Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,525
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Serijski broj imas u meniju TVa posto vidim da si ga postavio na zid pa da ne skidas :D
Broj fiskalnog racuna, datum, prodajno mesto.
Mene je malo bunio 'model uredjaja' jer vec ima naziv modela.
Stigao mi je genericki email odgovor pa ne znam da li rucno proveravaju pa onda salju nesto dodatno.

Rekao sam supruzi da slika sve bar kodove sa "CamScanner" om i pošalje mi na mail u PDF :D Verovatno ću da registrujem TV za vikend. Tada imam više vremena.
 
Da li neko ima problem sa učitavanjem titlova ? Engleske mogu i da bojim, ali naše neće da učita.
 
Ja sam uzeo sinoć H55A6140. Slikom sam zadovoljan. Mnogo bolja nego na mom pet godina starom LG. Sve ide relativno brzo. Mirror sa telefona radi dobro ali sa laptopa nisam uspeo, probaću sutra opet. Hajd malo da se priviknem i biće kao sve u redu ali meni izuzetno važna stvar na radi. Imam instaliran Servio na laptopu, Hisense ga vidi uredno i brzo, mnogo bolje to radi nego moj stari TV ali titlova nema ?!?!?! [emoji35][emoji35][emoji35]

Iz MKV kontajnera čita titl koji je na engleskom uglavnom ali ne mogu da imam srpske titlove iz direktorijuma gde su i titl i film istog imena. Za sada ogromno razočarenje, ne znam šta ću raditi. Ustupiti ga nekom ili probati sa nekim TV Box - om ili ako neko ima drugo pristojno rešenje.

USB flash neću da bodem a i ovaj što sam probao neće da očita, ne mogu večeras da ulazim u to zašto neće, da nije prevelik, 128 Gb ili je možda NTFS sistem taj koji zeza, ostaviću za sutra to.

Kao što rekoše gore, bagovit software.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Njihova starija A5600 serija televizora prikazuje i eksterne titlove pustene sa USB flesa.

Ja imam B5600. Vidi lepo NAS, svaki video faj čita, i tilove na engleskom koji nisu u tom folderu (nigde ih nema :D), ali ne mogu da imam srpske titlove iz direktorijuma gde su i titl i film istog imena. Čudno mi je baš ovo za titlove. Mada ja i dalje puštam preko računara. "klonirao" sam sliku.
 
Rekao sam supruzi da slika sve bar kodove sa "CamScanner" om i pošalje mi na mail u PDF :D Verovatno ću da registrujem TV za vikend. Tada imam više vremena.

Nevezano za temu, nesto sam video na netu da taj cam scanner ima neki malware i da se svasta dogadjalo android korisncima. iPhone nisu uspeli da probiju tako da pripazite sa tom aplikacijom.
 
Nevezano za temu, nesto sam video na netu da taj cam scanner ima neki malware i da se svasta dogadjalo android korisncima. iPhone nisu uspeli da probiju tako da pripazite sa tom aplikacijom.

Legalno skinuta sa Google Play Store, free verzija, ne pro.
 
Pa nema nijedan Hisense, ne znam odakle ti da bi mogao biti HBO na Hisense. [emoji16] Samo LG i Samsung imaju, možda još neko ali nisam siguran.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
E, otegla se selidba a ujedno mi upao aranžman za more, tako da sam ni na nebu ni na zemlji ������

Ja cu najverovatnije da sačekam h65u8b pošto ima 120hz.

Samo sam brzinski uporedio sliku sa A6500 i meni deluje isto, samo bih rekao da je a6500 mozda bolje resenje ko koristi tv kao monitor ili gde ima dosta statičnih slika, zbog pozadinskog osvetljenja. Na bivšem LG je po ivicama više bilo vidljivo, ovde po vertikali i malo po sredini. Svima poznata mana ove tehnologije.
Ne javljam se jer je net slab. Kome treba nešto neka piše pm, to i nekako učitam :)

Ajde ovako i javno ,hvala ti na savetu cekam i ja u8b ,ako nekoga zanima ocekuje se krajem novembra kod nas
 
Jel se zna možda okvirna cena i da li će biti i 55 verzija?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Evo da se i ja zahvalim kompaniji EWE, sve korektno po dogovoru, momci su vrlo ljubazni sa TV-om sam zadovoljan nadam se saradnji i u budućnosti, sve preporuke.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Jel se zna možda okvirna cena i da li će biti i 55 verzija?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Gledam cene u Nemačkoj i hrvatskoj, oko 1100e, znaci računamo na zvaničnu cenu od 129998din. Javljam početkom nedelje konačan ishod, dal idem na a6500 ili čekam u8b. Razmišljam se i da kupim neki jeftiniji hisense od 43" dok taj ne dođe :D

A zahvaljivanja nikad dosta, posebno što za svojih 30 i kusur godina nisam naišao na takav profesionalizam i želju da korisnik bude zadovoljan i dobije ono što je hteo.

Nema veze sa time što su dali popust, ja sam stvarno ostao bez reči. Štaviše, na 100 000 skinu 30 000 i još izlaze maksimalno u susret.

Elem, da ne delujem kao plaćeni bot, sačekaćemo epilog.

Da napomenem, a mislim da je bilo priče, postoji veliki frame drop ako se ne uključi game mode, da znate da se ne nervirate ako vam secka YT. Eto, da navedem neki minus. Ako niste videli tv uzivo, predlažem da pogledate, dizajn je premium +, kao ukras može da služi, umesto tapeta recimo :d
 
Pozdrav ljudi imam model H55A6140,jel ima neko da je instalirao Twitch app jel uopste moguce ili kodi ili je za sve te akcije potreban neki android box
 
Poslednja izmena:
Nema instalacija ničega, ono što imaš u storeu to ti je, dakle YT, deezer, netflix, amazon od "jačih" servisa. Android box.
 
Stigo 55 6100 izašo 52000din sa gratis držačem na 6 rata firma na BC... već treći TV kupujem od njih i neću da menjam.
Prvo plastika je mogla biti bolja nije to loše al nije ni sjajno rand vox fox...
Hd kanalai na kablovskoj su ok. Sd kanali loše naravno nije negledljivo ali loše, mada su na Sony 55 xe 85 seriji mnogo bolji tj Sony je u svemu mnogo bolji TV iskreno. Dakle loše radi upscaling. Dalje dosta je nekako "tamna" slika. Kao da fali živosti u svim modovima slabije osvetljeno nekako. Uglovi skroz ok i mislim da preterujete sa time u svakoj temi. Kad se normalno sedi kako se TV gleda nema problema, ko želi iz "kujne" da gleda nek kupi 2 Tva :)
Sony PS ok radi i tu nema baš neke zamerke šta znam mada ne igram sportske igre tako da...
SSIPTV baguje definitivno previše. Probao sa oba moja servera koji savršeno rade kod preko 500 ljudi dakle to TVa je. Pomoć vadjenje iz struje. Dakle neupotrebljiv. Problem ima i sa 4k youtube snimcima nije fluidno i kao da pozadina secka ne znam kako da objasnim tu pojavu, oće i zvuk da kasni posle nekih 10tak minuta ako je duži klip. Netflix takodje zna da zabaguje često i vadjenje iz struje jedini lek. Ama isti problemi koje sam imao i 32 inča model original dakle do lošeg softwera je. Dakle smart opcije neupotrebljive ali nije ni kupljen zbog njih povezan je na HTPC tako da je to i nebitno al eto da napomenem da znaju ljudi.
Slika je ok uveče za film ali kao da mi fali živosti ili sam previše očekivao od skoro 3 puta jeftinijeg TVa...
USB nisam probao planiram večeras prebacio sam film u 4k da vidim da li će da zeza.

Šta znam možda sam previše hteo za 440e :)
5.god garancije je plus svakako i ono što me i navelo da prelomim da ga pazarim.

Android box ili HTPC obavezan !
Kakvi su utisci posle nekoliko meseci korišćenja ? Da li pušta dts zvuk mkv filmova ?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Da li je neko rešio problem sa subtitlovima domaćim na H40B5600 ?
 
Poslednja izmena:
Stigla su i meni jutros 2xH40B5600, sve kao sto je dogovoreno. Pohvale za Ewe i List.
 
Jedino resenje da se titlovi integrisu u kontejner - mkv ili mp4 i onda rade.
Ljudi, saljite reklamacije na [email protected] sa opisom ovog problema.
Da ako onda ozbiljno shvate problem i porade na njemu.

Carevi,

- Nepo System | odgovor -

Poštovani,

Detaljnom proverom sa kolegama iz nadležnog sektora utvrdjeno je da je potrebno uredjaj doneti ili poslati u naš servis kako bismo proverili šta se dogodilo.
Uz uredjaj potrebno je spakovati kopiju računa kao i daljinski upravljač.
Ukoliko uredjaj donosite lično, adresa našeg prijemnog mesta je Prve pruge 1 u Zemunu. Ukoliko biste isti slali kurirskom službom, adresa je Nepo System, Autoput za Zagreb 41i, 11080 Beograd.
Ukoliko je uredjaj pod garancijom, možemo organizovati kurirsku službu. U tom slučaju potrebna nam je adresa sa koje se uredjaj preuzima kao i kontakt telefon.

Srdačan pozdrav,

Ja mislim da treba da pišemo direktno Hisens u, da diretkno kroz neku update ispravi grešku.

@arandjele

ja mislim da puštaju, ali nisam siguran, jer zbog titlova mi služi kao monitor i u glavnom puštam sa računara. Mislim da puštaju jer sam ga isprobavao pre par dana kada je stigao. Tada sam i utvrdio ovu nepravilnost sa titlovima.
 
^isti genericki odgovor sam dobio za moj h43b7500 koji blokira i gasi se s vremena na vreme. A bogami greje se kao lud. Kinez smrdljivi.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
^isti genericki odgovor sam dobio za moj h43b7500 koji blokira i gasi se s vremena na vreme. A bogami greje se kao lud. Kinez smrdljivi.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Nema potrebe za tako teškim rečima. Ja jedino mogu da zamerim što im je ovlašćenji serivis Nepo System, koji se u prošlosti dokazao više puta kao veoma loš. Zapravo se zapitam ko im od uvoznika još daje posao. Oni jednostavno svojim ponašanjem i postupcima ruše brendove.
 
Nepo System je najgori servis sa kojim sam imao posla u zadnje vreme...uspeli su da mi izgube usisivac koji su preuzeli iz Boshovog servisa, posle 10 poziva sam uspeo da saznam sta se desilo i dali su mi nov..prvo su me zavlacili 7 dana kako je usisivac na popravci u Boshu pa me nije mrzelo da zovem Bosh i oni kazu mi to sredili i vratili u Nepo jos pre 7 dana a oni u Nepo se prave ludi..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno