Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ajde da javim i ovde,mozda ce nekome znaciti...posle nepune 4god,crkao mi je H50U7B,probio led na panelu. Odnet u servis,posle dva dana mi javili da je reklamacija prihvacena,da bi posle nekoliko dana javili da mi vracaju novac za full iznos koji je bio na fiskalnom kada je kupljen tv. Sve pohvale sa Hisense servis!
 
Hisense 65E7HQ
Prelistao sam forum ali nisam nasao nesto iskustva korisnika ovog modela.
Visa U serija Oled mi nikako ne odgovara, VA panel mi je ok eto da bude nesto tamnija crna od LCD. Ugao gledanja mi nije veci od 5% zbog manje sirine prostorije a vece duzine. Gledao bi ga sa 3,5m da li je to ok da ne bude prekrupno mada volim vecu sliku.
Sledece jako bitno da li u tamnim scenama filma mulja sliku to sam gledao kod nekih starijih Tv-a. Trzanje kada se pusta sa Fire stika ?
Sport ne gledam kao ni TV kanale, samo serije i filmove pustam sa Tv stika koje sam lokalno na nas serveru spremio. Za sada nemam 4K materijale pa kako se ponasa u 1080p fajlovi su oko 2gb mkv.
Da li manji bitrate serija recimo oko 500mb mkv gadno izgleda ?
Zvuk me takodje interesuje jer do sada sam koristio izlaz slusalica u pojacalo pa na 2.1 sistem (stereo+akt. woofer) gde je zvuk mom uhu identican optickom na konverter.

Prelazim sa Samsung 46` UE46F6500 serija gde nemam apsolutno nikakve zamerke a star je sigurno 8-9 godina
 
oba imaju IPS, sudeći po kontrastu. pišu specifikacije na sajtu hisense.rs

što se fleša tiče, lako može da bude da je exFAT koji nije podržan (barem nije na VIDAA U staroj verziji)
Probao sam isti USB flash od 4Gb sa razlicitim formatima:
NTFS, FAT, FAT32 i uvek dobijem "USB uredjaj nije podrzan"
Mozda nesto nije u redu sa USB flash?
Mada isti USB radi na Tesla TV, i normalno na PC.
 
Stiglo ažuriranje za H43B7100 u obliku primoravanja da prihvatim ili odbijem njihove uslove politike za neku EV uslugu a pošto nisam prihvatio ne dozvoljava ni jednu aplikaciju tipa YouTube, Netflix, App store... 😆😁

Pogledajte prilog 391657 Pogledajte prilog 391658

Na kraju i ne dozvoljava da se odbije a stoji ponuđena opcija koja je zasenčena 😄

Pogledajte prilog 391660

Inače sve gledam preko boxa tako da ovo može da se zanemari
I meni stiglo ažuriranje na 50b7100,isto 500mb,isto na slovo N. Primenio, bolje rade apps sada, eon nema. Kod tebe?
 
Ajde da javim i ovde,mozda ce nekome znaciti...posle nepune 4god,crkao mi je H50U7B,probio led na panelu. Odnet u servis,posle dva dana mi javili da je reklamacija prihvacena,da bi posle nekoliko dana javili da mi vracaju novac za full iznos koji je bio na fiskalnom kada je kupljen tv. Sve pohvale sa Hisense servis!
Ja imam isto taj model samo je moj 55".
Sta ces uzeti sad?
 
Meni je stigao neki update na 43b7500 juce.

Treba da pazarim neki TV 55-65, nisam neki prezahtevan korisnik i ovaj postojeci spomenuti mi je ok. Mozda dodam ps5 u pricu, tako da eto jedino to.
Imate li neki predlog?

btw. jedina stvar koja mi nedostaje na ovom TVu je HBO app
 
Imam h43b7500, kupljen pre 3 godine. Imam valjda jos 2 godine garancije (registrovao sam se). U koji servis treba da nosim sad? Kod prodavca ili postoji neki servis za tu produzenu garanciju?
 
u servis. vidi šta ti piše u onom pdf-u koji si dobio na mejl
 
da, Nepo
 
Stigao update za 43A5730FA sa Android TV 9 na 11.
Supernova i Netflix aplikacije pobrljavile, pa sam morao da uradim factory reset.
Sada sve ponovo radi.
I dalje je problem na nekim kanalima u Supernova aplikaciji, usporena slika na nekim HD kanalima, a na nekim zeleni kvadratići.
Videćemo dalje kako će raditi ostale aplikacije.
 
Nazad
Vrh Dno