Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,524
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Za 90.000 dinar šta bi ti kupio od 65 inča u njegovoj klasi-jedno veliko ništa, morao bi da dodaš još minimum toliko za neki LG ili Samsung i opet češ morati da daš 100 evrića za m.p.
Ja sam za 850 evra dobio sve to, ko ima neka da 2000 evra. Ja sam gledao uloženo-dobijeno što je u mom slučaju extra, i ovakav popust se ne propušta.
Ja koji dosta pljujem po Hisense-u htedoh da ga uzmem za te pare. A iskreno to bi i trebalo da mu je cena, a ne 1400e+, glupost živa.
Ja na mom U8QF od aplikacija koristim samo YT i bas laguje i secka dok se setam kroz opcije i kroz samu aplikaciju. Sam klip kad pustim ide sve tecno, bez ikakvih problema. Al u zadnje vreme cak ni to ne koristim, sve ide preko PC-a zbog reklama. Secam se ranije da je islo sve malo tecnije, dal su ga usporili sa aziriranjima, ne znam. Al tako mi deluje.
Ko ima Box neka instalira Smart-Tube, i reši se reklama. Ko nema, doduše to bi trebali svi da urade, metnu lepo Pi-Hole i reše muke na celoj mreži.
 
Ipak nista od TV, ovi iz Bazara su neozbiljni, sad su me zvali da ponude zamenski TV, naravno slabijih karakteristika i iz radnje izlozbeni... Bilo je previse dobro da bi bilo istinito...
 
Evo dzukele iz Bazzara otkazali tv jer se zajebali za cenu stavili 51% popust umesto sadašnjih 15% a prčaju da nemaju na stanju. A šta je ovo?
Pa po toj ceni se sve rasprodalo, svih 0 komada je planulo u roku par minuta, a sad je stigla nova tura sa drugom, tj pravom cenom.
Bilo je očigledno da je greška u ceni i da neće da plaćaju iz svog džepa razliku, iako bi trebalo, e sad daleko smo od države gde ti možeš da isteraš neka prava kao potrošač i slično.
Jednom prilikom sam našao slušalice po ceni od 1din (popust 99%), preko weba sam poručio ceo lager što su imali i napisao u komentaru da imaju pogrešnu cenu, kao žao mi je kad se desi tako očigledna greška....nisu se udostojili da kažu hvala.......
 
nisu ista klasa, za početak. E je ispod U, sad pitanje je kojim redosledom ide: U, E, A ili U, A, E
 
Da li možda ima Kodi na Vidaa sistemu?
 
Pozdrav,

Razmisljam da kupim nesto iz U klase tv-a U8GQ, U8HQ, U7HQ najvjerovatnije 55 inca.
Obzirom da je U8QF dosta skup pa ga ne razmatram jer bih za razliku prije uzeo HQ ili dosta jetiniji GQ.

Ono sto me zanima je da li U8GQ podrzava VRR ili ne. Znam da ne podrzava 120Hz na ulazima i da nema full implementaciju HDMI2.1 vec samo neke feature ali za VRR negdje pise da podrzava negdje ne pa me zanima da li neko ima sigurnu informaciju ili je probao iz prve ruke sa PS5 koji planiram da povezem na njega.

Volio bih da imam VRR obzirom da planiram da igram PS5 na njemu pa mi je ovo vazna info.
 
Moze link do te ponude? U PP, tnx
Najbolje da pozoveš u Hisense/Gorenje studio i da pitaš.

 
@pTomic to su preporučene maloprodajne cene. po tim cenama može da se kupi direktno od Hisense-a (preko distributera)
 
Nazad
Vrh Dno