Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
moguće da se @Phoenix92 zbunio. možda je mislio na Disney+
 
Inace stigao mi je juce 55U8HQ. Bas me je TV prijatno iznenadio, osvetljenost je odlicna tako da HDR sadrzaj bas dolazi do izrazaja. Postoji blooming oko slova i slicnih stvari na crnoj pozadini ali to je i ocekivano, ipak u tom segmentu ne moze da se nosi sa LG oled-om koji takodje imam, ali ga zato sa osvetljenjem sije bez problema. Takodje sam zakacio PS5 na njega, odlicno funkcionise 120hz i VRR, sve je tu u najboljem redu. Samo sto mora da se ukljuci Enhanced HDMI format u opcijama da bi sve to proradilo, inace ima 2x 2.1 hdmi porta (3. i 4. port). Zvuk odlican, nisam detaljno isprobao ali deluje mi da nema potrebe za dodatnim zvucnicima, bar za neko svakodnevno koriscenje. Na vecem je nivou u odnosu na prosecne tv uredjaje. Ono sto me je prijatno iznenadilo je VIDAA OS, tu sam ocekivao vise problema ali ovo za sad radi jako glatko, ima sve aplikacije koje koristim inace (youtube, netflix, hbo max, plex) tako da izgleda da mi nece ni trebati android box uopste. Cisto kao neko poredjenje, dosta je brzi nego webos koji koristim na LG OLED B9. Videcemo kako ce se pokazati u nekoj duzoj eksploataciji. Za sad kao manu bih naveo ovaj plastikaner od daljinskog, stvarno je dobra izrada celog tv-a ali zato daljinac bas razocaravajuce. Jeftina plastika, bez veze osecaj kad se pritiskaju tasteri, bas onako rekao bih prosek. Trebali su ovde malo vise da se potrude, kad je vec ceo uredjaj lepo zaokruzen.
Vidaa OS brži od web os? Zanimljivo. Imam u7qf kod matoraca, a LG c8 kod tasta. Ne može da se poredi. Kapiram da je b9 i c8 na istoj verziji web os.
 
Ne znam, nekako mi dosta fluidnije deluje vidaa nego webos na b9. Možda je samo zbog starosti lg-a i dugog korišćenja.

Inače upravu ste za HBO, nema ga. Nekako sam prevideo to tako da se izvinjavam.
 
Da li je neko imao problem sa povezivanjem PS4 na Hisense tv?
Probao sam sve moguće, nije do konzole, niti do kabla. Izmenjao sva moguće podešavanja i ništa ...
Safe mode uopšte neće da mi pokrene...
Tv je star manje od godinu dana...
 
za početak, koji model? da li je moguće nešto drugo povezati? ako nije, možda je problem do HDMI portova ili do ploče, pa je najbolje da se odradi reklamacija prodavcu pošto je televizor pod garancijom
 
Moram da napomenem da VIDAA u radi jako lepo i tecno, medjutim cim hocu nesto da otkucam preko brownsera neki sajrtic odmah krece da se KOVE, recimo probao neki XXX PH ,udje uredno i kad treba da se pusti video CRASH- crni ekran i zakove se!
Druga stvar ima li nekoga ko IMA Apple TV+ aplikaciju na VIDAA u sistemu i da mi kaze ako ima kojiu verziju VIDE ima ? Hvala
 
za početak, koji model? da li je moguće nešto drugo povezati? ako nije, možda je problem do HDMI portova ili do ploče, pa je najbolje da se odradi reklamacija prodavcu pošto je televizor pod garancijom
Model je 43A63H
Zvao sam i korisnički servis, slao email, odgovaraju mi nešto napamet samo da me otkače, veze sa vezom nema.
Portovi rade, probao sam i lap top da povežem...
 
upravo sam trazio povracaj novca za 55a7kq, potpisao mail koji je prosledjen direkciji radnje u kojoj sam ga kupio. ubrzo su me zvali i rekli da moram da uzmem ili novi ili pisu reklamarciju i salju ga na opravku.
da li postoji mogucnost povracaja novca, da li zakon to poznaje posto je kupljen u radnji.
panel je bio uzasan.
20231123_154242.jpg20231123_154508.jpg20231123_154501.jpg20231123_154603.jpg
20231123_153919.jpg
 
upravo sam trazio povracaj novca za 55a7kq, potpisao mail koji je prosledjen direkciji radnje u kojoj sam ga kupio. ubrzo su me zvali i rekli da moram da uzmem ili novi ili pisu reklamarciju i salju ga na opravku.
da li postoji mogucnost povracaja novca, da li zakon to poznaje posto je kupljen u radnji.
panel je bio uzasan.
Pogledajte prilog 414896Pogledajte prilog 414899Pogledajte prilog 414900Pogledajte prilog 414901
Pogledajte prilog 414892
Auu jbt ja skoro uzeo 58a6k nemam taj problem
 
Panel lutrija dešava se. Vraćaj to nazad naravno.
 
Ja taj i jesam :(
Elem interesuje me nakon povezivanja grafa pc na hdmi hisense 58a6k ZELEO bi da mi bude slika preko celog ekrana, da li ae to moze resiti, evo dole priloga
 

Prilozi

  • 20231123_220748.jpg
    20231123_220748.jpg
    125 KB · Pregleda: 53
  • 20231123_220754.jpg
    20231123_220754.jpg
    117.6 KB · Pregleda: 55
Pa zar nije preko celog ekrana? Meni je bilo podeseno na 1080p i kao recomended mi stavio predlog 3840x2160 a max je naravno 4096. Uglavnom, slika drugacija na ovoj visljoj rezoluciji. Potpuno zaboravio da promenim to. Kako drzite kod vas?
Ikonice se naravno smanje ali ih povecam preko icon size
 
Molim za pomoc, nedavno sam kupio Hisense smart tv, kada delim sa telefona HBO max, udje u aplikaciju, odaberem sadrzaj koji cu gledati, pustim video, na telefonu sve radi normalno a na tv-u, samo zvuk i titlovi, videa nema, prikazuje i slova 18+....,Probao sam EON da delim i on radi normalno.
 
Licenca cini mi se , Vidaa je u pitanju ? Moze samo na andoridu screen mirroring! Meni je na staroj tesli androidu radilo uredno!
Pa zar nije preko celog ekrana? Meni je bilo podeseno na 1080p i kao recomended mi stavio predlog 3840x2160 a max je naravno 4096. Uglavnom, slika drugacija na ovoj visljoj rezoluciji. Potpuno zaboravio da promenim to. Kako drzite kod vas?
Ikonice se naravno smanje ali ih povecam preko icon size
Cekiraj ponovo sliku zumiraj je videces da nije preko celog ekrana,, sta mi je ceniti ? Bitno mi je to zbog filmova, scalling je na 250 posto, rezolucija je reccomened !
 
Koristite 3840x2160, jer je to standardna 4K rezolucija za televizore. Kad se stavi 4096x2160, onda se dobija neprirodan odnos stranica i zato nije skroz popunjen ekran.
Čita li iko uputstva od uređaja, pre nego pita nešto? 🙃
 
Лични став је, који год тв био у питању, улога је да буде екран и ради процесирање слике. Све остало са засебног уређаја, плејера. Не зато што тв не може већ је боље да свако ради свој посао. Код мене се лепо снашао ми бокс ѕ 2. ген.
 
Javljaj kakva ti je slika, kod mene bas specificno jer krece odlicna slika kad je dnevno svetlo i glumci na pocetku ali kad odu uvece u onu kucu sta god podesavao nesto mi sjebano, nekako siva slika, nesto mi bezveze. Nema svetline preterano. I kad dodje kraj i dnevno svetlo onda opet odlicna slika.
Najbolje mi kad je ukljucen HDR Day i Judder reduction 0 a Blur reduction na 10.
 
Nazad
Vrh Dno