Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Hvala, nisam radio sa ovim programom nego sa nekim slicnog imena, ovaj radi ono sto treba ali Hisense opet nece da radi. Prikazuje titlove ali isti film iz istog direktorijuma, mp4 radi a mkv secka. Preko Servia. Ma Hisense je samo za nerviranje. :)
 
Imam problem sa h65u9a. Pustim film sa USB-a i on kao da je ubrzan. Isključim smooth effect i onda kao da film secka. Ne mogu nikako da pustim normalnom brzinom. Ima li pomoći?

Druga stvar, gigatron mi je poslao neotpakovan tv koji je već radio 87 dana.
4f652e5566ad4fa2e9c3a44a87e89c94.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kod prvog paljenja jel si dobio početni ekran gde biraš jezik, zemlju i td.?
Kod Hisensa, bar starijih (A6500), kad se uradi factoy reset, reetuje se i ovo vreme... Tako da mogu čak da sakriju i da je radio.
 
Hdr nisam imao prilike da probam.
Imam neki bezvezni hdmi kabl koji mi je pravio problem.

Koji hdmi treba da imam? 2.0?


Zvučnici su fenomenalni, tv je baš baš težak, ok je izrada, osvetljenje po danu je najbolje ikad.

Sa druge strane kada bi to osvetljenje za dan upalio uveče bukvalno oslepiš na trenutak.

Iz tog razloga ima mod za uveče koji savršeno radi.

Ono što je mene oduševilo je da tv ima opciju za boju titla, za veličinu titla i za kod koji odgovara našim slovima ćčš. Sa tim sam se uvek mučio na Sonyju.


Sasvim brzo radi. Npr youtube ostavlja u pozadini i kad je isključen tv. Ukljuciš tv i pritisneš youtube i za sekund si na mestu gde si zaustavio snimak.

Nisam imao prilike da ga probam na kablovskoj.

Samo me muči taj soap effect.
0c195960887b60abb9127cb795d787fc.jpg
a6e6722726f4a1fe6286a7e768fbbf47.jpg
7b762658925b3ed9f6a28ec62ed375be.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Hdr nisam imao prilike da probam.
Imam neki bezvezni hdmi kabl koji mi je pravio problem.

Koji hdmi treba da imam? 2.0?


Zvučnici su fenomenalni, tv je baš baš težak, ok je izrada, osvetljenje po danu je najbolje ikad.

Sa druge strane kada bi to osvetljenje za dan upalio uveče bukvalno oslepiš na trenutak.

Iz tog razloga ima mod za uveče koji savršeno radi.

Ono što je mene oduševilo je da tv ima opciju za boju titla, za veličinu titla i za kod koji odgovara našim slovima ćčš. Sa tim sam se uvek mučio na Sonyju.


Sasvim brzo radi. Npr youtube ostavlja u pozadini i kad je isključen tv. Ukljuciš tv i pritisneš youtube i za sekund si na mestu gde si zaustavio snimak.

Nisam imao prilike da ga probam na kablovskoj.

Samo me muči taj soap effect.
0c195960887b60abb9127cb795d787fc.jpg
a6e6722726f4a1fe6286a7e768fbbf47.jpg
7b762658925b3ed9f6a28ec62ed375be.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Ne bi trebao da ima SOPA na OFF i FILM, a mozeš i Custom da probaš nižu vrednost.

Njihova pakovanja obično imaju plastične trakice za učvršćivanje, ovde ih ne vidim na kutiji.

U svakom slučaju ako nema oštećenja i mana, registruj 5 god. garancije i uživaj.
 
Moguće da sam plejer na TV-u ne pušta baš lepo filmove. Moram to još proveriti.


Koji mi HDMI kabl treba?

Vi mislite da ne vraćam ovaj TV? Uz pomoć kolege sa foruma sam dobio i 10% popusta na šok cenu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
na tvom mestu ja ne bih vracao, to je 3 meseca rada, a imas ionako 5god garancije. Da je oled pa ajde, na tebi je ali ne verujem da ćeš dobiti neki sličan tv po toj ceni. Jedino ako ti se ne svidi.
 
Nazad
Vrh Dno