Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,509
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Pa imas u TV da pokrenes update


Ma ne ide to uvjek tako. Vec pola godine nisam imao vremena pogledati ni jedan film a i nisam dugo bio na forumu zbog obaveza. Tad sam i zadnji pit updetovao TV ali preko USBa. Jer ne daje updejt skoro pa nikad i ako sam do tad tri puta updejtovao TV manuelno a ne automatski. Ko da im je Samsung i Huawei softerski partner :D
 
Posto sam novi na forumu, pozdrav za sve. Gledao sam Hisense 50 A6500 i jako mi se svidja to sto sam video u prodavnici. Citao sam forum ali nisam nasao detaljniju recenziju ovog TV. Pa me zanima kakav je po pitanju gledanja programa preko mts IPTV, reprodukcije filmova preko USB-a i gledanja filmova online. Da li uzeti ovaj model ili sacekati da izadje nova linija Hisense tv-a za 2019.godinu i da li neko zna kada bi se trebali pojaviti. Hvala unapred.
 
Nešto ne štima [emoji16] Kresuje aplikacija, a vidim u komntarima ostalima isto, pa zato najviše ima onih što su dali jednu zvezdicu za app.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Radi aplikacija, ali nisu podržani svi televizori. Koja je vama verzija softvera na H39A5600? Kod mene je l1008.

Inače ne znam koliko ljudi odavde to zna (obzirom da sam video da neki puštaju film na TV preko računara, pa onda mora i sa njega da se kontroliše reprodukcija), da bi TV mogao da pristupi fajlovima na računaru preko AnyView Stream, treba da uključite Media Streaming u Network and Sharing centru, i da dodate fascikle sa fajlovima koje želite da gledate u neku od fascikla u Libraries. Pri tom koliko sam primetio, video fajlovi mogu da se prepoznaju samo iz "Video zapisa", a sa TV-a ulazite preko AnyView Stream > Video zapisi > Fascikle. Nekad se desi da ostane struktura fascikli ali fajlova nema nigde. Kada se to desi, pokušajte restart računara.
 
Poslednja izmena:
Aplikacija kresuje jednom dok joj ne daš dozvolu, posle radi normalno
Ma šta normalno, radi odlično, jedna od boljih aplikacija za Smart TV

Ocena na playstoru veze nema sa životom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ipak ima veze, kresuje svima osim tebi [emoji16] Kada se potvrde one dozvole nema šanse da se pokrene aplikacija.
Tako da valjda će biti novi update uskoro.
Jel imaš android 9 ili stariji?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Bokte, koliko dozvola traži ova aplikacija? Šta će joj pristup istorijatu poziva i imeniku?

This app has access to:

Device & app history
  • retrieve running apps
Identity
  • find accounts on the device
Contacts
  • find accounts on the device
Phone
  • read phone status and identity
Photos/Media/Files
  • access USB storage filesystem
  • read the contents of your USB storage
  • modify or delete the contents of your USB storage
Storage
  • read the contents of your USB storage
  • modify or delete the contents of your USB storage
Microphone
  • record audio
Wi-Fi connection information
  • view Wi-Fi connections
Device ID & call information
  • read phone status and identity
Other
  • close other apps
  • receive data from Internet
  • view network connections
  • change network connectivity
  • connect and disconnect from Wi-Fi
  • full network access
  • run at startup
  • reorder running apps
  • control vibration
  • prevent device from sleeping
  • modify system settings
 
Poslednja izmena:
Samo da prijavim ono što ne valja, osjećam se kao tužibaba :)

Nakon 9 meseci korišćenja, 49N5700...
- daljinski otkazao, tj taster za on/off ne radi... moguće da je zbog klinaca koji pale gase masnim rukama :)
- AnyView sa telefonom (Xiaomi) izuzetno loše radi, ili slika kasni ili mnogo mrlja i baguje (kad preko phona pustim EON npr.)

Da li mođe neko da mi kaže da li postoje neki update-i koje nisam instalirao (da ne idu automatski)... nisam ispratio zadnjih 50 stranica ove teme :)
 
Odlično. Hvala za info! H8F čekam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U sustini hisense je softverski dosta losiji od LG i samsunga, ali opet je bolji od sve ostale boranije, tako da je po meni i dalje hisense na nekom trecem mestu ili ako kupujete na rate definitivno na prvom mestu :)


Ova njihova remote aplikacija dosta vadi stvar u smislu da se manje primete softverski nedostaci.
Ono sto mi najvise smeta kod hisense UHD modela vece dijagonale je sto je slika na SD kanalima dosta mutnija nego na LG uhd modelima, ne znam sta mu LG radi ali razlika je jasno vidljiva.
 
Nazad
Vrh Dno