Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,456
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
USB i DLNA integrisani plejer takođe nema game mode, srećom Plex na A6500 može na Game mode.
Kablovska preko STBa može da se gleda samo kad je game mode uključen, inače ima identične probleme, za one koji koriste CAM karticu verovatno nema rešenja za sada.
Uvoznik i servis se više ne javljaju, od kada sam im izložio problem i tražio rešenje, za novi FW su bili vrlo ažurni i dobio sam link kroz par dana.
Vidim da su na US modelima uveli FILM opciju za ultra smooth motion, kao odgovor na iste žalbe, to je isto što i OFF kod nas, samo što naše ne radi.
 
Ljudi, jel za to seckanje pricate samo kada je rec o pustanju sa USB-a? Razmisljao sam o nekom modelu 55" da uzimam, dopadaju mi se cene Hisense televizora. Da li sacekati neke nove serije ili sui i ovi ok?
Ja licno nikada ne pustam sa USB-a filmova, imam nakacen komp na TV, jel tu onda nema problema sa tim seckanjem?
 
Problem je sa smooth motionom koji radi interpolaciju frejmova, preko kompa nema problema kada je uključen game mode, jer on automatski gasi interpolaciju.
N5700 ima PC/GAME preset i A6500 ima game mode za svaki preset. Mislim da A6100 nema game mode, ali ne znam ni dali ima smooth motion.
 
Znaci problem je kada se gledaju filmi preko kompa i onda se ukljuci taj game mode i onda je sve ok?

Znaci juriti N5700 ili A6500 verziju. Samo gledam, trenutno nema 55" ni 5700 ni 6500 verzija, mada svakako nisam bas skoro planirao da uzimam.
 
Žena i ja odgledasmo nekoliko filmova sa 24-25 fps 720p/1080p i 70+ epizoda 720p const 25fps preko eksternog diska (USB 3.0 ako nekome ima veze, a nema) i nema ijednog seckanja, kašnjenja, štucanja. Taj gejm mod niko izričito nije uključio. Disklejmer: priznajem da se nisam imalo bavio čačkanjem tih podešavanja, jer me zabole prst, meni slika izgleda dobro.

P.S. Apskejler na 4K radi odlično.
 
Ne znam za N5700, ali generalno TV koji nema ultra smooth motion, ne bi ni trebao da ima problem.
Jedino što se već javio jedan kolega sa N5700 da ima smooth motion.
Ne znam za A6100, ali on nema ni T-CON ploču, verovatno ni smooth motion.
 
Šta mu dođe smooth motion? Interpolacija, soap efekat? Ako je to u pitanju, definitivno toga nema na N5700 barem ne kod mene.

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Šta mu dođe smooth motion? Interpolacija, soap efekat? Ako je to u pitanju, definitivno toga nema na N5700 barem ne kod mene.

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk

Da, soap efekat, klasična interpolacija koja nikako ne radi sa 24p/25p sadržajem.
Na A6500 ne može da se isključi, to mu dođe valjda taj njihov MEMC.
 
@Gulftown, A6500 se kod nas nudi u dijagonalama 50 i 65 inča.
@vladat, pardon, pogrešno razumeh. bakara je izneo beke utiske o 43" 1080p modelu. inače, Hisense dolazi samo sa VA panelima (ispraviće me neko ako grešim)
 
Pa isplati li se uzeti a6100,da li je to sto nema taj "game mode" toliki nedostatak
?.U nedoumici sam da li uzeti a6100 55 inca ili n5700 49 inca (nema model od 55 inca)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne znam sta podrazumevas pod isplatili se. Ja imam a6100 55 inca, koristim za ps4, plex i slika mi je odlicna.
Jedini problem koji sam imao je kod pustanja nekih 4k remuxa preko usb jer mi je slika skoro pa skroz bela.
 
Mislio sam na taj nedostatak "game mode" sto pricate da nema na modelu a 6100,da li je to veliki nedostatak? Ako jeste da uzmem 49 inca n5700

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Lepo je imati opciju, ali ekstremno je daleko od toga da se bez nje ne može. Kod N5700 je ta opcija nedostupna za USB izvor, al' ima na drugim. Ja je ne uključujem.

Ako ti, uz to, ne smeta nedostatak USB 3.0 i činjenica da je procesor dual-core koji ne može da pušta sve videe (one sa jačim enkoding setovanjima), onda vredi.
 
Pa i treba da secka levi, to je samo prikaz razlike između 24p i 60p snimka. :)

Kad se pusti 24p film, prirodno je da izgleda kao levi prozor, tj. kao u bioskopu (Cinematic Look).
 
To je jasno svakome, poenta je da "pravi 24p" ne izgleda tako osim ako nešto nije u redu. Marketing je d3bilan i nije adekvatan za prikazivanje problema sa Hisense TV-ima.
 
Sada MEMC radi kako treba, nije bio dovoljan sw. apdejt, već je proradilo posle factory reseta.
 
MEMC je za interpolaciju a FRC je za boje.

Boqy, odlično :)
 
Pozdrav
Predpostavljam da MEMC je neki oblik FRC-a(Frame rate converter).
Dali onda model 55A6100 uopste nema FRC, ili ima neki jednostavniji ?
Dali neko ko ima A6100 moze da kaze utisak o igranju igara, dali je lag preveliki ?

Update:
Spanski sajt http://www.hisense.es/televisores/uhd/h55a6100/ kaze da h55a6100 ima MEMC.

Kaže da nema:
Mejoras de rendimiento
MEMC No

Tu gde je opisan MEMC, stoji pod zvezdicom da je opcija dostupna samo na određenim modelima.
 
Poslednja izmena:
Ok, moja greska. Racunao sam da kad su nalepili tako veliku sliku da onda i ima MEMC. Znaci slika se ne obradjuje i lag bi trebao da bude relativno mali u igrama.
 
Nazad
Vrh Dno