Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,455
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Procitao sam sve postove na ovu temu,neke stvari razumem neke ne jer sam nov sto se tice kupovine ozbiljnijeg TV-a. Treba mi preporuka ljudi koji se razumeju i imaju iskustva sa sledecim: Gledanje 4k filmova i serija preko USB-a. Dijagonala TV-a moze da bude 50-55 incha. Akcenat je na slici i na kvalitetu 4k bez trzanja,laga i ostalih propratnih nezeljenih efekata. Ne interesuju me YT pustanja, Netflix, ne zanima me koje aplikacije poseduje a koje ne, ne zanima me povezivanje kompa radi igranja igrica i slicno. Koji model pruza najbolju sliku? Da li,a verovatno da da, ima bolji TV od Hisensa a da zadovoljava to sto trazim? Cenovni rang je od 60-70hiljada.

Hvala unapred na trudu i vremenu.
Pozdrav,
Goran
 
@Goran

Prvi uslov da priča sa gledanjem preko USB-a radi jeste da imaš dobar USB. Što se tiče konkretno mog modela H43A6500 (a vrv važi i za sve A6500), sve te opcije za interpolaciju i poboljšanje slike su isključene i disable-ovane, pa TV sve pušta bez problema. Možeš da staviš par snimaka na USB, pa da probaš u radnji, samo odeš pre podne kad nemaju gužvu.

Sve što može Hisense, može i Samsung, LG, Sony, TCL... Sumnjam da i jedna krštena marka ima problema sa puštanjem sa USB-a.
 
Što se tiče konkretno mog modela H43A6500 (a vrv važi i za sve A6500), sve te opcije za interpolaciju i poboljšanje slike su isključene i disable-ovane, pa TV sve pušta bez problema.
ne važi za 50 (i veće) modele. diskutovano je već za H50A6500
 
Sa novom verzijom softvera može interpolacija da se ugasi i kod 50"+ A6500, ali i dalje dolazi do štucanja slike, bar kod mene, kad se gleda budbal, baš se primeti pad FPSa.
 
Verujem da su bolji od Tesla, VOX,FOX, Stella i ostalih jer su u tom nekom cenovnom rangu... ja imam H39A5600 ... Mozda se javi neko za info iz prve ruke, ali u izboru izmedju Tesle, FOX, VOX, Stella vs Hisense mislim da odabir nije tezak.
 
Verujem da su bolji od Tesla, VOX,FOX, Stella i ostalih jer su u tom nekom cenovnom rangu... ja imam H39A5600 ... Mozda se javi neko za info iz prve ruke, ali u izboru izmedju Tesle, FOX, VOX, Stella vs Hisense mislim da odabir nije tezak.

Kakav je H39A5600? Mislim na brzinu, kvalitet slike i sve ostalo (ako mozes kratak review da napises). Pitam jer je to jedan od modela koje merkam.
 
Kakav je H39A5600? Mislim na brzinu, kvalitet slike i sve ostalo (ako mozes kratak review da napises). Pitam jer je to jedan od modela koje merkam.

Sto se tice brzine (menjane kanala, prolazak kroz meni i druga podesavanja..) nije nesto posebno brz po tom pitanju , sad da li je to do software na HIsense televizorima ili neceg drugog ne znam.Ali meni i interfejs je veoma prost i lak za koriscenje i podesavanje. Za gledanje koristim kablovsku slika na SD kanalima je ok veoma dobra, HD je odlicna. Imas mnogo opcija za podesavanje slike (kontrast, svetlina, sumovi i jos dosta toga) tako da moze lepo da se podesi za svaciji ukus. Uglovi gledanja su ok, tv mi je u dnevnom boravku ne gleda se uvek iz centra vec i iskosa i nisam primetio neko osetno menanje boja ili drugih anomalija.Zvuk je veoma dobar, jasan i glasan (takodje imaju neka podesavanja dodatna za poboljsanje zvuka). SMART funkcija je ok radi YT, Dailymotion... Netflix ne koristim, ima i browser ali jednostavno nije prakticno surfovati sa daljinskim, treba ti vecnosst da odkucas nesto sa daljincem :D . Store sa aplikacijama nije nesto, nema nekih posebnih aplikacija koje bi bile interesantne. Ima nekad neke sitne bagove da nece da se konektuje na WiFi ili YT, srecom nije cesto a i resava se brzo vadjenje kabla iz struje i ponovnim ukljucivanje TVa. Prenos slike sa mobilnog telefona na TV radi bez problema. USB cita sve formate bar one koje sam ja probao mkv filmove i titlove pusta bez problema. Titlove mozes podesavati (boja, velicina, transparentnost, pozadina..) DAljinski koji se dobija uz njega je veoma dobrog kvaliteta nije neka š klasa, lepo lezi u ruci i dugmici su prijarni na dodir. Povezivao sam i PC sa TV i sve radi ok, odigrao koju partiju PES-a. Odlican tv za te pare ne zalim tih 35k sto sam dao za njega. Pitaj ako sam nesto propustio da kazem a tebe interesuje...
 
Haha , nema potrebe jer nije ucestalo, samo je lepo da moze brzo da se resi problem. Sta god da zabaguje vadi is struje i to je to :D Isto je i kod mog modela a i kod onih skupljih, verovatno je problem do operativnog sistema, VIDA ili tako nesto...
 
Za vlasnike 39A5600 ili 43A5600.

Da li automatski pušta filmove sa titlom (isti folder, ime itd.) ili moraju uvek ručno da se uključe i traže, kao što je navedeno za N5700 i A6500.
Treba mi za taštu pa bih da uprostim stvari. Takođe da li rade externe tastature, ako je neko probao?
 
Ne pusta automatski, ali imas dugmence na daljinskom pa i nije tolika nauka ukljuciti titl :D
Evo sad sam probao USB tataturu sa kompa na TV i radi najnormalnije...
 
al' to sa titlom mora da uradi i kad kasnije nastavlja sa gledanjem
(A6500 i N5700 pamte gde si stao sa gledanjem)
 
Poslednja izmena:
Meni nije tesko da ih aktiviram opet. Dosta mi se svidja opcija podesavanja velicine titlova, boje i pozicije. Pre sam imao tv koji je imao neke najsitnije moguce titlove.
 
tebi nije, ali kako stoje stvari sa taštom getafix-a?
 
Ne, ali google prilicno dobro prevodi ruski na engleski, a engleski prilicno dobro znam.

Pitao sam, jer su negativni komentari na pomenutom forumu, uglavnom izazvani prevelikim očekivanjima od tv-a te dijagonale i cene. Valjda su ljudi mislili, da kada se kupi tv tolike dijagonale, on podrazumevano mora biti extra.
To je važilo možda do pre par god.. 55" za 500€ mora negde da "trpi". Na kraju, da nije tako, ko bi kupio/proizvodio npr 55-icu od 800-1000-1500€
 
Sažeto za A6100, HDR nije HDR, već samo mogućnost da prepozna materijal, što je i očekivano i ne pušta 4k60fps, a kao što je napisao neko tamo, dobro je da pušta i 4k30fps za te pare.

Ja sam se malo smorio sa ovim A6500, kablovska preko STBa štuca dosta, fudbal zasecka baš često, filmovi ređe. Tu koristim Game mode, ali često kad prebacim na Plex, ili ugasim game mode, smooth motion ostane zakucan, nema veze što je u opcijama na OFF.
Kinezi nakon što su mi potvrdili neke probleme, više se ne javljaju, logično :D
Razmišljam se da ga vratim i uzmem nešto drugo, možda i H43A6500 koji nema MEMC.
 
Uzmi slobodno H43A6500, posle par nedelja korišćenja imam samo reči hvale, ispade da im je to najbolje izbalansirani model po pitanju hardware-a i software-a. Za sada sam zadovoljan kupovinom, videćemo kakav mu je kvalitet na duže staze.
 
H50A6500 nema izlaz za slušalice (upravo pogledah). koliko se sećam, nigde se ne spominje da postoji
 
Na sajtu uvoznika ovo stoji, jesi dobro pogledao :)

Kod mene na H43 je odmah pored s/pdif ulaza

b729cc68b661d251be847d6f0d97a205.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno