Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,462
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
- daljinski koji je inače odličan, on/off dugme ne radi, ili radi sa dosta ali treba pritiska, u servisu traže da donesemo i TV i daljinski da bi utvrdili da je do daljinskog (!)

Јеси ли пробао да отвориш даљински и очисти конекторе?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Veselo, a baš mi treba tastatura za YT, primarno ga zbog toga i uzimam :S:
Ono biranje slova kao na onim starinskim igricama na automatima, ima da odlepim:S:
Jel' radi makar žična tastatura ili miš? I sa tim bih mogao d živim, ako ne može drugačije.
 
Ja sam probao tastaturu žicno na usb, i radi. I YT i pretraga preko nje. H39A5600

Inače updateovao sam software na I1126. Nema više onog logoa za svetsko prvenstvo u Rusiji, sad samo ima VIDA logo, i font slova je promenjen ili su samo slova podebljana, što mi se sviđa. Ostalo ništa nisam primetio.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Uh, to mi daje nadu :)
Paralela sa računarom, ja na kompu ne mogu da uđem u bios sa usb tastaturom, sa ps2 mogu.
Hvala na informacijama :)
Hvala Dejan#7 :)
 
Koliko znam nijedna tastatura za TV (znači pričamo o wireless) ne radi u YouTube aplikaciji.

Tako su namestili.
 
Logitech bežična tastatura iz m&t seta radi kod mene perfektno na YT, rade kursori, enter, esc, unos karaktera, potpuno upotrebljiva za navigaciju i pretragu. 1572717527055.jpeg
 
laptop lepo preko kabla (pogotovo ako laptop podržava HDMI 2.0)
 
Probaj da ides na Input i vidi ima li Aniview cast.
Ako ima, odaberi i onda pokusaj sa mobilnim.
Na mom Hisense Srmart TVu ide ovako, ne moze automatski.

Sve mi to jasno bilo,medjutim problem je u mom mobu,tj u androidu 10,nemam vise enable wireless display opciju u cast-u.Probao da spojim sa satrijim androidom radi bez problema :p

@momsab Tu je problem bio sto laptop ne podrzava miracast(adda wireless display),i nisam mogao da ukljucim media streaming.Zato samo kabl kao sto kazes :)
 
Poslednja izmena:
Kupio sam h55a6500 i nikako ne mogu da konektujem mob.(google pixel 2) i laptop sa tv-om putem anyview-a. Moze neka pomoc,uputstvo :D?

Ne znam kakvo je sada stanje ali na svim telefonima sa "klot" Google androidom ne postoji mogućnost da se konektujes na smart tv (miracast, mirashare...), osim preko Google chromcast-a. Možda na neki tv sa android OS-om, koji Hisense nema.
 
Imam cast ali nemam vise opciju enable wireless display unutar nje,to je prob u mom slucaju.
Ima neka opcija da se vidi runing time na h55a6500 ?

@shatroghistro pokusao sam objasnjenje sa 101 starne ali mi ne izbacuje Smart TV,mozda je do win 8.1 pokusacu na win 10:)
 
Poslednja izmena:
Settings, Sound, speakers, staviš kursor na balance (mora da bude 0) i kucaš 1969 na daljincu. Pojaviće ti se zeleno M u gornjem levom uglu, onda opet klikneš na "meni" dugme (zupčanik kod mene) i pojaviće ti se servisni meni. Running time vidiš dole desno kad odeš na options.IMG_20191103_135353.jpeg
 
Poslednja izmena:
Još par pitanja, kad sam se već ubacio u temu.
Što se tiče internet browsera, kakav je, kakva je navigacija?
Takođe, da li može da downscale-uje 1080p?
Gledao sam listu aplikacija na wewd, da li je to sve što nude?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Može jedna informacija?

Planiram da pazarim novi TV i Hisense modeli dolaze u obzir. Međutim čitajući na Hisense sajtu i na Display Specifications sajtu vidim da modeli koje razmatram (H50B7100, H50B7300) ne podržavaju AC3 audio kodek.

Da li je to istina? Jer ako jeste to je veliki manjak jer gomilu video materijala kojeg imam je sa AC3 audiom. Znam da se to može prebaciti u AAC audio (na primer) ali nadam se da ne mora ipak i da AC3 radi.

Može li neko da potvrdi/demantuje?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
koliko sam video, podržava AC3 (to je Dolby)
 
Ja nakon 1 godinu i malo jače, da sumiram utiske u vezi 49N5700
- opšti utisak, tv je za taj novac pristojan, sa manama ali ipak vrijedi tadašnjih 48.000.
- daljinski koji je inače odličan, on/off dugme ne radi, ili radi sa dosta ali treba pritiska, u servisu traže da donesemo i TV i daljinski da bi utvrdili da je do daljinskog (!)
- kad je povezan sa PCem, Win 10, ako PC ode u sleep, TV nepovratno gubi vezu sa njim (možda je do drivera na kompu);
- bežična tastaura ne radi sa youtube aplikacijom, tako da se youtube pretraga mora raditi preko daljinskog

Ja sam pre godinu dana kupio neki univerzalni daljinski na pijaci koji je gumiran. Baš izgleda masivano i slodino napravljen. Čovek mi je isklonirao stari na novi za 500 dinara. Za tu cenu i daljinski i kloniranje. Možda ti je to rešenje. Ili neka ti iskloniraju na onaj iz STB a. Ni on nije loš.
 
Potreban mi je savet iskusnijih clanova, od leta cekam crni petak kako bih se malo "ponovio", poslao sam Bcgr***u ponudu i evo sta sam dobio:

H50B7100 - 37900 dinara
H50B7300 - 43300 dinara
H50B7500 - 48690 dinara

LG i Samsung su bili prvi izbor, ali su skuplji i ne daju 5 godina garancije, tako da sam se opredelio za Hisense. B7500 je najbolji naravno, ali je pitanje sta je best buy, sta bi bio Vas izbor?
 
Nazad
Vrh Dno