Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,525
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Pročitao sam da je HQ imao problema sa brzim scenama da tako kažem ali da je to rešeno sa zadnjom nadogradnjom sistema.Takođe, 7KQ ima totalno neupotrebljive presete za sliku pogotovu taj njihov gamozni Filmaker mod koji toliko zatamni sliku da je skoro neupotrebljiva.Kod HQ me najviše brinu IPS panel i bluming zato i ne mogu da presečem.Na TCL ne bih išao a 8KQ mi je trenutno izvan budžeta.
 
Da li je neko uzivo imao prilike da uporedi u7hq i u8hq?
Ne porucuje mi se online na slepo. Generalno nisam ljubitelj ips panela i imam osecaj da mi se nebi dopao u8,ali dosta recenzija postoje za njega kao da je bolji,samo u evropi su sa ips panelom a u Americi stavljaju va panele)
 
Mnogo ljudi traže od tva. Ako hoćete najbolje, ima OLED da se bira od raznih proizvodjača.
 
Vidaa je siromašan sistem, nema puno aplikacija, za nas ovde najbitnije nema hbo max za sad. Tako da ko uzme hisense sa vidaa sistemom i trebaju mu neke aplikacije kao hbo i ostale koje nema, treba da računa da uzme i neki android box/stick.
 
Vidaa je odlican sistem, poslusniji i precizniji od alekse i od googla. Tacno je da nema hbo max. Posle 15 godina raznih premium modela LG televizira presao sam na hisense 55U7HQ.
Model perfektan za igrice, filmove i sport. Crna boja je crna. Model od 65 inca ima drugaciji panel i boje su isprane u odnosu na 55-incni model. Filmaker mod je odlican na ovom modelu. Bitno je podesiti ulazni signal na 12 bita HDR10 i videcete pravu crnu. Ko poseduje ps5 ili ps4pro moze da uziva u pravoj hdr slici na 144 herca. Daljinac poseduje hands free opciju, koju mozete da iskljucite na samom daljinskom. Ukoliko kao lokaciju odaberete englesku dostupni su i aleksa i google asistent dok za srbiju je dostupna samo vida. Radi na nekoliko jezika, srpski nije medju njima, engleski odlicno prepoznaje cak i ako je lose izgovorena rec. Sve komande mozete obaviti glasovno, radi perfektno, odaziva se na hej vida. Odziv menija je momentalni sta god da radite. HDMI CEC radi odlicno sa enigma2 satelitskim resiverom, mibox-om i PS konzolom, tako da koristim samo jedan daljinac. Netflix je uzivanje gledati preko ovog tv-a u odnosu na LG gde je hdr i dolby vision dosta taman. Ovaj model podrzava sve hdr modove kao i dolby vision i poseduje dolby atmos. Iskreno nisam ocekivao ovakav kvalitet od hisensa, tako da sam pozitivno iznenadjen. Koristi vidaa 6.0 koji je korisniji od alekse i googla. Koristim ovaj model vec dva meseca. Kupljen je na ananasu preko firme spark iz Beograda. Placen 61.000din, besplatna dostava. Svaka preporuka za ovaj model.
 
Vidaa je odlican sistem, poslusniji i precizniji od alekse i od googla. Tacno je da nema hbo max. Posle 15 godina raznih premium modela LG televizira presao sam na hisense 55U7HQ.
Model perfektan za igrice, filmove i sport. Crna boja je crna. Model od 65 inca ima drugaciji panel i boje su isprane u odnosu na 55-incni model. Filmaker mod je odlican na ovom modelu. Bitno je podesiti ulazni signal na 12 bita HDR10 i videcete pravu crnu. Ko poseduje ps5 ili ps4pro moze da uziva u pravoj hdr slici na 144 herca. Daljinac poseduje hands free opciju, koju mozete da iskljucite na samom daljinskom. Ukoliko kao lokaciju odaberete englesku dostupni su i aleksa i google asistent dok za srbiju je dostupna samo vida. Radi na nekoliko jezika, srpski nije medju njima, engleski odlicno prepoznaje cak i ako je lose izgovorena rec. Sve komande mozete obaviti glasovno, radi perfektno, odaziva se na hej vida. Odziv menija je momentalni sta god da radite. HDMI CEC radi odlicno sa enigma2 satelitskim resiverom, mibox-om i PS konzolom, tako da koristim samo jedan daljinac. Netflix je uzivanje gledati preko ovog tv-a u odnosu na LG gde je hdr i dolby vision dosta taman. Ovaj model podrzava sve hdr modove kao i dolby vision i poseduje dolby atmos. Iskreno nisam ocekivao ovakav kvalitet od hisensa, tako da sam pozitivno iznenadjen. Koristi vidaa 6.0 koji je korisniji od alekse i googla. Koristim ovaj model vec dva meseca. Kupljen je na ananasu preko firme spark iz Beograda. Placen 61.000din, besplatna dostava. Svaka preporuka za ovaj model.
Model od 55" ima ips panel mozda zbog toga ti izgleda bolje?
Gde si ih uporedjivao?
 
Model od 55" ima ips panel mozda zbog toga ti izgleda bolje?
Gde si ih uporedjivao?
Tako je, model od 65 ima va panel dok 55 ima ips panel sa jos nekim oznakama ispred. Uporedio sam ih u radnji gde stoje jedan pored drugog pod istim podesavanjima za sliku. Hteo sam da porucim veci model ali kada sam ih video jedan pored drugog ogromna razlika u slici, tako da sam online porucio manji model i pošteno sam oduševljen modelom. Moram da napomenem onima koji nisu bas vicni da ulazni hdmi signal podese na samim uredjajima od rezolucije do hdr podesavanja. Kada prebaci sa sdr na 12bitni hdr neuporedivo lepsa slika i crna je crna, nesto najblize oled modelima. Dimming je odlican.
Sve sto vas zanima slobodno pitajte.
 
Tako je, model od 65 ima va panel dok 55 ima ips panel sa jos nekim oznakama ispred. Uporedio sam ih u radnji gde stoje jedan pored drugog pod istim podesavanjima za sliku. Hteo sam da porucim veci model ali kada sam ih video jedan pored drugog ogromna razlika u slici, tako da sam online porucio manji model i pošteno sam oduševljen modelom. Moram da napomenem onima koji nisu bas vicni da ulazni hdmi signal podese na samim uredjajima od rezolucije do hdr podesavanja. Kada prebaci sa sdr na 12bitni hdr neuporedivo lepsa slika i crna je crna, nesto najblize oled modelima. Dimming je odlican.
Sve sto vas zanima slobodno pitajte.
Sad sam zbunjen skroz.
Nista dok ne vidim uzivo,nadam se da ce imati oba modela u radnji...
Samo neki nisu bas odusevljeni ips panelom,zato i smatraju da model u8 nije bolji jer za evropsko trziste se pravi sa ips dok u Americi dolaze sa va panelom.
 
Local dimming na 55 inch U8HQ je ocajan, da se neko ne ponada.
 
Sad sam zbunjen skroz.
Nista dok ne vidim uzivo,nadam se da ce imati oba modela u radnji...
Samo neki nisu bas odusevljeni ips panelom,zato i smatraju da model u8 nije bolji jer za evropsko trziste se pravi sa ips dok u Americi dolaze sa va panelom.
Za americko trziste su potpuno drugaciji, od postolja, operativnog sistema do panela. Najbolje licno pogledati u nekoj radnji pa poruciti online gde je jeftinije.
 
Vidaa je odlican sistem, poslusniji i precizniji od alekse i od googla. Tacno je da nema hbo max. Posle 15 godina raznih premium modela LG televizira presao sam na hisense 55U7HQ.
Model perfektan za igrice, filmove i sport. Crna boja je crna. Model od 65 inca ima drugaciji panel i boje su isprane u odnosu na 55-incni model. Filmaker mod je odlican na ovom modelu. Bitno je podesiti ulazni signal na 12 bita HDR10 i videcete pravu crnu. Ko poseduje ps5 ili ps4pro moze da uziva u pravoj hdr slici na 144 herca. Daljinac poseduje hands free opciju, koju mozete da iskljucite na samom daljinskom. Ukoliko kao lokaciju odaberete englesku dostupni su i aleksa i google asistent dok za srbiju je dostupna samo vida. Radi na nekoliko jezika, srpski nije medju njima, engleski odlicno prepoznaje cak i ako je lose izgovorena rec. Sve komande mozete obaviti glasovno, radi perfektno, odaziva se na hej vida. Odziv menija je momentalni sta god da radite. HDMI CEC radi odlicno sa enigma2 satelitskim resiverom, mibox-om i PS konzolom, tako da koristim samo jedan daljinac. Netflix je uzivanje gledati preko ovog tv-a u odnosu na LG gde je hdr i dolby vision dosta taman. Ovaj model podrzava sve hdr modove kao i dolby vision i poseduje dolby atmos. Iskreno nisam ocekivao ovakav kvalitet od hisensa, tako da sam pozitivno iznenadjen. Koristi vidaa 6.0 koji je korisniji od alekse i googla. Koristim ovaj model vec dva meseca. Kupljen je na ananasu preko firme spark iz Beograda. Placen 61.000din, besplatna dostava. Svaka preporuka za ovaj model.
Evo prodajem OLED i uzimam taj TV momentalno...
 
U7HQ nije nista posebno zbog IPS-a i bloominga. U8KQ je odlican tv a U8HQ malo losiji. Local Dimming je totalno povezan sa engine-om koji se menja sa podrskom od strane proizvodjaca. Ako budu resili to bice dobro a ako ne bice tv dobar samo na papiru. Zbog toga je U8HQ diskutabilan. Ja sam u radnji poredio sliku A7GQ, A7KQ, 763NANO, C635, C725, U8HQ. Imate dve radnje u Promenadi pa proverite ko je iz NS. Sve je to slicno na demo mode, razliku pravi vrsta panela i da li ima odsjaja na ekranu recimo gde u sobi sa puno vestackog svetla ima refleksije. IPS bih zaobisao a izabrao neki VA panel svakako.
 
Moje misljenje, za cenovne klase izbor je A7KQ ili U8KQ . Sve ostalo je manje vise isto do tih iznosa televizora koje sam naveo. I naravno vezano za Hisense tipove. A7KQ je dovoljno jeftin i dovoljno dobar za prosecnog korisnika, podrska ce biti tu jer je noviji proizvod. A U8KQ je klasa dovoljno visoko za neku razumnu cifru do 1000-1100 evra.
E7HQ iskljucivo za konzole i igre a da nije skup tv.
 
Koja je prednost a7kq u odnosu na u7hq sem sto je godinu dana mladji i ima VA panel? U7 model je dosta svetliji koliko mogu da vidim. Ista im je cena otprilike, pa nije lose da se uporede. U klasa hisense televizora bi trebalo da je kvalitenija od A.
 
Svetliji u nijansi, to tesko da ces primetiti OSIM ako nemas dva televizora kuci jedan do drugog.
VA panel je meni bolji sto ne znaci da je i nekom drugom naravno. Pogotovo sto zglobnim nosacem menjam ugao gledanja. Ako ides na fiksni nosac onda je bolji IPS jer VA ne trpi uglove ni malo.
I da dodam, Lokalno zatamnjivanje moze biti totalna zamka za ovaj cenovni rang a pogotovo na IPS
 
Nema tu mnogo mudrosti niti možete u prodavnici da uporedite na Vivid blještavi Store modu podešavanjima dva ili tri modela. Gledajte mini-led u klasi i dijagonali koja vas zanima jer je u 99% slučajeva bolji od bilo kog edge/direct led tv-a. Kontrast sigurno ide na stranu mini-leda kod većine modela i "blooming" je daleko manje izražen(što je barem meni jedna od bitnih stavki). Doduše U8HQ ima samo 156 dimming zona i onda bi mogao da se kolje i sa ostalim uled,qled, itd. Što se tiče ips vs va panel uglovi gledanja na strani ips kome je to bitno. A ako već neko ide na high-end model Hisense ja bih uvek birao oled u toj cenovnoj klasi pa bio to i B2,3, C8,9 i tome slično.
 
A da ne pominjem 55U8HQ koji je sada 78k , ni približno oled cenama.
Bukvalno bestbuy 55" model. Veliki je zal sto nema 50" i samo LG i Samsung imaju te dijagonale u mini LED verzijama i kostaju vise od OLEDa....
 
Nazad
Vrh Dno