Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,524
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Naravno. Računaj da na usb ulazu nećeš moći da ugasiš to, iz nekog misterioznog razloga koji samo hisense programeri znaju. Makar je tako na ovima što su meni prolazili kroz ruke.
Da li neko ko ima 55U7QF moze da potrvrdi da li su sredili ovo ili i dalje ne moze da se iskljuci procesuiranje slike (smooth motiom, noise reduction i slične gluposti) kad se gleda film preko usb-a? Da li se vidi razlika kad je iskljuceno sve ili i dalje postoji "soap opera" efekat?
 
Mozda da sejavi neki clan koji poseduje u8qf/u8gq model? Voleo bih ukratko da cujem prednosti ali i mane? Na netu citam uglavnom pozitivne stvari ali voleo bih da cujem i koju od nekog iz prve ruke? Hisense = kina 🤦🏻🤦🏻🤦🏻 trenutno imam LG 43ku koju da je veca u zivotu ne bih menjao i koja posle 4 god radi kao prvog dana...a hisense ne bije bas takav glas ali nadam se da su modeli koje sam spomenuo izuzetak???
 
Imas 5 god garancije na hisense. Ja LG vise ne kupujem, ovno crklo odmah po isteku garancije. Vox/Fox mi duze traje.

Da se razunemo, i LG ima modele sa 5 god garancije. Te bih mozda i uzeo.

A sto je poskupeo Hisense u poslednjoj nedelji? Priprema za crni petak?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, u aprilu sam kupio 50A7100F, sve je normalno radilo do pre desetak dana kada je počeo da zuji non stop, i na početnom ekranu, i na yt, eon-u, ne vezano da li je mutirani ili ne, zujanje se još više pojača kada iz tamnije predje na svetliju pozadinu, toliko zuji da mora da se pojača televizor, što nije zgodno noću. Da li postoji neko rešenje, ili da reklamiram? Izvinite ako je već bilo isto pitanje.
 
Pozdrav, u aprilu sam kupio 50A7100F, sve je normalno radilo do pre desetak dana kada je počeo da zuji non stop, i na početnom ekranu, i na yt, eon-u, ne vezano da li je mutirani ili ne, zujanje se još više pojača kada iz tamnije predje na svetliju pozadinu, toliko zuji da mora da se pojača televizor, što nije zgodno noću. Da li postoji neko rešenje, ili da reklamiram? Izvinite ako je već bilo isto pitanje.
Jel A7100 bi model iz 2020 god? Cini mi se da sam tako negde procitao.
 
Pozdrav, u aprilu sam kupio 50A7100F, sve je normalno radilo do pre desetak dana kada je počeo da zuji non stop, i na početnom ekranu, i na yt, eon-u, ne vezano da li je mutirani ili ne, zujanje se još više pojača kada iz tamnije predje na svetliju pozadinu, toliko zuji da mora da se pojača televizor, što nije zgodno noću. Da li postoji neko rešenje, ili da reklamiram? Izvinite ako je već bilo isto pitanje.

Samo reklamacija
 
@dacha123 U8QF ima VA a U8GQ IPS tip panela. F ima stariju a G noviju (i navodno bolju) verziju VIDAA U sistema. već je neko pisao utiske sa U8QF. inače, nije tek tako Hisense među prvih 5 na svetu 😉

@Torrente A7100F jeste model za 2020. godinu

@ssrki da, ako postoje aplikacije za Android TV. operativni sistem na tom modelu je Android TV (nije VIDAA U)
 
Poslednja izmena:
Da li neko ko ima 55U7QF moze da potrvrdi da li su sredili ovo ili i dalje ne moze da se iskljuci procesuiranje slike (smooth motiom, noise reduction i slične gluposti) kad se gleda film preko usb-a? Da li se vidi razlika kad je iskljuceno sve ili i dalje postoji "soap opera" efekat?
Kupio sam pre 3 dana 55U7QF i mogu da potvrdim da u slučaju HD filmova puštenih preko USB-a, može da se usključi smooth motion. Imate opciju potpunog isključivanja, opciju Movie moda (koja daje u nekim scenama malo čudni efekat) i da bude uključeno. Praktično sva podešavanja koja imate i u slučaju reprodukcije sa bilo kojeg izvora.

Pozdrav
 
Da li neko ko ima 55U7QF moze da potrvrdi da li su sredili ovo ili i dalje ne moze da se iskljuci procesuiranje slike (smooth motiom, noise reduction i slične gluposti) kad se gleda film preko usb-a? Da li se vidi razlika kad je iskljuceno sve ili i dalje postoji "soap opera" efekat?
Posto sam kupio ovaj tv odgovoricu sam sebi, da moze da se iskljuci, radi super.
 
Pitanje za vlasnike U7QF modela... Kupio sam ovaj model pre manje od mesec dana i primetio sam da iz televizora pocne da se cuje blago pistanje/zujanje kada stoji neko vreme na istoj pozadini. Da li mozda neko ima isti problem? U servisu su odbili garanciju sa obrazlozenjem da je tv prosao sve hardverske testove proizvodjaca..
 
Pitanje za vlasnike U7QF modela... Kupio sam ovaj model pre manje od mesec dana i primetio sam da iz televizora pocne da se cuje blago pistanje/zujanje kada stoji neko vreme na istoj pozadini. Da li mozda neko ima isti problem? U servisu su odbili garanciju sa obrazlozenjem da je tv prosao sve hardverske testove proizvodjaca..
Hisense u top5 neko rece 🤦🏻🤦🏻🤦🏻
 
To što je u top 5 po količini proizvedenih uređaja ne znači mnogo. I Dačija proizvodi više automobila od Ferarija, pa ne znači da je bolja.
 
ne proizvedenih nego prodatih. imaju mnogo dobru prođu u Okeaniji pa i u (Severnoj) Americi. al' ko zna da li će ponuda biti globalno objedinjena (odjedinjene su oznake al' ne skroz)
 
ne proizvedenih nego prodatih. imaju mnogo dobru prođu u Okeaniji pa i u (Severnoj) Americi. al' ko zna da li će ponuda biti globalno objedinjena (odjedinjene su oznake al' ne skroz)
Imaju... Jer kako naiđoh na nekom od sajtova, isti model za usa ima i jace performanse i ne dolazi sa usranom vidom koja nema *ebeni HBO!!! 2022 nemas kodi OK, ali da nisi u stanju da ispljunes HBO... Sta reci, koju posluku porati?
 
ne proizvedenih nego prodatih. imaju mnogo dobru prođu u Okeaniji pa i u (Severnoj) Americi. al' ko zna da li će ponuda biti globalno objedinjena (odjedinjene su oznake al' ne skroz)

Sumnjam da će u skorije vreme objediniti ponudu. Za nas su rezervisani izgleda samo modeli od bužet do srednje klase.
Svakako moraju malo bolje da upeglaju stvari, jer imaju potencijala.
 
Pitanje za vlasnike U7QF modela... Kupio sam ovaj model pre manje od mesec dana i primetio sam da iz televizora pocne da se cuje blago pistanje/zujanje kada stoji neko vreme na istoj pozadini. Da li mozda neko ima isti problem? U servisu su odbili garanciju sa obrazlozenjem da je tv prosao sve hardverske testove proizvodjaca..
Da, postoji taj problem.
 
Znaci izgleda normalno za ovaj model. Neverovatno da televizor od 65000din ima takve probleme... Je l si pokusavao mozda nesto sa reklamacijom ili ti to ne smeta?
 
Ne, nisam ni provalio dok ti nisi napisao. Inače, nemam scenario upotrebe sa statičnim slikama. Čuje se tek uveče kada se drugi izvori buke utišaju. Tokom dana teško.
Što se mene tiče, još jedan minus. Ovo su one sitnice gde Hisense mora još da radi kako bi sustigao vodeće proizvođače. Nije dovoljna samo sirova "snaga" panela.
 
Zvuk je kao kad piste zavojnice na PC napajanju ili drugacije zujanje?
 
Ne znam kako pište zavojnice na PC napajanju :D
Nije ujednačena visina zvuka, ali nije ni onaj visokofrekventni ujednačeni zvuk pištanja. Moram uvo da okrenem ka TV da bih čuo, u suprotnom ne čujem. Valjda je i do godina, jbm li ga...
 
Pišti definitivno, sličan zvuk kao zavojnice, ja sam to provalio dok je tražio programe a ja namestao kablove… srećom nije bas glasno a i baka ne čuje najbolje tako da je može da svira i jače 😂
 
Izgleda samo u servisu ne cuju ili se prave ludi.. 😅
 
Krajnji izbor pao je na u8qf ili a7gq ...
Molba ako je neko voljan da pomogne,
Sta se od sledecih aplikacija moze instalirati na vidi 4 a sta na petici???

HBO koliko sam do sad iscitao ne moze ni na jednoj vidi,

EON?
IRIS TV?
 
Krajnji izbor pao je na u8qf ili a7gq ...
Molba ako je neko voljan da pomogne,
Sta se od sledecih aplikacija moze instalirati na vidi 4 a sta na petici???

HBO koliko sam do sad iscitao ne moze ni na jednoj vidi,

EON?
IRIS TV?
Ima samo EON, ovo drugo mislim da ne može da se instalira, već je neko pisao. Ponuda aplikacija na VIDAA je očaj. Ja sam uzeo 55U7QF i vratiću ga sačekaću da uzmem neki Android.
 
Nazad
Vrh Dno