Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,505
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
U Emezeti A6100 je u dymanic a ostali u Standard modu, kad se sve podjednako setuje slika bude skoro ista.

Kupio sam 49N5700, opredjelio sam se za njega jer mi ova dijagonala vise odgovara zbog velicine dnevne sobe. A6500 ne nudi toliko vise toga da bi njega odabrao. 55A6100 mi djeluje nekako bejzik model, i po meniju i po tome sto stvarno nema Game mode (provjereno).

Oba TV-a, narocito A6100 sporo otvaraju i listaju jpg slike, savrseno otvaraju sve fajlove. Cini mi se da sa A6100 ce se prije pozeljeti kupovina boljeg TV boxa, sto je jos jedna stavka od 70tak eur pa i vise...

za 2-3 god tih 6 inca "koliko sam kraci" bice mi jos jedan motiv za upgrade na OLED :). Skontao sam da realno ili imas oled ili imas led 65", ili imas obadvoje, sve ostalo dodje isto.

Inace, kupac ispred mene bio niko drugi do Mitar Mrkela, s kojim sam procaskao o starim danima i o tome jeli bio bolji on ili Semir Tuce :) On je uzeo 55MU80...
 
Da li na smart modelima postoji aplikacija za Zattoo iptv, i BBC player?
 
Znaci nmg da verujem.
Dans sam bio u emezzeti u Nisu ( posto sam iz Nisa), pazi sad ovo
Hisense H55A6100 kosta 56000.
Verovali ili ne prodavac me ubedjuje da kupim Teslu 49sus901 android koji je manji i uzgred skuplji (60000)....znaci ludilo

Послато са Tesla SP3.2 Lite уз помоћ Тапатока
 
55", pretpostavljam? kod nas će, u najboljem slučaju, biti 95K dinara. inače, U7 ima širi raspon boja (znači za UHD BluRay a i za HDR) za razliku od A6xxx (piše na UK sajtu Hisense-a)
ladno pogodih cenu za H55U7A :D ovo je on-line cena kod g***t***-a.
takođe je tu i H65U9A za najmanje 290K dinara.

serija 9 je najjača serija. nisam u toku sa mogućnostima jer 9ku uopšte ne razmatram. pretpostavljam da ima pravi, čistokrvni HDR.
 
Poslednja izmena:
Kako vam izgleda 24p sadržaj, jel ima trzanja slike?
Na A6500 jedino dobro radi kada se uključi game mode, tada TV gasi interpolaciju, kada stavim ultra smooth motion na off i dalje štuca, kao da ima neka permanentna interpolacija koju gasi samo game mode.
Dobra stvar je što se game mode može uključiti za svaki preset posebno. Tako da mi je sad sve na Game modu sem Yotube-a, tamo nema problema jer je sve 30/60p

Za opciju off na ultra smooth motion baš piše da će video izgledati kao 24p, al meni deluje da ne radi ništa.

Inače H50A6500 ima MEMC.
 
Mislim da jeste, a kao da je običan SMR (200) stalno uključen, sem u game modu.
 
Video sam neku YT recenziju za 6100 koju su radili Rusi i na daljinskom imaju dugme "audio only" ili tako nekako. Gasi ekran sasvim i ostavlja zvuk. Korisno. Ima li toga na Hisense modelima koji su na našem tržištu?

I još - vi što ste kupili A6500, kako ste generalno zadovoljni? Ne pitam za detalje, nego za subjektivi osećaj, da li je to - to? Bolja kupovina H50A6500 od Samsunga 61xx?
 
Hvala, RazbojNick!

Boqy, kažeš da game mod na A6500 koristiš i za gledanje ostalog sadržaja. A baš za igranje? Jesi li probao? Kakav je lag?

I, ako možeš, postavi neku sopstvenu sliku televizora. Interesuje me dizajn, kako zaista izgleda. Na netu nalazim samo promotivne studijske fotografije, koje obično prikazuju proizvode ulepšanim nego što su stvarno.
Hvala!
 
Par pitanja za vlasnike ovih TV...


....


Najvise me zanima HISENSE 43" H43A5600 i HISENSE 43" H43A5100 (ovaj prvi je smart sto mi nije presudno ako je samo u tome razlika)
Evo da odgovorim sam sebi posto sam u medjuvremenu kupio 43A5100

-Jel ume taj hisense da slozi sam digitalne kanale na kablovskoj preko dvb-c tunera, ili to mora rucno?
Znaci rts1 na 1, rts2, na2 itd...

Da, ume za razliku od vecine ostalih (ne racunajuci lg i samsung), samo treba da se obelezi opcija u meniju i poslozice ih po redosledu.

-Kakav je zvuk?
Da li je jasan i glasan ili ko kineski tranzistor?

Zvuk nije sjajan, nije ko tranzistor, i za te pare mogu da kazem da je vrlo dobar.
Jasan je i glasan, zvuk je cist i razumljiv, cak se i stereo lepo oseca.

-Kakav je daljinac?
Da li su isti na svim modelima?
Ako moze neko da uslika bilo bi lepo.

Daljinac nije onakav kakav je neko okacio sliku, prostiji je ali je sasvim dobar.
Dugmici su krupni i logicno rasporedjeni. Najveca mana je sto su od mekane gume i sto TV mozete ukljuciti jedino na power dugme.

Znaci ne mozete direktno da odaberete program i tako upalite TV.



-kakav mu je smart?
Pod ovim ne mislim na pustanje multimedije vec handlovanje kanalima, snimanje programa, EPG, dostupnost aplikacija itd.


Ovaj model nije smart.
Multimedija me nije ni zanimala pa to nisam isprobavao, vidim da ima jedan usb port namenjen za pustanje toga. Nisam testirao.
Snimanje programa definitivno nema, ne znam dal ima na naprednijim modelima, pa to pitanje ostaje.

EPG je dobar i pregledan i pojavljuje.
meni je monohromatski, ima sve sto treba da ima. Najinteresantnija opcija je sto ume da prepozna reklame i da setuje volume na predefinisanu vrednost.
hendlovanje kanalima je sporo, treba mu vremena da se upali.
takodje kretanje kroz listu kanala je sporo, i vise za nezahtevne korisnike.
Nisam primetio da postoji opcija da razvrsta zakljucane kanale i da ih ne prikazuje u listi kanala, i to je stvar koja prilicno iritira.

U sustini ja sam trazio jeftini 43" model a vagao sam izmedju LG i hisense.
Jeftini LG je bolji, ali je razlika u ceni ako ga kupujete u radnji prevelika pa sam kupio hisense.

Ja jesam dzangrizalo i smetaju mi razne sitnice kod tehnike ali ovaj TV je za preporuku.
 
Evo da odgovorim sam sebi posto sam u medjuvremenu kupio 43A5100

-Jel ume taj hisense da slozi sam digitalne kanale na kablovskoj preko dvb-c tunera, ili to mora rucno?
Znaci rts1 na 1, rts2, na2 itd...

Da, ume za razliku od vecine ostalih (ne racunajuci lg i samsung), samo treba da se obelezi opcija u meniju i poslozice ih po redosledu.
Ovo sam video u opcijama nakon poslate poruke, ali me mrzelo da pišem novu poruku tada, bilo je kasno.
Opcija glasi nekako kao "složi kanale onako kako ih provajder nudi"...

-Kakav je daljinac?
Da li su isti na svim modelima?
Ako moze neko da uslika bilo bi lepo.

Daljinac nije onakav kakav je neko okacio sliku, prostiji je ali je sasvim dobar.
Dugmici su krupni i logicno rasporedjeni. Najveca mana je sto su od mekane gume i sto TV mozete ukljuciti jedino na power dugme.

Evo da kažem da model daljinskog upravljača koji stiže uz N5700 ima oznaku EN2D27 (slika).

Znaci ne mozete direktno da odaberete program i tako upalite TV.
Sunce ti, ovo nisam ni probao od kupovine :D Moram da se setim da kad stignem kući.

Zapažanja:

Hteo bih da ukažem na (ne tako) malu glupost prilikom reprodukcije video sadržaja sa titlovima (sa spoljašnjeg skladišta). Naime, ja nisam uspeo da nadjem opcije za podešavanje titlova, da se titlovi automatski otvaraju sa video fajlom, uprkos istom imenu (mala-velika slova ispoštovana), nego uvek moram da posegnem za dugmetom Subtitles i da ih ručno uključim i podesim makar jezik, veličinu i kodnu stranu.
Dodatno, ako titl ima grešku, dovešće do toga da video fajl ne može da se pusti ("Datoteka nije podržana"). Meni se dogodilo sa videom kojeg softverski plejeri na računaru uredno puštaju sa takvim titlom u odvojenom fajlu, verovatno zanemarujući/preskačući greške u parsiranju.


Moram da dodam i još jednu zamerku, a to je nepostojanje komande za odjavljivanje spoljašenjeg skladišta dok je TV aktivan, te preostaje samo "čupanje na živo" kada TV radi.
 
Ovo sam video u opcijama nakon poslate poruke, ali me mrzelo da pišem novu poruku tada, bilo je kasno.
Opcija glasi nekako kao "složi kanale onako kako ih provajder nudi"...
U onaj glavnoj temi to navode kao nebitno, a čisto sumnjam da neko ručno slaže 150 kanala, a to osim LG i Samsunga ne znam koji TV može.
Te sitnice ti samo govore koliko je upeglan softver uređaja


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pazario sam N5700 pre neki dan. Pokušavam da nađem opciju da ugasim ultra smooth motion i ne uspeva mi. Jel moguće da ovaj tv nema tu opciju?

Nisam siguran dal ima, a A6500 ima, ali kad se stavi na OFF, ništa se ne dešava, i dalje ima neku interpolaciju, meni OFF i SMOOTH izgledaju isto, vaterpolo negledljiv, kao 15fps da je, jedva se vidi lopta, ali samo kad je wide kamera, kao da nema snage da procesira.
Game mode gasi sve sigurno i sve izgleda kako treba, samo ne znam dal sem interpolacije ne gasi i neke druge funkcije za poboljšanje slike.

N5700 ima game profil, jedino tako da probaš, kod A6500 svaki profil ima Game mode sem kada se koristi integrisani plejer, verovatno i tjuner, to ne mogu da probam.
 
Boqy, kod mene na 49N5700 je taj game mode disejblovan, tj postoji kao opcija ali ne mogu da je aktiviram. Dobijam poruku (parafraziram) da ova opcija nije podržana za ovaj izvor signala. Nisam TV još povezao sa kompom ili na Net, gledam samo filmove sa USB-a. Sta bi moglo biti?
 
Poslednja izmena:
baš to, nije podržano za USB.
 
Imaš game mode, ili profil pc/game? Čini mi se da je kod N5700 samo profil.

Inače da, kod A6500 game mode nije moguć za integrisani plejer/tjuner, tako da tu za sada nema rešenja.
Game mode radi i za aplikacije, netflix, plex, yt...


Nemogućnost gašenja smooth motiona mislim da je za sada najveća mana TVa, to što moramo da palimo game mode da bi gledali normalan 24p, ili 50hz kablovsku i nije neko rešenje, i 30/60p ima artifakte, ali bar ne štuca slika.
Ja sam dobio novi FW za A6500, ali i dalje kad se smooth motion stavi na OFF interpolacija postoji.
Čekam ponovo odgovor od servisa.

Ko voli da 24p film izgleda kako treba za sada bolje da izbegava Hisense, a ko je već uzeo, a smeta mu ovo, možda ima i osnov za vraćanje TVa.
 
ja to zovem game mode, u meniju ja tv-u to se zove pc/igre i kod te opcije stoji "najprikladnije za PC ili igrajući konzole. Smanjuje ulazno kašnjenje u poboljšava brzinu". Taj mod je za razliku od Standard, Dan filma ili dinamična onemogućen kad puštam preko USBa. Nemam I dalje bet, niti mogu povezati sa PCem...
 
Interesantana tema. Šta mi predlažete. Treba mi običan tv 42, 43 inča sa rezolucijom 1920 1080. Ništa od smart funkcija. Akcenat je samo na kvalitet slike. Puštao bih preko računara filmove. Ne 4K, samo HD (1920 1080)

I da je ekran dobar. Pre je bilo IPS , šta se sada gleda ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno