Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,534
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Što se tiče SSIPTV mislim da za sada nema rešenja ili bar ja ne mogu da nadjem. Ja sam kupio onu SmartOne IPTV koja košta oko 12eura za lifetime licencu i 2.5eura za godišnju. Ja uzeo godišnju u nadi da će se u medjuvremenu nešto promeniti sa SSIPTV ili Hisensom uopšteno.

Istu svima preporučujem, ne radi loše i nije mnogo skupa. Bolje kupiti tu app nego novi android box.
Na isti način sam rešio familiju.
 
Radi najverovatnije, imaš 15 dana trial period, tako da imaš laganu probu. Ssiptv je ionako šugav, prima liste do 1 MB, pa ako imaš u listi video klub, isti bude osakaćen dok ovde vidiš celu listu. Ukratko, mnogo bolji plejer.
 
Hvala na odgovoru.

Nemam listu da dodam.
Imao sam neku ranije, neku baš veliku, ali sam je skratio na meni potrebne kanale
Mislim kupiti listu (pretplatu), a ovi što prodaju trazili code od SS IPTV.
Dopisujem se sa Hisense (gorenje), čekam da mi pošalju fajl sa prethodnom verzijom softvera (moja verzija na fotki).
Možda tako proradi SS IPTV.
 

Prilozi

  • IMG_20230425_212425.jpg
    IMG_20230425_212425.jpg
    137.3 KB · Pregleda: 38
Hvala na odgovoru.

Nemam listu da dodam.
Imao sam neku ranije, neku baš veliku, ali sam je skratio na meni potrebne kanale
Mislim kupiti listu (pretplatu), a ovi što prodaju trazili code od SS IPTV.
Dopisujem se sa Hisense (gorenje), čekam da mi pošalju fajl sa prethodnom verzijom softvera (moja verzija na fotki).
Možda tako proradi SS IPTV.
Kao sto rece kolega iznad, isti je kod i za SSIPTV i SmartOne. Cim udjes u app dobijas kod, a na kraju krajeva dovoljno je da ti daju link od liste i mozes i sam da ubacis kao ja. Udjes na smartone websajt, kliknes activate, upises kod svog tv-a i paste dobijeni link, das ime listi i to je to.
 
Imam mi stick 4k i povezan mi je na Hisense
 
Skoro sam kupio Hisense TV 43".... VIDAA
Veliki broj formata, posebno 4K rezolucije, nije moguće reprodukovati na njemu
Da li neko ima iskustva sa setup box uređajima, adrodid box ili nečim sličnim?
 
@Bojan79 koji tačno formati ne rade? šta kaže program MediaInfo za te fajlove? koji tačno model TV-a?
na Hisense televizore se mogu povezati box-ovi, stick-ovi, set-top uređaji.
 
@Bojan79 koji tačno formati ne rade? šta kaže program MediaInfo za te fajlove? koji tačno model TV-a?
na Hisense televizore se mogu povezati box-ovi, stick-ovi, set-top uređaji.
Hisense 43 A6BG....ne rade svi filmovi sa oznakama ATVP i NF WEB RIP-ovi....

Izvinjavam se, trenutno ne mogu ni jedan nf da pronađem....znači ni 4K ni 1K....sa tim oznakama ne rade

mod: nisu dozvoljeni linkovi ka piratskom materijalu
 
To su oznake o streaming platformama sa kojih je rip-ovan sadržaj i same po sebi nam ne govore ništa.
A ono što je pravi faktor oće / neće radi će pre da bude koji je kontejner (mkv, mp4...), koji kodek (i koju od profila jednog istog kodeka), da li je SDR ili HDR ako je HDR koja od tehnologije/specifikacija je (HDR10, HDR10-, Dolby Vision, HLG).

A sve te detalje ćeš videti na kompu pomoću MediaInfo programa:

 
To su oznake o streaming platformama sa kojih je rip-ovan sadržaj i same po sebi nam ne govore ništa.
A ono što je pravi faktor oće / neće radi će pre da bude koji je kontejner (mkv, mp4...), koji kodek (i koju od profila jednog istog kodeka), da li je SDR ili HDR ako je HDR koja od tehnologije/specifikacija je (HDR10, HDR10-, Dolby Vision, HLG).

A sve te detalje ćeš videti na kompu pomoću MediaInfo programa:

Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5@High
HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU, HDR10 compatible / SMPTE ST 2094 App 4, Version 1, HDR10+ Profile B compatible
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 1 h 57 min
Bit rate : 24.4 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 1 606 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.165
Stream size : 20.0 GiB (97%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : Display P3
Mastering display luminance : min: 0.0050 cd/m2, max: 1000 cd/m2
Maximum Content Light Level : 1698 cd/m2
Maximum Frame-Average Light Level : 75 cd/m2

Ovde imas manje vise sve ispricano o tome.
Molim te, prvi put sam na forumima uopšte :) možeš li mi dati tačno link šta da čitam? :)
 
@Bojan79 Pa dao ti je @momsab link do teme gde se diskutuje o Dolby Vision HDR-u:


Pošto je i to čiji si MediaInfo output podelili ovde Dolby Vision materijal verovatno je tu problematika.

Generalno šta tačno taj TV ne pušta uspešno ćeš utvrditi jedino tako što ćeš skinuti brdo onih test video klipova za tu namenu napravljenih pa redom kombinacije da testiraš.

Ja ti u celoj priči ne mogu biti od koristi s obzirom da niti jmam Hisense TV niti imam TV koji podržava HDR a kamo li još konkretno i Dolby Vision.

Svakako kad se bude znalo šta su tačno limiti tog TV modela moraćeš da obraćaš pažnju kad skidaš sa torrenta šta tačno skidaš, pa da eventualno NE skidaš verzije filma / epizode koje su sa Dolby Vision nego recimo običan HDR10...
 
i, pitanje je kako se pušta: da li preko USB-a, da li preko mreže (media serveri poput Plex)
 
Nemam Plex. Koristim hbo max, Skyshowtime, move n go app, chromecast.
Povezan je soundbar vivax 7080 i radi ok.
U7QF
 
Kupio sam hisense 50A6BG, smart, koristim uslugu SBB-a. Pre njega sam imao samsung čiji je daljinski kontrolisao i d3 v2 i smart aplikacije na tv-u, međutim, sa ovim hisense daljinskim ne može da se koristi ili ja neznam da ga uparim sa d3. Ako neko zna postoji li ta mogućnost neka mi javi
 
Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5@High
HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU, HDR10 compatible / SMPTE ST 2094 App 4, Version 1, HDR10+ Profile B compatible
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 1 h 57 min
Bit rate : 24.4 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 1 606 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.165
Stream size : 20.0 GiB (97%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : Display P3
Mastering display luminance : min: 0.0050 cd/m2, max: 1000 cd/m2
Maximum Content Light Level : 1698 cd/m2
Maximum Frame-Average Light Level : 75 cd/m2

Molim te, prvi put sam na forumima uopšte :) možeš li mi dati tačno link šta da čitam? :)
Pogledajte prilog 389364
@Bojan79 Pa dao ti je @momsab link do teme gde se diskutuje o Dolby Vision HDR-u:


Pošto je i to čiji si MediaInfo output podelili ovde Dolby Vision materijal verovatno je tu problematika.

Generalno šta tačno taj TV ne pušta uspešno ćeš utvrditi jedino tako što ćeš skinuti brdo onih test video klipova za tu namenu napravljenih pa redom kombinacije da testiraš.

Ja ti u celoj priči ne mogu biti od koristi s obzirom da niti jmam Hisense TV niti imam TV koji podržava HDR a kamo li još konkretno i Dolby Vision.

Svakako kad se bude znalo šta su tačno limiti tog TV modela moraćeš da obraćaš pažnju kad skidaš sa torrenta šta tačno skidaš, pa da eventualno NE skidaš verzije filma / epizode koje su sa Dolby Vision nego recimo običan HDR10...
Hvala puno...a na koje test video klipove misliš?
 
Pa dokle vise the serije stare 3 godine. Jel Hisense izbacuje neke modele koji su bolji I naslednici tih modela? :D
 
Ako me sećanje ne vara, naslednik U7QF je bio pomenuti U8QF i po karakteristikama je bio bolji, ALI.... ne i po ceni. Tako da je U7QF dugo vremena bio najbolja kupovina za uložene pare. 55" za oko 600€...
 
ne, U8QF je iz iste generacije (F) i klasa iznad.
ne znam šta bi bio ovogodišnji (generacija K, slova I i J su preskočena) naslednik: U6KQ, U7KQ ili U75KQ
izgleda da sve ovogodišnje U serije (U6, U7, U75, U8, UX) imaju Mini LED
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno