Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,462
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem, no, na žalost, nema ove opcije kod H43N5700...

Hmm.. Ja imam H39A5600 model , cudno da nema na tom tvom isto...


@RakijaMan

Jesi probao da izvadis kabl iz struje pa kad vratis onda ukljuci TV i probaj,,, Ili probaj opet da se konektujes na mrezu, idi na WiFi i samo opet klikni na tu mrezu i on ce se rekonektovati,,, Bar je tako kod meen na ovom manjem modelu, nekad oce tako da zabaguje...
 
Evo da prenesem i ja par utisaka kao vlasnik Hisense 39A5600. Namerno uzeh taj a ne 43 jer mi je prevelik za prostoriju u kojoj se nalazi tv.
Slika je odlicna, zvuk solidan. Daljinac mi se jako svidja, odradjen od kvalitetne plastike i dosta je tezak.
Garancija je takodje sjajna jer sam dobio 5 godina garancije (3 + 2).
Svakako mi se cini za ovaj novac best buy opcija.
Moze li mi neko reci vise o ovom njihovom app storu? Moze li se tu nesto zanimljivo naci? Moze li se intalirati nesto van stora od aplikacija?
 
garancija od 5 godina je u stvari 3 godine fabričke garancije + 2 godine osiguranja, ako se ne varam.

prodavnica aplikacija je siromašna, koliko videh. ja našao neki pregled vremenskih prilika (kako se kreću oblaci i slično)
ovo se odnosi na H50A6500, koji ima poslednju verziju OS-a (2.2, mislim)
 
Jel probao neko upgrade verzije sistema na a6100? Za sad tv ima cudnih problema koji se mogu rijesiti iskljucivanjem kabla iz struje ka sto je kolega dejan #7 objasnio, ali strasno nervira da moram svakih par dana to da radim
 
Jel probao neko kako se ponašaju uređaji kada nestane struje ili kada nestane signala?
Moji kažu da se svi kanali pomešaju, malo pre sam bio da im ponovo sve nameštam i morao sam da ga vraćam na fabričko jer nikako nisam mogao da ga dovedem u red.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šteta, bre, zbog tih "sitnica". Kako Kinezi umeju da naprave odličan hardver, ali softver koji ga prati bude bušan kao sir...?
AKo bi izašao jedan kršten firmver za koji biste potvrdili da rešava te probleme, verovatno bih se istog trenutka odlučio da kupim Hisense.
 
Kako Kinezi umeju da naprave odličan hardver, ali softver koji ga prati bude bušan kao sir...?
ko ne plati na mostu, plati na ćupriji

koštalo bi osetno više kad bi valjao hw i sw zajedno i ne bi bio ovoliko konkurentan
 
Ne mora da znači. Hisense je državna firma u rangu sa Huawei, a njihovi telefoni imaju dobar spoj hw i sw.
Opet, kada se pogledaju noviji modeli, u7a na primer, nije im cena baš niska u odnosu na konkurenciju.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Kada bi smo mi ovde mogli da kupimo po ceni u koju se nisu ugradili 5 preprodavaca pre toga ništa od tehnike ne bi ni bilo skupo.

Kako Ameri mogu lepo da plaćaju: Proizvodnja-Pakovanje-Preko okeana-prodavac na veliko-prodavac na malo. A mi... od Kine do Srbistana nema ko se nije ugradio u cenu.
 
znaš da je amerika bliža kini nego mi zar ne? Kao i da važe drugi uslovi pri uvozu i da je konkurencija u americi bar jedno 50x veca nego u Srbiji i da je USa bar isto toliko puta ekonomski jača? Nema smisla diskutovati ko se ne razume u uvozni proces jednog proizvoda. Dovoljno je pogledati bilo koju drugu zemlju vs amerike i sam vidis da cena nigde nije ista.
 
Zahvaljujem, no, na žalost, nema ove opcije kod H43N5700...
Da, nema ni kod mene ova opcija a jako me iritira ta lampica... Čudo da nije isti software...

Može li se kako pristupiti "skrivenom" meniju?

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Jel probao neko kako se ponašaju uređaji kada nestane struje ili kada nestane signala?
Moji kažu da se svi kanali pomešaju, malo pre sam bio da im ponovo sve nameštam i morao sam da ga vraćam na fabričko jer nikako nisam mogao da ga dovedem u red.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Posle nestanka struje sve ostalo isto. Kada nema signala na ekranu pise nesto kao "Signal je slab/(i jos nesto zaboravio sam ..)" i posle toga sve normalno funkcionise,,,
 
Kupio sam Hisense H43A6500 i nemam game mode i Ultra smooth motion u Picture mode settings iako u manualu piše da ima. Na tv je spojen PS4 Pro, probao sam da menjam hdmi izlaze na tv ali je isto svuda. Neki savet? :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
H43A6500 nema MEMC, pa je isti kao i A6100.
Jel velik lag pa ti treba Game Mode? Kapiram da je bez MEMCa lag već manji.
MEMC i nije baš sjajan, neke probleme su mi i iz samog Hisensa potvrdili.
Extinction 4k HDR sa Netflixa ni kod njih u razvoju ne radi kako treba.
 
H43A6500 nema MEMC, pa je isti kao i A6100.
Jel velik lag pa ti treba Game Mode? Kapiram da je bez MEMCa lag već manji.
MEMC i nije baš sjajan, neke probleme su mi i iz samog Hisensa potvrdili.
Extinction 4k HDR sa Netflixa ni kod njih u razvoju ne radi kako treba.
Nije lag problem, nego čisto da isprobam :) A 4k Extinction radi perfektno, baš sad probao...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
pa, kad taj model nema MEMC :)
 
Pozdrav svima,

Imam dilemu oko izbora TV, razmišljam se između U7A i A6500. Sad, U7A je 55", a A6500 65", pa me interesuje da li je značajna razlika između ova dva TV (osim veličine naravno :)). TV prvenstveno za filmove i malo za PS4/PC gaming. Ili postoji možda bolja opcija od Hisensa za taj neki cenovni rang, oko 100k?
 
Ciao svima. Obzirom da sam dosta vremena izgubio čitajući razne teme vezano za kupovinu TV-a, pa išao da gledam po radnjama (ne preporučujem nikome dok ne svede izbor na 2 do 3 modela), pokušaću malo da pomognem onima koje taj posao tek čeka. Uzeo sam Hisense H43A6500, cena 400 evropskih valuta, što nije bio presudni faktor pri kupovini. U regalu u dnevnoj sobi (slika ispod) nema mesta za veću dijagonalu, tako da je 43 bila jedina opcija.

Samsung je kod mene uvek prvi pik, ali nisam uspeo da nadjem 43-ojku koja je u rangu sa recimo 40MU6400. LG ima najjači software i marketing, išao da gledam 43UJ7507, ali se vrteo promo video snežnih planina (da bude što manje crne). Pitam imaju li neki drugi video, kažu "ovaj pokazuje najbolje što tv može". Nisam fan LG-a, volim Samsung, pa sam iskulirao u nadi da ću u Sony-ju naći rešenje. Sony ima sjajne panele, ali 4k modeli poprilično koštaju, imaju 10bit panele, ali nemaju neke ocene na review-ovima zbog lošeg software-a. Kad se na to nadoveže i (samo) 2 godine garancije, stavio sam Sony na čekanje.

Hisense sam gledao u E***z***, likovi koji rade tamo se nisu nešto preterano trudili da me ubede da kupim, a vreto se neki video sa zelenom žabom u nekom modu sa izbledelim bojama (niko normalan se tu ne bi dugo zadržao, nakon što pogleda ostale marke sa namunjenim snimcima u dynamic modu).

Posle 7 dana akcije, shvatio sam da mi je muka od cimanja oko TV-a, i poručio da mi donesu H43A6500 jer za te pare i da služi 36 meseci neće biti loš izbor.

Prvi utisci:

Kvalitet pakovanja je na zavidnom nivou, sve je lepo upakovano, složeno i zapečaćeno, nema realne šanse da neko vadi TV bez vidljivih tragova.

Kvalitet izrade je vrhunski. Kako TV-a, tako i daljinskog. Slobodno mogu reći u rangu Sonija. Nema mirisa reciklirane plastike, TV mirise na laptopove od 800+ eura (ako je neko imao priliku da otpakuje takav laptop, vrv će ga miris asocirati).

Kvalitet panela (na prvi utisak) je DOBAR. Kada se gleda onaj njihov 4k reklamni video sa svetsko prvenstvo (pošto ga automatski pušta na prvom paljenju), čovek izneveruje šta je dobio za te pare. Ali kada se kasnije isproba HD televizija i 4k youtube, malo to odusevljenje splasne, mada i dalje stojim iza toga da je panel odličan za gledanje. Jedina OZBILJNA MANA koju sam primetio su uglovi gledanja, koji su baš baš uski.

Kvalitet zvuka je prosečan kada se sluša u prodavnici dok je TV okačen na zid, pa se ima utisak da je soundbar obavezan. Medjutim, uz malo podešavanja, nakon stavljanja TV-a u regal (koji ispade kao neka rezonantna kutija), zvuk sada u stanu je bar 5x bolji. I dosta je glasan, na 40% se žestoko dere u hodniku i na terasi.

Kvalitet software-a je... ONAKO. Nisam nešto dubinski čačkao, isprobavao i instalirao, ali sam izgled i brzina rada... Šta znam, nisam oduševljen. Probao update, kaže sve je up to date.

Suma sumarum, dobio sam za nijansu više nego što sam platio, to je bar početni utisak. Metalni frame, uske ivice, bogat spektar boja i dobar kontrast odaju utisak mnogo skupljeg TV-a. Za prosečnog korisnika koji nema veliku porodicu (do 4 člana) i ne svraćaju mu često gosti u većem broju (da mu trebaju široki uglovi gledanja) ----> TO JE TO, ne tražite dalje.

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Pozdrav!
 

Prilozi

  • 20180830_155054.jpg
    20180830_155054.jpg
    594 KB · Pregleda: 354
Imam utisak da je mogla i 49-ka da stane tu i to za iste pare N5700. Bilo bi knap, a može malo i da viri s desne strane.

Samo staviš USB produžni da se ne zavlačiš kad hoćeš da ubacuješ USB fleš memorije.
 
preporučljivo je da levo i desno ima lufta od barem 10cm, a gore 20 cm. ja H50A6500 držim 20 cm od zida (na nosaču). iako u uputstvu piše da zadnji deo bude udaljen najmanje 10 cm, ipak mislim da je bolja preporuka 20 jer se greje

ZGavrilovic, između ta dva moja preporuka je U7. jeste manja dijagonala ali je bolja slika (širi raspon boja, bolji HDR)
 
Poslednja izmena:
joca29 Mogla je na silu 49ka, ali ko će paziti narednih 3-4-5 godina svaki put kad prodje pored njega. Razmišljao sam i o N5700, ali metalni frame daje na prvi pogled mnogo više elegancije TV-u. Računao sam da su za ovih godinu dana bar malo napredovali, noviji model je vazda bio bar malo isped starog. Cenim da se nisam prešao, A6500 mi deluje bar u rangu sa N5700.

Gledao sinoć neki film sa USB-a, 1080p sa 24fps, nisam primetio ništa čudno (računajte da nisam napredni korisnik).
 
Па није морало на силу, регал је ионако у ћошку па закривиш телевизор према средини собе и ето довољно места. ;)
 
^
Slazem se.

A otvori za ventilaciju nisu na samom ramu vec pozadi. Hisense se ne greje kao prethodni Samsung UE40F6200 koji je bio furuna. Inace TV drzim na zidu.
 
Da li neko poseduje HISENSE HE43M2165 ili mozda ima vise informacija o tom modelu? Ne treba mi smart, velicina mi odgovara a cena najvise (trenutno 31k u giga).
 
Nazad
Vrh Dno