Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,504
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Sa AV foruma, radi za instalaciju stremia.

If you have debug on your tv, you can use it.
1. Open this page on your phone and select the app you want to install
2. Open hisense://debug on your tv
3. Copy data using remotenow from the website to your tv


4. Select 1080, click install
That's it!
If you don't have debug then you're out of luck. If you still have it, disable updates so they don't lock you out of it with the future updates!
Jel probao neko ovo a da mu radi? Meni sve instalira, učita adonove, sve sve, al kad pustim piše mi 'stream is not supported' i ispod stoji open in external player i ne mogu da kliknem ništa osim back na daljincu.

55u7qf u pitanju
 
Какав вам је утисак за калибрацију Хисенс тв? Некако су светлији, чини ми се да гама 2.4 даје природнију слику у односу на 2.2.
 
Мени просрорије нису превише осветњене када се гледа тв а за пројектор је скроз у мраку са тамнијим зидовима. Ако укључим главно осветљење просторије, можеш да читаш или плетеш, тада 2.2 одговара али позадинско осветљење је дифузно и тада ми 2.2 делује бледо и испрано а 2.4 ми делује прикладније.
 
Meni uglavnom stoji na 2.2, ponekad bude 2.4 kada je baš mračno u prostoriji.

Ostalo sve na cinema modu, znači slična podešavanja kao na ovom klipu uz neke sitne korekcije.


55 U7QF
 
stižu ovogodišnji (K) modeli
čudno je što ih još uvek nema na

za početak, recenzija 58A6K
 
Da, ali samo za odredjene modele.Ja sam bio u dilemi kada sam kupovao nov tv koju velicinu panela odabrati.Odabrao sam 55" U7QF.Naknadno sam procitao da 58"panel se ugradjuje u manje napredne modele.Tako je baram bilo pre godinu dana.
 
nije bilo a i sumnjam da će biti U modela od 58". jeste neuobičajena dijagonala, kao 39" HD Ready koja je bila prisutna neko vreme kod drugih brendova
 
Panele od 58"u nekom ranijem periodu jaki brendovi nisu ugradjivali.Navodno tu velicinu radile si no name firme sa Tajlanda ili tu negde koje nisu imale sertifikat kvaliteta.Ja ne bih voleo da Hisense radi tako nesto za neka trzista.Unija tri companije o proizvodnji visoko kvalitetnih panela Samsung,TCL i Hisense i dalje postoji koliko znam?
 
Kako si to smeo da napišeš za sveti Hisense model? :D Sada ćete na lomaču staviti.
 
Panel na U7QF je sve samo ne visokokvalitetan.
Зар није на 65" био VA са беше 120 fald зона итд... Ја се дуго двоумио дал да узмем њега, било је приче да је бољи од онога што иде у 55".
 
Na Hisense.rs su izašle cene i modeli za novu seriju ali ih trenutno nema na stanju ako stignem sutra ću da odem do salona da pitam za stanje.U7HQ ima za 88000 a U8HQ za 125000.
 
kako se kreću cene K generacije/serije? H je prethodna (prošlogodišnja)
 
Svi su zaboravili nas kojima je 43 inca jedina dijagonala koja staje u dnevnu sobu.
 
65U7KQ 126000 65U8KQ 172000 65U6KQ 109000 svi mini led samo je 6KQ 60 hz.U7KQ po nekim testovima je bolji od U8HQ.65U7KQ mi je onako najinteresantniji.
Kakav je mini-led to pitanju uglova vidljivosti? Pitam posto negde kazu da je skoro kao oled, a negde da je isti kao i qled.
U8kq skoro 1500e, pitanje je ko bi ovo uzeo pored oled-a.
 
U7KQ ima koliko sam video VA panel a U8KQ bi trebalo da koristi IPS shodno tome znaš i kakvi bi uglovi vidljivosti mogli biti.Lično imam 55 Sony sa VA panelom gledao sam i direktno i sa strane nisam primetio neku drastičnu razliku.Pa sad da je kao OLED i nije ali znaju određene serije TV-a da se opasno približe a što se tiče kupovine iskreno pre bih uzeo ovaj nego OLED za taj novac.
 
da je micro LED, prva cifra u ovim šestocifrenim cenama sigurno ne bi bila 1 😁
 
Nazad
Vrh Dno