Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ja sam naručio i platio karticom odmah I porudzbina je prošla. Stigao mi mail sa sifrom porudžbine za praćenje.
Ne znam kakva je situacija jer sam platio odmah i pare su mi skinute sa računa ne bi smeli da se zajebavaju sa tim, ko se zajebao taj mora da odgovara pa makar da oni plate tu zajebanciju.
 

Prilozi

  • 75CD8881-EEAB-46CD-98D1-4295BF159D77.jpeg
    75CD8881-EEAB-46CD-98D1-4295BF159D77.jpeg
    94.6 KB · Pregleda: 103
Malo da skrenemo temu, možda neko zna, 65U7QF, kada puštam preko Plexa film (45-65 Gb, 4K, HDR, itd...), posle 10 minuta mi prekine film i izbaci "insufficient system memory, aplication will now exit". Ima li neko predstavu šta je, da li je do TVa? Softver je ažuriran, sve je kako treba.
 
VIDAA je to, daleko od toga da je sve kako treba :D Neupotrebljiv je Plex tu.
 
Ja sam naručio i platio karticom odmah I porudzbina je prošla. Stigao mi mail sa sifrom porudžbine za praćenje.
Ne znam kakva je situacija jer sam platio odmah i pare su mi skinute sa računa ne bi smeli da se zajebavaju sa tim, ko se zajebao taj mora da odgovara pa makar da oni plate tu zajebanciju.
Ma gde moraju, ništa ne moraju, ali najbitnije da ti stigne. Navijamo za tebe.


Pitanje za vas koji koristite Plex, video sam ovde komentar da radi lepo, da čita velike fajlove, pa sam hteo da proverim samo da li je taj Plex instaliran na samom TV-u, ili je Box-u?
Kod mene na TV-u radi užasno, ne može da se gleda, dok na Boxu radi, bar ovi "obični" fajlovi, ali mu ne vidim svrhu, jer ne prepoznaje sve fajlove (zato nisam ni mogao da probam materijale sa većim bitrate-om), bolje mi radi "Windows Media Streaming" nego Plex.
 
Poslednja izmena:
Ja sam naručio i platio karticom odmah I porudzbina je prošla. Stigao mi mail sa sifrom porudžbine za praćenje.
Ne znam kakva je situacija jer sam platio odmah i pare su mi skinute sa računa ne bi smeli da se zajebavaju sa tim, ko se zajebao taj mora da odgovara pa makar da oni plate tu zajebanciju.
Isto naručio i platio, posle nekog vremena poništili transakciju i zvali me da mi kažu da nema na stanju.
 
Andorid box drugar, kakav kabl. Nije to do neta. Loš smart je na Hisense.
 
na drugom mestu sa popustom 65E7HQ za 80K dinara
Video sam E7HQ uživo nije mi se svideo ali treba loviti 65U7HQ ako bude neko ozbiljno sniženje.
Sad je ipak sa cenom od 117.000 u klasi sa Sony 65x89j, 55x90j, Sony oled 55a80j i Philips oled 706 koji su mnogo bolji.
Misljenja sam da sada treba juriti prošlogodišnje jače modele koji imaju bas extra popuste. Ova dva oleda imaju ok cene u našim prodavnicama sa 5 godina garancije.
 
Stigao i meni racun :)

Misko, nejasno je bas na sta tacno mislis da li na plejer u okviru OS ili eksterni, ali pretpostavljam da mislis na neki box ili stick, rade dobro jer su plug and play...
 
Jedno pitanje za vlasnike Hisense televizora. Pošto je Vidaa U zatvoren sistem i nema puno aplikacija šta kupiti od multimedia plejera a da dobro radi na njemu.
Drugi brend. Kupiš nešto i onda shvatiš da to ne radi. Mnogo puta pisano ovde, ali slabo se čita. Ali, kad si već kupio kao i mi ostali, onda +100 Evrića za multimedia plejer.
 
Jedno pitanje za vlasnike Hisense televizora. Pošto je Vidaa U zatvoren sistem i nema puno aplikacija šta kupiti od multimedia plejera a da dobro radi na njemu.
Za Android box, ako imaš sbb-ov to je sasvim dovoljno, ako već kupuješ uzmi ono što valja, tipa Mi TV Box S
 
postoji nekoliko tema za box-ove/stick-ove/player-e, kao i deo foruma "šta da kupim". ovo je tema samo za televizore marke Hisense.
hvala na razumevanju
 
postoji nekoliko tema za box-ove/stick-ove/player-e, kao i deo foruma "šta da kupim". ovo je tema samo za televizore marke Hisense.
hvala na razumevanju
Mora ljudima da se stavi do znanja da je Hisense djubre i da im treba box, mislim da je to veoma bitna informacija koja mora da bude vidna u temi.
 
Drugi brend. Kupiš nešto i onda shvatiš da to ne radi. Mnogo puta pisano ovde, ali slabo se čita. Ali, kad si već kupio kao i mi ostali, onda +100 Evrića za multimedia plejer.
Znao sam šta kupujem ne bi kupio nesto a da nisam proverio.
Ako nisi pratio ovo je popust od 80.000 dinara za mini led od 65 inča sa extra ozvučenjem (slušao sam uživo i testirao ga) i extra slikom za moj dnevni boravak koji je ceo staklu.
Za 90.000 dinar šta bi ti kupio od 65 inča u njegovoj klasi-jedno veliko ništa, morao bi da dodaš još minimum toliko za neki LG ili Samsung i opet češ morati da daš 100 evrića za m.p. Plus 250 evra za neki sounbar.
Ja sam za 850 evra dobio sve to, ko ima neka da 2000 evra. Ja sam gledao uloženo-dobijeno što je u mom slučaju extra, i ovakav popust se ne propušta.
Mora ljudima da se stavi do znanja da je Hisense djubre i da im treba box, mislim da je to veoma bitna informacija koja mora da bude vidna u temi.
LG nije đubre pa mu treba box.
 
To je već stvar ukusa, ali je smart odličan. Ne može u istu rečenicu sa Hisense.
 
Znao sam šta kupujem ne bi kupio nesto a da nisam proverio.
Ako nisi pratio ovo je popust od 80.000 dinara za mini led od 65 inča sa extra ozvučenjem (slušao sam uživo i testirao ga) i extra slikom za moj dnevni boravak koji je ceo staklu.
Za 90.000 dinar šta bi ti kupio od 65 inča u njegovoj klasi-jedno veliko ništa, morao bi da dodaš još minimum toliko za neki LG ili Samsung i opet češ morati da daš 100 evrića za m.p. Plus 250 evra za neki sounbar.
Ja sam za 850 evra dobio sve to, ko ima neka da 2000 evra. Ja sam gledao uloženo-dobijeno što je u mom slučaju extra, i ovakav popust se ne propušta.
Sve super. Da te dobro služi. Još samo da stigne? Sci-Fi akcija za naše tržište, a bogami i šire.
Javi ovde kad stigne,ako stigne.
 
Poslednja izmena:
Meni je smart na hisenseu u odnosu na lg formula.... Sve fluidno, instant, lg vrti li vrt... Na stranu sto ne podrzava iris i hbo go ali ono sto podrzava radi 5x brze nego na lgu... Lg ima neke druge prednosti ali ***** od webosa nije jedno od njih...
 
Fluidno i instant? Pa ja ne znam koji onda TV imam, možda mi uvalili neki fuš Hisense 😂
 
Ja na mom U8QF od aplikacija koristim samo YT i bas laguje i secka dok se setam kroz opcije i kroz samu aplikaciju. Sam klip kad pustim ide sve tecno, bez ikakvih problema. Al u zadnje vreme cak ni to ne koristim, sve ide preko PC-a zbog reklama. Secam se ranije da je islo sve malo tecnije, dal su ga usporili sa aziriranjima, ne znam. Al tako mi deluje.
 
Nazad
Vrh Dno