Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,460
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
BC gr*pa, da ne bude da reklamiramo

Usputno, nisam video da je pomenuto na forumu, a ovo mu dodje najbolja tema za to: "Hisense" je kupio 95% vlasničkog udela u "Gorenje".
 
Ja merkam H50A6500, ima dobru cenu, al mi je knap veličina, a H43 tek nešto jeftiniji trenutno.
Da nije 50" premalo za 4k TV? Naročito 43"

Da postoji u ponudi 55A6500, i da je cena u srazmerna sadašnjim (dakle oko 70k), to bi bio moj siguran izbor.
Ovo brljanje sa specifikacijama u vezi A6100 i iskustva korisnika baš su me pokolebala.
 
Poslednja izmena:
50" nije premalo, zavisi sa koje razdaljine gledaš.
 
Ne znam, obično kažu da sa 3m udaljenosti i 55" je "jedva"....

Uzgred, čitam ovaj ruski forum, pojavile su se pritužbe kako i 55A6500 ima problema: ne može da glatko pusti 4k 60fps youtube klip.
 
Kažu da kad se skine video, sve pušta glatko, dok online ne pušta, ne uspeva da ostvari dovoljan bandwidth. Nisam našao dal je neko probao preko kabla da pusti, ili samo WiFi. To sve za 6100, a lika sa 6500 su zamolili da proba isto, al ne uspeva da reprodukuje takav problem.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja citao: 6100 stuca i na tezim 4k fajlovima, i smart mu nije toliko brz, jednostavno 2 jezgra mu je malo izgleda. Neki android box ili htpc uz njega i vozi. Cekam utiske za 6500. A po svemu sudeci 6500 je mnogo u cemu klasu iznad (cak i osvetljenje manje treperi)
 
Ja uzeo H50a6500, za sad sve ok, možda blag vertical banding uz desnu ivicu, DSE mislim da nema.
Za panel sam našao da je AUO, za 50", isti kao kod Samsunga MU61XX+ npr. , samo ovde se dobija i FRC, 100 kandela više kod bozadinskog i 500hz PWM.

Meni je ovde slab net za 4k, ali kad sam ga pustio da izbaferuje i pustio 4k60, milim da je išao lepo i još automatski je detektovao HDR.

Cena: 58000
 
ukratko, valja za te pare :) našao sam i ja da panel pravi AUO (bejah u zabludi da Hisense koristi samo svoje panele).

ako imaš mrežni disk ili deljeni folder na kompu, da li možeš da proveriš kako mu ide puštanje preko mreže (da ne bude zabune ne preko media servera poput Plex-a ili Twonky-ja već direktni pristup fajlovima)

@RazbojNick, to preizimanje Gorenja je od većeg značaja za belu tehniku (i time se Hisense bavi), sumnjam da će raditi TV (Gorenje se tu nije proslavilo, ako se ne varam)
 
Poslednja izmena od urednika:
to preizimanje Gorenja je od većeg značaja za belu tehniku (i time se Hisense bavi), sumnjam da će raditi TV (Gorenje se tu nije proslavilo, ako se ne varam)
Od najvećeg značaja za krajnjeg kupca je servisna mreža, koja je kod Gorenja tri koplja iznad ostalih po kvalitetu i dostupnosti.
 
@bombaš

Izgleda da je Gorenje prepustilo servis partnerima. Pre je na sajtu bio br. telefona centra u Beogradu, sad ide preko centralizovanog kol-centra gde se primaju zahtevi koje oni prosledjuju itd.
Trebala mi sitnica za antiktvitet (dugme termostata bojlera izgubili majstori) i ja kontaktiram servisnog partnera, a oni me otkacise iako sam pristao na bilo kakav da pase na osovinu i da se moze okretati.
 
ukratko, valja za te pare :) našao sam i ja da panel pravi AUO (bejah u zabludi da Hisense koristi samo svoje panele).

ako imaš mrežni disk ili deljeni folder na kompu, da li možeš da proveriš kako mu ide puštanje preko mreže (da ne bude zabune ne preko media servera poput Plex-a ili Twonky-ja već direktni pristup fajlovima)

@RazbojNick, to preizimanje Gorenja je od većeg značaja za belu tehniku (i time se Hisense bavi), sumnjam da će raditi TV (Gorenje se tu nije proslavilo, ako se ne varam)


Mislim da ne može da pušta sadržaj sa fajl šera, samo DLNA server mi izlista.


Što se tiče skaliranja 480p sadržaja, sasvim korektno to radi.
 
Ovo nije test, jer su verovatno oba TVa videli samo na slikama, a specifikacije pokupili sa neta, na žalost.
TV nema PC/GAME "mod", već se za svaki preset može uključiti game mod.
 
Prodje SP a ja ne kupih TV, ajme!!!

Istekla je i LG akcija za garanciju od 5 god, Gigatron vise ne daje popust 17%, sad samo hisense ima duzu garanciju od 2 god.

Zadnjih dana sam se dvoumio oko A6500 i EX703 Panasonica, koji je do danas bio na akciji, za nekih 10k RSD skuplji ali dosta bolji TV (reako bih u rangu N6800).

Najviše me koleba to šta bi dobio kupovinom A6500 u odnosu na 5" veći A6100, s obzirom da svakako moram kupovati android box zbog kodija, pretposatvljam (možda griješim) sa android boxom bi sve lijepo funcionisalo, smart TV-a ne bih ni koristio...

E sad, ako je stvarno bolji A6500 i andorid box ne može biti zamjena za OS tv-a, onda zbog čega ići na A6500 kad ima znatno jeftini, i skoro isti N5700.
 
I ja se dvoumim izmedju
Hisense H55A6100 i
Hisense H50A6500
Nije bas mala razlika u ceni, a ipak je 55 jeftinija
NEZNAM UPOMOC

Послато са Tesla SP3.2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Par pitanja za vlasnike ovih TV...

-Jel ume taj hisense da slozi sam digitalne kanale na kablovskoj preko dvb-c tunera, ili to mora rucno?
Znaci rts1 na 1, rts2, na2 itd...

-Kakav je zvuk?
Da li je jasan i glasan ili ko kineski tranzistor?

-Kakav je daljinac?
Da li su isti na svim modelima?
Ako moze neko da uslika bilo bi lepo.

-kakav mu je smart?
Pod ovim ne mislim na pustanje multimedije vec handlovanje kanalima, snimanje programa, EPG, dostupnost aplikacija itd.

Najvise me zanima HISENSE 43" H43A5600 i HISENSE 43" H43A5100 (ovaj prvi je smart sto mi nije presudno ako je samo u tome razlika)
 
Mogu da pišem o N5700:

- Nemam digitalne, samo analogne, i njih je složio 901-960 onako kako idu frekvencije. Ručno preuredjivanje je, naravno, moguće.
- Jasan je, samo što je razlika izmedju 10 i 80 gotovo neprimetna. Nije posebo glasan.
- Daljinski upravljač je odličan. Ne znam kakav je kod drugih modela, ja imam ovaj
- Da naglasim da se nisam bavio smartom previše. Smart nije loš, ali ima mesta napretku. Ne kapira tastature kao takve, nego rade isto što i daljinski, čak i za kucanje. Aplikacije samo preko Store, nisam čuo za sideload. Ima solidan broj app, uporedivo sa LG (koliko me sećane služi), mada mi nisu interesantne. AV plejer vrlo solidan, ima mesta poboljšanju. Nisam koristio PVR, mada imam HDD. EPG nemam, jer nemam digitalne kanale.
 
Daljinski izgleda odlicno, krupni i lepo rasporedjeni tasteri.
E sad dali su za non smart modele isti?

Sortiranje na prvu izgleda ne ume sam da prepozna kao i vecina TV osim LG i samsunga
Najvise me zanima opcija snimanja programa i EPG.
Hvala ti.

Ako moze jos neko da napise kometar bilo bi lepo...
 
Poslednja izmena:
Daljinski izgleda odlicno, krupni i lepo rasporedjeni tasteri.
E sad dali su za non smart modele isti?

Sortiranje na prvu izgleda ne ume sam da prepozna kao i vecina TV osim LG i samsunga
Najvise me zanima opcija snimanja programa i EPG.
Hvala ti.

Ako moze jos neko da napise kometar bilo bi lepo...
Ja sam bacio mamac za
H55A6100 (54.000)
H50 A6500(61.000)
Jos nemigu da prelomim....
Nikako

Послато са Tesla SP3.2 Lite уз помоћ Тапатока
 
H50A6500
Zvuk odličan, panel ima i dobrih i loših karekteristika Direct LED VA panela, crna je totalno crna, nema probijanja, bela je bela, ali na srednjim nijansama ima DSE i bandinga pri panningu.
Neko ne primećuje to, ja vidim i raspored LEDova kad se poklopi nijansa boje, vertikalni panning + HDR sa osvetljenjem na max.

Smart radi odlično, digitalne kanale ne mogu da proverim jer imam samo STB od SBBa.
Daljinski je odličan, ali takav dolazi samo uz ovaj model, ranije je i N5700 imao bolji daljinski.
https://c.dns-shop.ru/thumb/st1/fit...d37a565802cbcd9361afafdf44f52076f74841900.jpg

Ko nije zahtevan, verovatno mu je i A6100 OK.
 
Ja sam bacio mamac za
H55A6100 (54.000)
H50 A6500(61.000)
Jos nemigu da prelomim....
Nikako

Послато са Tesla SP3.2 Lite уз помоћ Тапатока

Ovako, po hisense.pt, 50A6500 ima 400 nit max osvetljenje, 50A6500 ima BT. 2020 61% a 55A6100 52%.
Druge razlike nisam pronasao, trebali bi da imaju isti mediatek procesor, ako je vjerovati displayspecifications.com

Sve navedeno na papiru bi znacilo da A6500 je ima vise efikasan HDR.

Medjutim to je samo na papiru. Ovo sam nasao za model vise klase od A6500 (N6800) (pogledati barem od 4 min):

https://www.youtube.com/watch?v=iQAQVJzqs6o

Istom TV-u je ovaj odlican francuski sajt dao dobre kritike, ali nije se pokazao dobro sto se tice HDR i cloudinga...
https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/hisense-h55n6800-p41179/test.html

Mislim da svi oni imaju manje vise isti ili slican panel.

Ja isto ne mogu da se odlucim ali ne brinem jer mislim da sa Hisense moze samo da se dobije na cekanju - ne mislim da ce da podignu znacajno cijene jer su zapravo AXXX njihovi ovogodisnji modeli, a misim kad tad ce da stigne U7A koji je u Austriji oko 750 eur.
 
Poslednja izmena:
Ovako, po hisense.pt, 50A6500 ima 400 nit max osvetljenje, 55A6100 52%, 50A6500 ima BT. 2020 61% a 55A6100 52%.
Druge razlike nisam pronasao, trebali bi da imaju isti mediatek procesor.

Sve navedeno na papiru bi znacilo da A6500 je ima vise efikasan HDR.

Ovo sam nasao za model vise klase od A6500 (N6800) (pogledati barem od 4 min):

https://www.youtube.com/watch?v=iQAQVJzqs6o

Ja isto ne mogu da se odlucim ali ne brinem jer mislim da sa Hisense moze samo da se dobije na cekanju - ne mislim da ce da podignu znacajno cijene jer su zapravo AXXX njihovi ovogodisnji modeli, a misim kad tad ce da stigne U7A koji je u Austriji oko 750 eur.
Svakako bi uz A6100 dosao i android box..
Mislis da je bolje da se saceka jos malo..?!?

Послато са Tesla SP3.2 Lite уз помоћ Тапатока
 
U Emezzeti je akcija jos sutra prekosutra, bolje da prenoci... A ako i ne kupimo, bice prilike i izbora. Moj probem je sto sam se vec smorio cekajuci takvu superponudu a evo sad je "na stolu" i ja se premisljam, istrazujem, sabiram i oduzimam.
 
Par pitanja za vlasnike ovih TV...

-Jel ume taj hisense da slozi sam digitalne kanale na kablovskoj preko dvb-c tunera, ili to mora rucno?
Znaci rts1 na 1, rts2, na2 itd...

-Kakav je zvuk?
Da li je jasan i glasan ili ko kineski tranzistor?

-Kakav je daljinac?
Da li su isti na svim modelima?
Ako moze neko da uslika bilo bi lepo.

-kakav mu je smart?
Pod ovim ne mislim na pustanje multimedije vec handlovanje kanalima, snimanje programa, EPG, dostupnost aplikacija itd.

Najvise me zanima HISENSE 43" H43A5600 i HISENSE 43" H43A5100 (ovaj prvi je smart sto mi nije presudno ako je samo u tome razlika)

Posedujem manji model HISENSE SMART H39A5600, i koliko vidim svi su slicni pa mogu da ti dam neki info...

-Kanale na kablovskoj koliko sam uspeo da vidm ne moze da poredja po redosledu, ali je interfejs veoma lak i prost za koriscenje tako da sam ja za cas poredjao kako mi odogvara...

-Zvuk je veoma dobar cist i jak,,, Nikako nalik kinezu

-Daljinac je kao kod kolege RazbojNick, izradjen je od kvvalitetne plastike (koliko sam videeo vecina televizora u ovom cenovnom rangu ima neke jadne daljinske upravljace, ali ovde to nije slucaj), dugmici su veliki i prijatni na dodir..

-Smart mu je ok nisam puno eksperimentisao, youtube , povezivanje sa telefonom i tako te sitnice... Ima dosta aplikacija da skinuti sa appstore (video sam da ima deezer sto je meni poznato :D) ostale aplikacije ne znam, verovatno standardno kao na veciini smartova, nisam imao monog prilika da cackam neke druge smart televizore...

Menjanje kanala je sporije u odnosu Fox non smart koji sam imao pre ovoga , ali navikne se covek. I uopsteno interfejs je bar meni kao malo usporen, ali je veoma lak za koriscenje, nije konfuzan...

Pustao sam i mkv filmove preko USB, title moze da se podesava (boja, visina, velicina, transparentnost...)
Oko povezivanja WiFi sam imao problema dok nisam skapirao da zastita na WiFI mrezi mora da bude WEP ili da mreza bude otkljucana, na ostalim vrstama zastite prijavljuje pogresnu lozinku....


I jos da dodam da ima dosta opcija za podesavanje slike (boje, sumovi itd) tako da moze to da se podesi kako kome odgovara,,,


To bi bilo to odprilike, sveukupno sam zadovoljan televizorom i ulozenim novcem...
 
Poslednja izmena:
Ovako, po hisense.pt, 50A6500 ima 400 nit max osvetljenje, 50A6500 ima BT. 2020 61% a 55A6100 52%.
Druge razlike nisam pronasao, trebali bi da imaju isti mediatek procesor, ako je vjerovati displayspecifications.com
nemaju isti čipset, utvrdili Rusi a potvrdili Kinezi. A6100 ima dvojezgarni.
...a misim kad tad ce da stigne U7A koji je u Austriji oko 750 eur.
55", pretpostavljam? kod nas će, u najboljem slučaju, biti 95K dinara. inače, U7 ima širi raspon boja (znači za UHD BluRay a i za HDR) za razliku od A6xxx (piše na UK sajtu Hisense-a)
 
Poslednja izmena:
Postavio sam ova pitanja u drugoj temi, ali nema odgovora već mesec dana... pa ako može neko da mi proveri ova dva detalja:

1) Da li čita exFAT diskove?

2) Da li radi (može da se instalira) HBOGO?
 
Nazad
Vrh Dno