Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Jok radnje ce da postoje tek onako, a ljudi ce da sruce 50 60 80k za ono sto nisu ni videli, u fazonu ja bih da probam patike br.43 da vidim dal su taman, ma jok necu da raspakujem robu :D
@Korun
Moduli su krsh!
Po dva tri modula ljudi trpaju dok ne natrce na onaj koji radi!
 
i onda dodje drakula99 i kaze hocu 30% popusta jer je kutija otvarana ili izlozen model... kako je lepo ziveti u svojim ubedjenjima... :) mada u pravu si drakula, slazem se da sve patike i televizori trebaju jos 30% dole jer je to isto, jos su patike i gore pre se raspadnu.

@dule_85
ima drakula lek za to da vise nikad ne pomislis da ga cupas iz struje. To je postojalo samo na nekim modelima ali tog problema nema vec godinama. Evo sad ce da napise kako.
 
Ma jok , objasni im ti kao radnik u prodavnici kako musterija ne treba da gleda robu da ti ne bi morao da se cimas da raspakujes robu!
Najbolje je kad ti i klapa udruzena sa tobom znajuci da su ljudi lenji, pa lobira za drljave LG RGBW televizore, jos tvrdite da se ne moze primetiti razlika izmedju takvog i normalnog panela!!!
@dule_85
Koji je model Hisensa u pitanju?
 
evo kad budeš otvorio radnju obećavam da cu doći da pogledam sve televizore, a verujem i velika većina sa foruma :) a ponecu i olovku da obelezavam gde vidim razliku izmedju rgb i rgbw, jos ako je signal tipa kablovska, sreći nikad kraja...
 
Pozdrav svima jedno pitanje vezano za Hisense h50b7500
sve radi ok, slika, yt, ne baguje ali neprepoznaje CI modul (karticu) za zakljucane kanale.
Kako operater uskoro zakljucava sve kanale necu mocu da pustam ni jedan program i zato je vracen stb umesto kartice.

Da li je do losih modula ovog operatera ili je neko imao slicna iskustva?
Da potvrdim da je do modula. Ortak isti problem imao. Poludeo. Nov Tv, mentoli iz Supernove ne znaju za problem i ubeđuju ga da je TV. Na instistiranje su promenili nekoliko modula i proradio je.
 
Kupio sam Hisense H32B5600.
Povezao ga sa serviio preko računara.
Pustio sam neki film koji ima i srt. prevod pored videa. Naravno oba su pod istim imenom, a prevod se ne prikazuje. Kako pustiti prevod kada je tv povezan preko serviia sa računarom?
Hvala na odgovoru

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
 
Meni na 50B7100 otvara normalno titlove sa eksternog diska. Može da se menja i boja i veličina titla.
Jedino moraju da se film i titl zovu isto ali tako je kod svih brendova.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Preko ovih media servera neće da čita posebni prevod (isto se zovu prevod i film). Prikazuje mi prevode koji su nalepljeni u filmu, mogu i boju i veličinu da menjam, engleski po default-u.
Sada ću da probam sa flash usb. Ne očekujem puno.

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
 
Meni na 50B7100 otvara normalno titlove sa eksternog diska. Može da se menja i boja i veličina titla.
Jedino moraju da se film i titl zovu isto ali tako je kod svih brendova.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Nije kod svih. Primera radi, na Vestel (toshiba, grundig i td.) televizorima u media centru imaš prikaz svih fajlova, biraš titl i video fajl po želji.
Da ne bude OT, pisao sam negde. Posle problema sa TCL 40ES560 i druge reklamacije u par meseci, dok čekam da se to reši, uzeo sam Hisense 40B5600, izbor 40" televizora je jadan a to je maksimalna dimenzija koju mogu da uklopim.
Hisense, ne znam šta bih rekao. Poredeći sa TCL- om, kvalitet slike ni za prići, podešavanja slike, zvuk, boje, sve je na strani TCL-a. Iako sam čitao, probijanje svetlosti je nerealno na Hisense, baš baš jadno nekako. TCL je android tv i dosta upotrebljiv, sve što sam instalirao i pokrenuo je radilo pristojno, Hisense smart funkcije se svode na YT i cast, toliko može.
Čak i budžet Vestel Toshiba ima stabilniji sistem koji pored uglavnom turskih nebitnih aplikacija, nikad nije zaštucao, ima fenomalnu aplikaciju za remote controll funkcije, mogućnost strimovanja trenutnog tv ekrana, bolja podešavanja slike i zvuka i td.

Ono što sam hteo reći, ograđujem se kad su uređaji više klase u pitanju jer nemam iskustva, ovi budžet Hisense modeli su neopravdano nahajpovani ovde na forumu, šta više, za manje para mogu da se proberu bolji i ozbiljniji televizori.

Još jedna stvar, što se petogodišnje garancije tiče, što je bio adut koji je u mom slučaju prevagnuo, prilikom registracije sama forma ima dosta nelogičnosti, nikakav fajl osim generičkog "hvala" se ne dobija kao potvrda. Jedan član se raspitivao za serijski broj, i ja sam kucao pogrešan jer ima više različitih nalepnica na televizoru i kutiji, na sajtu nema pojašnjenja. Naknadno sam shvatio gde je greška, kontaktirao podršku a oni u fazonu odradi proceduru ponovo i sve je ok. Da li je ok, ne znam, nema potvrde da jeste.
Primera radi, slična procedura za TCL, pored generičkog maila, ljudi me kontaktirali da proverim podatke jer im sistem nije prepoznao serijski broj, morao sam da slikam isti i tek nakon potvrde dobio potvrdni mail sa fajlom koji liči na garanciju :)

Sve u svemu, možda nekom koristi ovo pisanje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Moj nije 5600 nego 6140, ako je to klasa iznad. Slikom sam zadovoljan, naročito kada vidim sliku na LG plaćenom skoro duplo više, neko reče da je to subjektivno ali ovo gotovo da nije smart TV, toliko je neupotrebljivo. Da mi nije prvo Android a sada EON Box - a i da nije plaćen kao smartphone srednje klase, bio bi debelo razočaran.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
5600 je HD tv sa 8bita VA panelom i ne moze da se poredi sa 6140 koji je 4k sa 8bit + FRC slikom, VIDAA 2.5 je zastarela aplikacija i pravi dosta problema, kod mene je 3 i radi perfektno, jedino sto sa mreze tj. serovan folder na kompu nece da povuce prevod, ostale prevode sve guda i ne postoji fajl koji tv ne moze da pusti!!
U setovanju za titlove imate podesavanja i za nasa slova , ako to ne podesite prikazivace hijeroglife umesto nasih slova sa kvacicama!
U svakom slucaju tv po prvom paljenju treba spojiti na mrezu i apdejtovati sofver, proveriti koju verziju imate i staviti najnoviju.
Sto se tice prevoda kroz mrezu, moguce je da je u pitanju firewall na win ili je u pitanju do samog VIDAA sofvera!
U svakom slucaju jedino resenje sto se tice mreze je da KASTUJETE (CASt) sliku sa racunara i sve lepo radi ostim sto se onemoguceni da idete sa rezolucijom vecom od HD, bar je tako kod mene.
Kod KASTOVANJA (mirror) zovite kako hocete, morate ugasiti firewall na Win ili vam nece raditi.
Mislim cemu plex ili serviio ili neke *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine kad tv ima brdo opcija da ga povezete sa PC.
 
Titlovi kroz mrežu su vrlo komplikovana priča, i niko živ ne može pohatati šta tu i kako... :(

Pokušao sam da pokrenem temu na tu temu, ali je odziv bio slab. :(
https://forum.benchmark.rs/showthre...i-titlove-na-smart-TV-kroz-mrežu-sa-NAS-a-npr

Batalite priče hvale kako TV pušta titlove sa lokalnoh USB-a ili sa na TV prikačenoh HDD-a. To je mogao i xWave divx player pre 15 godina.
Puštanje titla sa mrežnog diska je druga priča. Ako imamo NAS ili lagerujemo mediju na računaru, koja je svrha DLNA i svih silnih mrežnih gluposti, ako TV ne može nativno da povuče titl koji je eto bar u istom folredu kao video fajl?!?
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko da piše mail Hisensu u vezi titlova kroz mrežu ? Ne ovde u Srbiji, nego direktno njima u EU ili čak u Kinu, možda bude nekog odgovora.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ja sam razmiljsao, ali nemam sad vremena!
Sad sam ponovo probao i nece, ugasio sam firewall , cak sam i probao da preimenujem film i prevod u prostu rec recimo FIFI bez tacki jer mi je to pravilo problem kod Samsunga i nece pa nece!
 
U7b je klasa iznad, ima tzv quantum dot tehnologiju..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
U8B je opet na akciji u Gig za 115k..

Da li mislite da ce u naredna recimo 3m da bude nesto bolje od 65 inca za slicne pare?

Opremam stan polako, i necu moci da se uselim pre recimo aprila, ali razmisljam da uzmem ovaj i da stoji...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bem li ga onda, kontao sam da je to njihovo Uled zapravo to...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Titlovi kroz mrežu su vrlo komplikovana priča, i niko živ ne može pohatati šta tu i kako...

Ne znam sta je komplikovano? Kao sto sam napisao, moj samsung iz 2012.-te koji cak nije ni smart radi bez greske sa titlovima preko mreze, a sad ispada da je to neki hi-tech feature u 2019.-toj.
Mislim da je to do jeftinih proizvodjaca i sw-a (ne radi npr ni na tesli). Mislim da sam procitao da je neko pre neki dan spomenuo da mu rade preko mreze na LG.
 
Evo sad sam probao ne rade titlovi kroz mrezu ni na PS4!
Zato i mislim da je do windows firewalla!
@robikica
Ispade tvoj samsung iz 2012 cudo od tehnologije naspram Sony playstation 4 konzole!!!
Kako moze non smart tv da pusti bilo sta iz serovanog hard diska sa PC-a?????
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta je komplikovano? Kao sto sam napisao, moj samsung iz 2012.-te koji cak nije ni smart radi bez greske sa titlovima preko mreze, a sad ispada da je to neki hi-tech feature u 2019.-toj.
Mislim da je to do jeftinih proizvodjaca i sw-a (ne radi npr ni na tesli). Mislim da sam procitao da je neko pre neki dan spomenuo da mu rade preko mreze na LG.

Samsung i LG uglavnom rade sa titlovima sa mrežnih diskova. Pričamo o titlu koji stoji kao poseban file u istom folderu gde je i video.
Ostali, nativno, uglavnom ne rade.
Rade televizori sa androidom, kada im se instališe npr. Kodi. Tada uostalom, ne radi plejer televizora, već radi Kodi kao nezavistan player.

Skoro svi će pustiti i titl ako je ubačen u kontejner zajedno sa videom.
 
Nazad
Vrh Dno