Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,509
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Nisam očekivao toliko razliku s obzirom da je LG proslogodisnji, a hisense ovogodišnji, plus sw je na strani LG-a. Cena ista. Jedino 5g garancije što je na strani hisense-a.
 
nema to veze sa staroscu tv-a vec sa tehnologijom panela. LG sa IPS panelom i pre 5 godina ce imati bolje uglove gledanja od novog VA panela. Prednost VA panela je bolja crna boja u mraku tj kontrast kada se gleda direktno.
 
Probao sam danas da se povezem na Netflix i stalno mi prijavljuje da ne moze da se konektuje. TV je povezan na Wi-FI, igrali smo sony bez problema. Zna li neko do cega moze biti?

Model je 40B5600
 
Probacu to kasnije danas. Ima li neki update koji otklanja to?
 
Da vam prenesem svoja iskuststva sa Hisense televizorima.
Kupio sam Hisense H65U7B i kada sam ga namestio i ukljucio vidim bele linije na vrhu televizora, probija pozadinsko led osvetljenje. Na spoju ekrana i metalnog ovira na nekim mestima kao da se odlepio taj materijal koji spaja ekran i okvir i kroz njega izbija svetlost. Na slikama ispod se vidi kako to izgleda.
IMG_20190927_180148.jpg
Vratim taj televizor i uzmem drugi isti model. Namestim ga i u jednom malom delu opet probija ta svetlost ali nije strasno. Resim da ga zadrzim. Sledeci dan palim televizor, bela svetlost se prosirila i na drugim mestima. Taj spoj izmedju ekrana i okvira se odlepljuje ili nekako nestaje. Vratim i taj televizor i uzmem drugu marku.

Za ono malo vremena sto sam krotistio TV mogu reci da mi se svidja kvalitet slike i izgled TV-a. OS takodje radi dobro, nema sve mogucnosti kao neki drugi ali ono sto podrzava radi dobro. Velika je steta sto kvalitet izrade nije dovoljno dobar. Ne znam kako je kod drugih modela, ali ako uzimate U7B dobro obratite paznju na ovaj detalj. Deluje kao fabricka greska, samo nisam siguran da li je zahvacena samo ova serija koja je meni zapala.
 
Skoro da nisam viđao da je neki tv na taj način sklapan, obično je okvir iz jednog dela, pa tih problema nema, ovo će verovatno biti problem kod većine iz te serije.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
kako da namestim SBB cam karticu na hisense TV-u? vidjao sam da je neko pisao, ali ne nalazim

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Meni u oba rade dve različite. Mislim da sam na oba stavio region Nemačka zbog apdejta.
Iz nekog trećeg pokušaja full auto dvbc proradilo na srbiji. Samo je skeniranje trajalo dugo. Na nemačkoj nije našao

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 
Prebaci region na FR, uradi update softvera, vrati na Srbiju i ide. A da je presporo trazenje, jeste.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Prebaci region na FR, uradi update softvera, vrati na Srbiju i ide. A da je presporo trazenje, jeste.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

da li si rešio problem sa novim updejtom ? Da li si u prodavnici dobio neke nove aplikacije ?
 
Eo još noviteta i to cenovnih. Pojavio se, h75b7510, cena napolju oko 1000e što je vrhunska cena, kod nas oko 1400e. Pa LOL, bar smo do sad cene imali usklađene što se hisensa tiče. Ništa, čekam još da smanje garanciju na 2 god pa uzimam.
Ps. Šaljem drugi put poruku, ne znam da li sam se istripovao, ili je neko obrisao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam pokušao sa promenom zemlje ali nije našao update pa sam morao preko USBa. Sa novim sw, odabereš neku levu zemlju, tipa Bosna, Srbija, Makedonija, Crna Gora. Ideš back, back pa na apps. Videćeš vewd store. Uđeš i imaš razne aplikacije. Koje ti se sviđaju dodaš u favorite. Te ti ostaju u aplikacijama iako će vewd store nestati
 
a da li ima u viwed store neki player za gledanje fiolmova ?
 
Eo još noviteta i to cenovnih. Pojavio se, h75b7510, cena napolju oko 1000e što je vrhunska cena, kod nas oko 1400e. Pa LOL, bar smo do sad cene imali usklađene što se hisensa tiče. Ništa, čekam još da smanje garanciju na 2 god pa uzimam.
Ps. Šaljem drugi put poruku, ne znam da li sam se istripovao, ili je neko obrisao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Nisu bas toliko bezobrazni,cena napolju je 1000 funti sto je oko 1100 evrica i plus nekih 100 funti za ispostavu tako da dodjes na nekih 1200 do 1250 evropejaca .Ako kod nas bude 1400 korektna cena .
 
Ne znam brt o čemu pričamo, ti o funtama ja o eurima. I nije problem sa dostavom, ali što bi plaćao dostavu ako imam free shipping za 1050e. I šta hoćeš da kažeš da su nama ovde uračunali shiping, ali nam ne ispostavljaju pa je ok sa 1050e na 1400e? Ništa te ne razum brt

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
6bb7011aeaa0025c068ea8407cefebdb.jpg
 
Poslednja izmena:
Eo još noviteta i to cenovnih. Pojavio se, h75b7510, cena napolju oko 1000e što je vrhunska cena, kod nas oko 1400e. Pa LOL, bar smo do sad cene imali usklađene što se hisensa tiče. Ništa, čekam još da smanje garanciju na 2 god pa uzimam.
Ps. Šaljem drugi put poruku, ne znam da li sam se istripovao, ili je neko obrisao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Nisi istripovao nego si pisao na pogresnom mestu.
 
Ne znam brt o čemu pričamo, ti o funtama ja o eurima. I nije problem sa dostavom, ali što bi plaćao dostavu ako imam free shipping za 1050e. I šta hoćeš da kažeš da su nama ovde uračunali shiping, ali nam ne ispostavljaju pa je ok sa 1050e na 1400e? Ništa te ne razum brt

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
6bb7011aeaa0025c068ea8407cefebdb.jpg

A na osnovu čega su dali toliki popust?
Zvanična cena u de je 2000€
Screenshot_2019-10-09-17-18-18.png
 
Poslednja izmena:
Ne znam brt o čemu pričamo, ti o funtama ja o eurima. I nije problem sa dostavom, ali što bi plaćao dostavu ako imam free shipping za 1050e. I šta hoćeš da kažeš da su nama ovde uračunali shiping, ali nam ne ispostavljaju pa je ok sa 1050e na 1400e? Ništa te ne razum brt

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
6bb7011aeaa0025c068ea8407cefebdb.jpg
Moja greska ,posto sam gledao cene a na ovu nisam naleteo .Peace
 
Moja greska ,posto sam gledao cene a na ovu nisam naleteo .Peace
Ma opušteno brt, samo imam sve više osećaj da je postao neki naš običaj da branimo apstrakcije. Kao da sami sebe trolujemo. Tržište se obrazuje, tj. manipuliše se sa istim prema (ne)informisanosti potrošača, zato i imamo problem. Iz istih razloga se trudim da obavestim a ne da ubedim nekog u nešto jer mu ništa ni ne prodajem. Ako, na pr. , upoređuješ cene drugih hisense modela u Engleskoj sa našim, naše su uglavnom povoljnije.Takođe, u Engleskoj je garancija na hisens 2 god. Sa evropom je nešto bolji slučaj. Da ne zalazimo u to koliko su američki modeli neuporedivo bolji od evropskih, čak ni amerikanci ne mogu da veruju šta dobiju za pare. Moja poenta je da se nameće pitanje da li će i sledeći modeli početi da dobijaju prenapumpane cene. Uskoro treba u8b da se pojavi, koji čekam. Videćemo...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno