Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,462
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
I ja sam od pre par dana vlasnik Hisense H49N5700 (nije mogao veći da stane u sobu!) na akciji 47999 din. i na 12 rata, pa da javim neke utiske.

Slika je bolja od mog starog Samsunga UE40F6200. Odziv je otprilike isti, kao i menjanje kanala. Imam CAM modul od Ikoma.

Daljinski je malo više plastičan i tvrd, ali navikne se čovek.

Odmah mi je ponudio nadogradnju softvera, što sam prihvatio.

Super je što mogu da izvezem listu kanala na USB i da ih sortiram na kompu, isto kao i na Samsungu. Toga sam se najviše bojao da nema, ali se prijatno iznanadih. Ko će to ručno slagati!

Odlično je što titl kod filmova može biti veći nego kod Samsunga i sad je čitljivije.

Mana mu je kao što reče RazbojNick citiram "Ja nisam uspeo da nadjem opcije za podešavanje titlova, da se titlovi automatski otvaraju sa video fajlom, uprkos istom imenu (mala-velika slova ispoštovana), nego uvek moram da posegnem za dugmetom Subtitles i da ih ručno uključim i podesim makar jezik, veličinu i kodnu stranu."

Toliko za sada.
 
Poslednja izmena:
A kako se generalno svi bore sa SD signalom i interpolacijom slike?
Na žalost, još uvek je puno kanala koji nisu ni prići FHD, a kamoli 4K.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Meni je OK. Nije ništa lošije u odnosu na stari Samsung od 40 inča.
Razlike postoje od kanala do kanala. Neki su bolji, a neki lošiji što zavisi od samog provajdera i njihovog izvora. Kod mene je SBB.
 
Kupio sam H55A6100 pre mesec dana i vepma sam zadovoljan slikom koju sam malo podesavao. Ja na racunaru imam dvojezgarni procesor AMD komsija ima intelov dvojezgarni procesor , i kod njega i kod mene na racunaru 4k video secka dok na tv sa usb- a ili eksternog harda to ide glatko. Bezicna tastatura i mis rade ok, jedino nema 3.5mm izlaz za slusalice i usb 3.
 
Na mom primerku H50A6500 iako sada MEMC radi, stutter je i dalje tu i zavisi isključivo od slike koja se prikazuje, nema veze sa brzinom interneta, vrstom plejera, gubitak frejmova je uvek na identičnim mestima.
Kada je Game Mode uključen sve je OK, verovatno je tada ugašen MEMC totalno i ko zna šta još da bi se smanjio lag.
Snimio sam isečak iz filma Extinction na Netflixu, 4k HDR, deo od 27:50 do 28:20.
https://youtu.be/cBJ5Vnf93Jw
10 puta pustio taj deo, i uvek identičan stutter.
 
Šteta. Nije ovo baš zanemarljivo. A6500 mi je delovao kao baš kvalitetan televizor (što i jeste), ali ovo "bode oči". Nadam se da će nekim budućim apdejtom firmera da sasvim reše. Do tada koristi game mod, dobro je da postoji bar takvo rešenje.
 
Problem je što sam u kontaktu sa supportom u Kini i oni kažu da nema takvih problema kod njih, a izgleda i da je sve OK kod jednog forumaša koji ima isti TV. Na žalost on nema Netflix da proba baš ovaj film.
Vrlo moguće da je neki hardverski problem, ali to ću znati tek kad nađem neki video koji ovako secka u integrisanom plejeru, pa da ga probam na nekom drugom primerku TVa.
 
Da znam da je na svim primercima isti problem, rekao bi da je softver, tako sam i mislio u početku, a sad već dobijam informacije da drugi ne primećuju ovaj problem kod njih, sem što svima ne radi MEMC sa fabričkim softverom, već mora apdejt da se odradi.
Pod hardver ne mislim na CPU, nego deo za MEMC i sam prikaz slike, H50A6500 je ujedno i najjeftiniji model koji ima MEMC, H43A6500 i sve slabije serije ga nemaju.
Ovo je čisto glupa pretpostavka, jer MEMC je i interpolacija, BFI, de judder..., ali definitivno jeste naka funkcija koju game mode gasi.
Primetio sam još i da u servisnom meniju za PWM stoji 180hz, a rusi su neglde merili 500/600hz. Nisam se naterao da probam da promenim vrednost, zbog garancije.
 
H50A6500 - utisci

ukratko: odlično sam prošao za €500-nak evra (televizor, zidni nosač, usluga majstora za postavljanje nosača)
kupljen pre 3 sedmice, na akciji u e**e*e**a-a

zvuk razvaljuje koliko je dobar, pogotovo uzevši u obzir cenovnu kategoriju. nema potrebe za soundbar-om. mislim da bi Hisense-u bilo bolje da više reklamira zvuk na sajtovima/reklamama.
slika je dobra, deluje mi da su boje prirodnije (tačnije) nego na mom monitoru Dell U2412M. HDR sam probao samo preko Youtube i što se samih boja tiče, nisam razočaran.
daljinski mi u početku nije ulivao poverenje ali nakom iole dužeg korišćenja sam shvatio da je dobar. hvata iz mogućih i nemogućih uglova. nisam siguran, možda ovaj TV ima i džojstik u donjem levom delu.
dobra stvar je što se može isključiti da svetli diodica kad je isključen tv. nekima vervoatno dogovara što je moguće isključiti sliku a ostaviti samo ton (mada, meni ovo nije potrebno).

radi mu povezivanje sa mobilnim uređajima (AnyCast, AnyView, kako već). probao sam samo mirror.
ne bi bilo loše da se kupi bežična tastatura (ili AirMouse ili šta već al' da ima kakvu-takvu tastaturu), jer je zamorno kucati preko ovog daljisnkog kad se nešto traži na YouTube. olakšavajuća okolnost je što TV pamti tražene pojmove.

na računar (nVidia GTX 1050 2GB) je povezan preko HDMI 2.0 (prvi port) sa uključenim GameMod i dobija se 4K60Hz na Ubuntu-u 18.04. prvog puta je bilo 30Hz ali su se posle skapirali, prepoznat je i marka i model, a nVidia config omogućava biranje color space-a između RGB (hardverski podrazumevano) i YCbCr444. dobar je izlaz sa kompa (nema potrebe za skaliranjem, držim na 100%), nemam zamerki. nema štucanja kad pustim video materijal (koristim SMplayer na mpv koji je podešen na hardware acceleration). na ovolikom ekranu se više primećuje, u odnosu na 24" 1920x1200, "štucanje" na EON-u (na Linux-u browser-ima je podrazumevano isključena podrška za hardware acceleration, a i ako se omogući baš i ne šljaka. od skoro je na Ubuntu-u omogućeno za Intel-ovu grafiku).

računar (tj. SMplayer na mpv) bolje skalira materijal manje rezolucije (720p ili manje) nego interni player. za 1080p i 4K nije bitno, tj. oba su dobri.

uočljiva je mana na koju je ukazao Boqy. dolazi do štucanja prilikom puštanja sa USB-a. na složenim scenama, puna CGI-a i objekata i pokreta to se ne dešava ali se dešava na nekim mirnijim scenama, tipa likovi u krupnijem planu. primetio sam to i na nekim 4K YouTube snimcima, moguće da nisu bili 60fps. nisam stavio novi firmware (dobio sam link za isti), dobro mi radi sadašnji što se tiče povezivanja sa kompom.
kao i kod N5700, na šta je ukazao RazbojNick, ni ovde nije moguće da interni player upamti podešavanja za titlove (uvek mora da se izabere titl). ovo ume da nervira jer TV pamti gde se stalo sa gledanjem.
takođe nije uspeo da se poveže na WiFi mrežu koja je skrivenu. uglavnom, to sam rešio kablom i nema problema (ionako nisam hteo da koristim WiFi).

ne dopada mi se koliko su velike ikonice, kao ni prevod na sprski.
hisense prevod H50A6500.jpg

sve u svemu, za ove pare odlična kupovina. jurite popust :)
 
Poslednja izmena:
A jel ne postoji veca dijagonala tog tv-a?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
postoji. nema u ponudi kod nas još uvek iako je najavljeno
 
Znaci sacekati tako nesto, zanima me 55 verzija. Po tvojim recima mi deluje kao fina kupovina, meni ce za moje potrebe sve zavrsavati, jer ce biti komp nakacen na njega.
Hvala za opis!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne mogu tu ništa pomoći.. nisam stigao da zakačim komp, nemam gde da ga montiram ( trenutno može da stane samo na trpezariski sto ) pa je spakovan u kutiju.
Pogledajte prilog 255451

Nov televizor si morao da vratiš u kutiju? Šta da kažem, želim da mu što pre nađete mesto i stavite ga u funkciju.
Hvala na odgovoru, piši utiske kad bolje upoznaš televizor.
 
Vidim da se u temi uglavnom diskutovalo o većim dijagonalama. Da li je neko imao iskustva sa ovim "entry level" Hisense modelima od 32" (HE32M2165 i H32A5100)? Hteo bih da uzmem nešto za spavaću sobu, ova dva modela su sa cenom tu negde ali nijedna radnja ga nema na stanju da ih vidim u radu, pa me zanima da li ići na ovaj model od prošle godine (A5100) ili na onaj iz 2016. (M2165). Svakako planiram neki TV boks, pa reko' ako su paneli sa manje više istim kontrastom/uglovima ne vidim zašto bih onda išao na skuplji model. Da li je neko imao dodirnih tačaka sa ovim modelima?
 
koji model(i) konkretno?
 
Nazad
Vrh Dno