Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Haha po poslednjim komentarima one cene sa "popustima" mu dodju kao realne. Malo napredniji kinez bi rekao.
Iskreno ja pojma nemam o polovini stvari o kojima ovde pricate tako da kontam da je za "nas" prosecne korisnike ovo OK tv i toeto.
Ko hoce nesto vise treba da se drzi vec proverenih brendova i njihovih OS itd...

Cekam da ove 55"+... stave na akciju pa da popunim prazninu na zidu :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Što ne reklamiraš TV?
Zato sto je cimanje da saljem televizor pa da blejim u zid mesec dana da bi ga kao popravili pa opet da imam isti problem.
Koliko vidim svi imaju taj problem. Na hdmi kad ga koristim radi ok, al zapucava bar dva tri puta nedeljno kad saltam kanale. Nekad moram po vise puta da ga cupam iz struje da se pokrene

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja prosto ne mogu da verujem da se to desava. Vidim da se vise ljudi zali na to. Kakva je svrha tog TVa onda. Mogu samo da zamislim kako vam je kada se to desi. Bas bzvz


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Super nam je, dodje mi da bacim kroz terasu :D nadam se da ce neki firmware da resi to. Inace nije zapucavao dok je bio d3 mini, tek kad sam ubacio cam karticu. Mozda je neka nekompatibilnost tu

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja sam na h40b5600 imao jednom slučaj za ovih par meseci, i to kad sam prebacio sliku na hdmi ulaz, sa računara. Svaki dan se koristi kartica za gledanje + yt i nema problema. Na h50a6500 je bilo 2-3 čupanja za ovih godinu i nešto, koristi se samo preko hdmi, dosta yt i nekad netflix kad uplatim, povremeno i ssipt. Što se mene tiče to nije strašno, ali da se dešava, dešava se.
 
Da nema neke veze sa naponom iz mreze, obzirom da se zalite na razlicite situacije kada se to desi.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Zato sto je cimanje da saljem televizor pa da blejim u zid mesec dana da bi ga kao popravili pa opet da imam isti problem.
Koliko vidim svi imaju taj problem. Na hdmi kad ga koristim radi ok, al zapucava bar dva tri puta nedeljno kad saltam kanale. Nekad moram po vise puta da ga cupam iz struje da se pokrene

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Imao sam i sam 2-3 puta problem da sam morao da istakem iz struje na N5700, ali to se desilo baš na početku, prvi-drugi mesec. Firmver nije, jer je unapredjen pri prvom paljenju (odmah bio na mreži). Posle sam promenio državu u Nemačku, pa je instalirao taj firmver, ali vremenski razmak iznosti nekoliko meseci, tako da ne bih pripisao tome.

Miksovano korišćenje sve vreme: i TV i HDMI sa računara i fajlovi sa USB, onda još i kartica u CI od zimus, valjda. YT, AnyView, IPTV preko SSIPTV, nikakav problem u tom smislu preko godinu dana.

Preporučujem ti da istrpiš reklamaciju, nego da budeš kontinualno nezadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Moj je 43b7500

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ovaj TV ima katastrofa uglove gledanja. 43uk6500 mnogo bolje, a ista cena.

A tako sam se nameracio na taj, zbog dizajna, al avaj.
 
Ma kakvi. Odustao sam za sad od hisense-a.
 
Ciljaš neki drugi ili obustavljena kupovina?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
pročitaj zadnjih par strana
 
Sinoć sam bio u "gostima" i gledao LG i to jači model neki, kome je je već panel menjan u garanciji i ja sam zadovoljniji slikom na mojem Hisense A6140. I gledam ga sa strane često, iz kreveta. Posle francuskog firmware - a, evo već dve nedelje radi dobro bez čupanja iz zida. Sa originalnim je pobrljavio posle pet, šest dana tako da su mi utisci pomešani što se tiče Hisense - a. Poželim HBO, EON u samom televizoru ali Android Box mi je završio i to, voleo bi YouTube da ostane tamo gde sam ga ostavio a ne da se resetuje kada odem da pogledam nešto drugo ali slika i cena su mu plus.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
"jači model neki" ne znači da je jači model, a svako sliku dozivljava i podešava na svoj način ;) Ustedeti neki dinar i kupiti hisense, pa kupiti android box, pa nervirati se oko bagovanja izadje skoro na isto nego kupiti odmah bolji tv. Ali ako su kupci zadovoljni onda neka su...
 
Koliko vidim, uglavnom su ljudi nezadovolini smartom. Za one koji kače HTPC, kapiram da nema problema nekih.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ciljaš neki drugi ili obustavljena kupovina?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Verovatno ništa od hisense-a, taman da se rastosiljam boxa i stavim na drugi tv, a na ovaj LG ili Samsung instaliram eon. Ne verujem da će u skorije vreme da ubaci hisense podršku za eon.
Ja sam ako nicim drugim onda uglovima bas odusevljen. Tri klase bolje od starog samsung c530

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ja jedan pored drugog uporedio, baš lošiji b7500 od uk6500. Cena ista.
 
Nazad
Vrh Dno