Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Graficku stavio na ful rgb a HDR i DV mi trzalo preko Pot playera pa sam izbrisao tu verziju i ubacio novu sa kodecima i vidim da radi ali nisam uspeo da testiram, nemam vremena. Na ulazu mi sve vreme pise 1080p 60hz-a, zbog cega? Win 7 je u pitanju. Rezolucija podesena na max 1080p windows.
 
za testiranje HDR (HDR, HDR+, DV) puštati materijal preko USB
za 4K 60Hz preko HDMI treba HDMI 2.0, ili noviji standard, kabl

Windows 7 je mator sistem i ne podržava HDR. tek Windows 10 podržava HDR
inače, ovo nije tema za podešavanje računara
 
Imam problem s televizorom 50E7HQ. Već sam imao par Hisense TV-a i generalno sam zadovoljan kvalitetom slike i performansama.

Znači, podesio sam postavke slike i TV radi sasvim dobro. Ali, u Youtube i u Eon aplikaciji, nakon promjene videa/kanala, slika posvijetli i izblijedi, kao da se brightness podigne na 100. Jedino rješenje je promjena picture modea, čime se slika vraća u normalu tj. na korisnički namještene postavke.

Međutim, situacija se ponavlja nakon svake promjene videa ili kanala u spomenutim aplikacijama, što je jako frustrirajuće. Ovo se ne događa kod HDMI povezanih uređaja niti u Netflixu. Za ostale aplikacije ne znam jer ih baš i ne koristim.

Pokušavao sam mijenjati i resetirati sve moguće postavke, ali nema efekta. Kao da vraća sliku na neke default postavke u tim aplikacijama. Ima li netko ideju o čemu bi se moglo raditi?
 
Imam problem s televizorom 50E7HQ. Već sam imao par Hisense TV-a i generalno sam zadovoljan kvalitetom slike i performansama.

Znači, podesio sam postavke slike i TV radi sasvim dobro. Ali, u Youtube i u Eon aplikaciji, nakon promjene videa/kanala, slika posvijetli i izblijedi, kao da se brightness podigne na 100. Jedino rješenje je promjena picture modea, čime se slika vraća u normalu tj. na korisnički namještene postavke.

Međutim, situacija se ponavlja nakon svake promjene videa ili kanala u spomenutim aplikacijama, što je jako frustrirajuće. Ovo se ne događa kod HDMI povezanih uređaja niti u Netflixu. Za ostale aplikacije ne znam jer ih baš i ne koristim.

Pokušavao sam mijenjati i resetirati sve moguće postavke, ali nema efekta. Kao da vraća sliku na neke default postavke u tim aplikacijama. Ima li netko ideju o čemu bi se moglo raditi?
Da se ne pokrene slucajno neki HDR mode ako je EON/Youtube 4k sadrzaj?
 
Jel koristi neko LG soundbar sa Hisense TVom?
Koristim ja. Trenutno spojen preko HDMI kabla jer tako mogu da smanjujem i pojacavam zvuk preko daljinskog od TV-a. Radi i preko BT ali zvuk malo kasni jedva primjetno ali ipak kasni.
 
Da li ste prilikom podesavanja tog osnovnog moda "rekli mu da primeni na sve modove", tada onako kako ste podesili ostaje u svim modovima ?
Da, to je selektirano. Nije stvar u tim osnovnim postavkama, već ih dobro poznajem na Hisense. Problem je da mode ostaje isti, ali se slika promijeni, postane presvijetla i isprana. Onda ručno mijenjam modove i vrati se u normalu. Uglavnom, neobičan problem, možda se riješi sljedećim updateom...
 
Poslednja izmena:
koji model? koliko se sećam, EON je dostupan od verzije 4 VIDAA U sistema.
 
Nazad
Vrh Dno