Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Kod u8hq najveci problem je broj dimming zona i da li rade okej preko hdmi kabla, u praksi u kucnim uslovima ne znam kako bi to izgledalo u praksi. Ako je neko uzeo ovaj model moze da napise svoje iskustvo.
 
Kod u8hq najveci problem je broj dimming zona i da li rade okej preko hdmi kabla, u praksi u kucnim uslovima ne znam kako bi to izgledalo u praksi. Ako je neko uzeo ovaj model moze da napise svoje iskustvo.
To je pitanje od milion dolara, da li sve drangulije rade i preko HDMI. Jer posto nije Android/Tizen/WebOS broj alpikacija je kriminalno nizak i onda dzabe sve te drangulije.
 
To je pitanje od milion dolara, da li sve drangulije rade i preko HDMI. Jer posto nije Android/Tizen/WebOS broj alpikacija je kriminalno nizak i onda dzabe sve te drangulije.
Ja sam ovaj tv kupio za roditelje, imaju EON box, kablovski HBO i on demand., to najviše gledaju.Od sporta samo gledaju tenis, igrice naravno ne igraju :LOL: , za njih je ovaj U8HQ puna kapa s obzirom da prelaze sa nekog mid range 50" 1080p Samsunga od pre 6-7 godina, možda i više ne sećam se.
 
stekao sam utisak da pricas o U8HQ modelu.
koliko znam U8K nije model za evropsko trziste, ovde dolaze U8KQ modeli.

Najjeftinije sto sam nasao u 65" dijagonali je:

Hisense 65U8KQ - 153k
LG OLED65B33LA - 190k

izvor: ePonuda

razlika u ceni od 300e nije mala.
 
Slažem se. Mislio sam ide crni petak pa možda naleti. Mada je ovaj mini-led odličan barem ono što sam ja video.
 
U8KQ košta skoro ko OLED Philips. Svakako je bolje uzeti u tom slučaju OLED.
 
Razlika manje od 10k, a ista dijagonala.
 
Moze li mi neko reci koji je bolji izbor Hisense 43E7HQ ili 43A7KQ?

I da li EON aplikacija radi na njima?
Imaju oba eon, e7 je malo više naštelovan za gaming dok je a7 za filmofile. Jedina bitnija razlika je da a7 ima MEMC iliti peflanje trzaja.
 
Poslednja izmena:
Dugo nisam koristio EON na TVu. Imstalirao pre pet dana na U8B, radio lepo do danas i sada baca gresku gde samo piše " Informacija" i ispod pokušajte ponovo.

Pre dve godine je isto bila situacija da se posle nekog vrema javljala greška za koju je pomagao jedino reset TVa na fabrička.

Ima li sada nekog drugog rešenja?
 
Jedno pitanje,trudicu se da budem kratak:Kako da podesim zvuk na TV-u da mi stalno salje signal na pojacalo?To jest da kad upalim pojacalo ne moram da na TV-u prebacujem u podesavanjima na SPDF.Pre tri godine sam uzeo Hisense tv 43A7100F i tada sam podesavao i imao sam tako namesteno da cim ukljucim pojacalo,zvuk mi se prebaci na zvucni sistem.Istovremeno sam imao zvuk i na TV-u i na pojacalu.TV i pojacalo mi je povezano sa optickim kablicem.Sada nema sanse da se setim kako sam onda to namestio.Skoro sam uzeo 50A6K i nikako da podesim to.Ima opcija TV zvucnik ,SPDF BT zvucna traka i ARC.Ako je na TV zvucnik,imam samo zvuk preko TV-a.A ako je na SPDF ima zvuk samo preko pojacala.

Jel zna neko kako to da podesim?
 
Za crni petak cena za 58A6K u salonu u Valjevu će biti ili 43000 ili 45000 dinara nova serija televizora ako nekoga interesuje ne znam za ostale salone verovatno će biti isto.Sve sam bliže 65U8HQ.
 
Svetliji u nijansi, to tesko da ces primetiti OSIM ako nemas dva televizora kuci jedan do drugog.
VA panel je meni bolji sto ne znaci da je i nekom drugom naravno. Pogotovo sto zglobnim nosacem menjam ugao gledanja. Ako ides na fiksni nosac onda je bolji IPS jer VA ne trpi uglove ni malo.
I da dodam, Lokalno zatamnjivanje moze biti totalna zamka za ovaj cenovni rang a pogotovo na IPS
Nov sam na forumu ali dolazim sa predznanjem i urađenim domaćim zadatkom.
Nadovezaću se na ovo. Radnik u Hisense(Gorenje) prodavnici u Novom Sadu mi je obećao da će naredne nedelje otpakovati i jedan 65U7K i jedan 65U8K kako bi ih uporedio sa več izloženim 65U8HQ.
Sumiraću ono što sam do sada istražio da imamo svi na jednom mestu:

65U8HQ cena 109k model od prosle god
IPS panel 1300 nita peak i 120 Hz 2.1.2 Multi Channel Sound
160 zona zatamljivanja

Modeli od ove godine 2023 tek stigli kod nas:
65U7K cena 127k
VA PANEL 1000 nita peak i 144Hz mana zvuk 2.1
broj zona zatamljivanja 1000 zona ( recenzija starijeg brata veoma su slični )

65U8K cena 147k
VA panel 1500 nit 2.1.2 Multi Channel Sound
Razlika osnovna između 65U8K vs 65U7K je u osvetljenju i u 2 više kanala u zvuku

Ja se dvoumim između ovih, a najviše me brine sam ugao gledanja, pošto planiram ugaonu garnituru, gde mi je od zida na koji je naslonjena ugaona do TVa 4m rastojanje.
Lično bih išao na VA panel zbog crne, ali opet me IPS na 65U8HQ ostavlja bez daha i mami sad cenom.

hvala unapred na savetima
 
Ja sam mojima pre neki dan kupio 55U8HQ koji je sada na popustu za 78k i oni su sasvim zadovoljni. Slika je vrlo dobra, zvuk takođe. Ima nažalost 2 mrtva piksela ali oni gledaju tv sa kauča udaljenog 3-4 metra i ne primećuju to uopšte. Ne vidim ih ni ja sa te udaljenosti , vide se možda na ~1 metar daljine na beloj pozadini. Nisam hteo da ga vraćam i da se cimam sa tim.
 
Ne znam da li se slazete ali najvecu ulogu igra panel.
Po meni ako se ne gledaju jedan pored drugog dosta ljudi nebi ni videli rezliku. Lepo je pre nekoliko strana jedan clan isto to rekao.
Moze se na kraju reci da je sve stvar ukusa.
yellow-10-large.jpg


yellow-10-large.jpg


red-10-large.jpg


red-10-large.jpg
 
Koliko vidim novi 65U8KQ je kod nas nekih 60k+ skuplji u odnosu na prošlogodišnji 65U8HQ , nije baš za porediti što se toga tiče.
Ne ne poredim ova dva ipak je U8 kao što kažeš ogromna razlika u ceni. A pošto mi audio nije bitan onda mi i U7 igra ulogu jer povezujem eksterni sistem
65U7K cena 127k ova godina VA panel više dimm zona
65U8HQ cena 109k prošla godina IPS panel manje dimm zona


U meni se trenutno bore ova dva vuka.
 
Nazad
Vrh Dno