Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,534
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Koja je bolja situacija?
Kontrast 5000:1, osvetljenje (ili niti kako se to već kaže) 200. Ili kontrast 1200:1, osvetljenje 250. U pitanju je sličan model TV-a ali ovo su razlike. Da li treba očekivati sličnu sliku?
 
@Dragonbane pošto pitaš u ovoj temi, pretpostavljam da su u pitanju HD/Full HD modeli. ovaj sa manjim kontrastom je IPS-oliki panel i on je, kad se sve sabere i oduzme, bolji od onog drugog
 
Kupio sam nedavno Hisense 40A5100F (kontrast 5000:1, 200 osvetljenje) - 200€, i slika mi se za uložen novac baš svidela. Ma malo je reći.
Dobio sam odobrenje da vratim TV jer sam imao nekoliko "mrtvih piksela".
E sad, rekli su da će mi poslati isti model ili mogu uzeti Hisense 40A5720FA (kontrast 1200:1, osvetljenje 250) - 250€ i Smart je, pa sam se eto malo zabrinuo da ne bude gora slika.
Evo kako slika izgleda na 40A5100F otprilike.
Šaljem sa telefona i ne znam kako će slike izgledati.
Super je ako mogu očekivati bolje od ovog.
IMG_20221127_173656.jpgIMG_20221127_173713.jpg
 
Na kablovskoj teško da ćeš neku veliku razliku uočiti.
 
@Dragonbane svi Hisense televizori su smart. zamenski TV koji su ti poslali ima Android TV za razliku od prvog koji ima VIDAA U.
 
@Dragonbane , inače, nevezano za operativni sistem, 40A5720FA je generalno bolji od 40A5100F. 5100 je fazon najosnovnija serija, 5720 je već bolje (i šo pitanju slike, zvuka, verovatno i izrade). IPS je od VA bolji po pitanju uglova gledanja, može da se gleda praktično iz svih uglova a da boje budu iste (tj da ne budu ispranije što je ugao veći)
 
@Dragonbane , inače, nevezano za operativni sistem, 40A5720FA je generalno bolji od 40A5100F. 5100 je fazon najosnovnija serija, 5720 je već bolje (i šo pitanju slike, zvuka, verovatno i izrade). IPS je od VA bolji po pitanju uglova gledanja, može da se gleda praktično iz svih uglova a da boje budu iste (tj da ne budu ispranije što je ugao veći)
Na prvu sam pomislio da je u pitanju neki TN panel kod 40A5720FA. Čudi me da stavljaju IPS u varijantama poput tih koje su jeftine.
 
Čitao sam negde da se ljudi žale na A7GQ seriju pri korišćenju kablovske na Supernova i MTS Iris a vezano za njihove set top boxsove, konkretno loš prikaz sa uključenim HDRom i nemogućnost isključivanja istog.

Planiram da uzmem TV baš iz te serije A7GQ a na MTSu sam, ali me sad baciše u rebus.

Da li ima neko Iris STB i TV ove serije.
 
uključivanje/isključivanje HDR je do box-a, u ovom slučaju
 
Malo sam iscitavao temu a sinoc gledao u radnji Hisense 58A7GQ i 55A7GQ slika mi izgleda ok nisam nesto zahtevan imam SBB i MTS boxeve i osim sporta i filmova koristim YT i Kodi.
Prodavac kaze ovogodisnja serija i da ako hocu Hisense gledam seriju 7 koja je bolja od 6.
Sad me zanima vase misljenje ima li ko ovaj model ili neka preporuka boljeg ali da je u tom cenovnom rangu do 65000,
Hvala

 
Poslednja izmena:
Pre nekoliko dana, uzeo 65U7QF. Tražio sam U8QF, ali ga nigde nisam našao za normalne novce. Plaćen 90.000 - možda malo previše za 2 godine star model,. ali ok. Posle vađenja iz kutije i prvog paljenja, sam prometio da su boje poprilično napucane, naročito crvena.
Koristim MiBox 3 na njemu, kao i Orionov Box (stariji ukućani ne vole Android TV).
Ekran kalibrisao putem nekih podešavanja iz jednog od YouTube videa i moram priznati da je slika sasvim korektna, iako mi sada možda za nijansu malo više vuče na žuto, ali mislim da sam se navikao (HDR Dan i Noć).
Netflix/HBO Max/D+ izgledaju odlično, sa podešavanjima, ali Prime Video mi izgleda poptuno čudno, boje neprirodne i kretanje baš baš čudno, no igraću se još sa podešavanjima.
Za gledanje filmova je odličan, boje su odlične, crna je crna, ima malo bloominga oko (pre)svetlih objekata, ali sve u svemu sam zadovoljan. Fudbal sa BBC iPlayera u UHD izgleda bolesno dobro, međutim baš treba puno puno vremena da se oko navikne na krš signal domaće kablovske... Doduše na toj dijagonali, je teško očekivati nešto bolje.
 
@Dragonbane , inače, nevezano za operativni sistem, 40A5720FA je generalno bolji od 40A5100F. 5100 je fazon najosnovnija serija, 5720 je već bolje (i šo pitanju slike, zvuka, verovatno i izrade). IPS je od VA bolji po pitanju uglova gledanja, može da se gleda praktično iz svih uglova a da boje budu iste (tj da ne budu ispranije što je ugao veći)
Kupio sam ovu bolju verziju, tj 40A5720FA. Koristim već par dana. Sve je kako si rekao. Hvala na preporuci. Za ovu cenu odličan TV. Smart funkcije izuzetno brze :)
 
Meni sutra stize Hisense 55E77HQ QLED .
Bas me zanima kakva ce slika biti na Amazon Fire-Cube,imam i Xiaomi Mi box s 4k.
 
predstavljen prvi gejmerski TV ovog brenda: Ace 2023
240Hz, 2,7ms, 4K, 65", Delta E 1.5 😱


ko zna da li će biti u Evropi pošto je predstavljen u Kini. najavljena cena (ne ovde) ~800€
 
Pozdrav, da li neko ima iskustva sa Hisense 50E7HQ QLED TV-om? Kupio sam ga pre par dana, vidim da nema HBO Max (trenutno mi jedino to smeta)... da li se zna hoće li ubaciti aplikaciju na VIDAA U5 koji je trenutno na njemu?
 
Nazad
Vrh Dno