbogo nemam na vida na andoidu ima kao i gomila drugih aplikacija.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Zašto su onda na modelu od 43“ 6700 ugradili Android a na skupljim vida? Ako je zbog cene i ovaj model koji je 34.000 bi trebalo da je sa vida os.
Hbogo nemam na vida na andoidu ima kao i gomila drugih aplikacija.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Nema dovoljno informacija o ovom modelu, osim par kolega koji su ga kupili pa imas na uvid licne utiske.
Moje licno misljenje je da su ga okratili negde, e sad gde i sta, jer nema logike praviti bez veze svoj operativni sistem koji je losiji od androida da nemas neku korist!?
Mozda je cena 6700 modela realna u odnosu na tv sa Vidaa softverom, mozda su cene prebuzene pa proizvodjac kad stavi Vidaa ima dosta vecu zaradu, jer ga prodaje kao smart, a ne izlaze se dodatnim troskovima kupovine androida!
A mozda stavi losiji hardver ili panel na 6700 pa na taj nacin pokrije gubitak kupovine androida! Mislim ima dosta varijanti, ali ne bi LG i Samsung, Sony gurali svoj OS da je android besplatan!!
Da za razliku od modela o kojima se ovde prica, 43" 6700 nije UHD televizor, pri tom nemam informacije da li podrzava HDR i sve pratece kodeke, Dolby, Dts, digital plus, 10bit sliku,10bit+, itd itd...
 
Poslednja izmena:
Sve su to marketinške priče na ovoj veličini televizora. UHD se verovatno i neće primetiti, HDR ni u jednom od ovih manjih televizora (ispod 55-60", i to neke srednje viša klasa) nije implementiran kršteno...
 
Nazad
Vrh Dno