Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,462
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Definitivno kod tebe kao da manje dropova ima, kod mene se jasno vidi kako preskače delove.
Nije mi jasno zašto je tako, lik iz Rusije mi je snimio, kod njega nema nikakve dropove, kao da su svi različiti..
Znam da si pisao da ti je kablovska u nekim trenucima negledljiva, što kod mene nikad nije bio slučaj u bilo kojoj kombinaciji podešavanja, ali se primete kao neka sitna štucanja povremeno, isto kao na početku ovog klipa. Može da smeta kada znaš da to nije baš kako treba, ali meni je GM na svim source - ovima ON, jer ne trpim nikakve NR i slično, tako da se uopšte ne opterećujem MEMC-om koga praktično ni ne koristim. :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pfff.. Na nekim mestima pise hdmi 2.0

Edit:
Na Hisense UK piše da ima i 2.0 i 1.4...i usb 3.0...
E sad il je do tržišta ili neko laže [emoji16]


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Potrebna mi mala pomoc. Danas sam uzeo hisense 43A6500. Imam sbb i cam modul i svaki put kad skeniram kanale sortira ih po abecedi a ne po sbb rasporedu i ako sam ukljucio opciju rasporeda da uzima od operatera.
Ima li nacina da se uradi lista kanala osim preko usb-a i rucnog sortiranja kanala?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima sa foruma i svakako redakciji za forum,testove.....
Prvi put se uključujem( od sada češće)pa zato i ovaj početak.Zahvaljujući testovima a sada i forumu dosta sam saznao o uređajima koje koristim svaki dan:karaterstike,mogućnosti šta ako nešto ne radi.....ali sam se registrovao i rešio da uključim jer mislim da i za bilo kakvu kupovinu nekog uređaja(ma koliko on koštao )treba bar nešto znati o njemu a to je nama iz provincija ( BEZ OVAKVIH FORUM-a)skoro nemoguća misija ili vrlo šturo.
Da ne dužim, zahvaljujući ovom forumu i svakako dejan#7-u(veliki pozdrav) danas sam pazario Hisense tv H39A5600. Kad stgne i malo bude radio preneću moje impresije.
 
Kanale sam odradio rucno.
Verzija firmwera mi je I0413 i nikako ne mogu da stavim noviju. Kad idem ota update ne daje mi nista. A kad skinem na usb i idem sa usb-a kaze mi nasao update, odradi restart ali ne uradi update.
Menjao sam region na nemacki i pokusavao sa drzanjem power dugmeta prilikom paljenja i nista od update. Neka pomoc?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristi USB 2.0 port, probaj drugi USB fleš.
 
Da, nema ga u 50" veličini, kao ni H55N5700, bilo bi lepo da uvezu još modela do kraja godine, prvenstveno me zanima H55A6500 ili njegov pandan za 2019. godinu pa da se ponovim za praznike, kad će verovatno biti i popusta.
 
Da, nema ga u 50" veličini, kao ni H55N5700, bilo bi lepo da uvezu još modela do kraja godine, prvenstveno me zanima H55A6500 ili njegov pandan za 2019. godinu pa da se ponovim za praznike, kad će verovatno biti i popusta.

Emmezeta Dragi Silarde, Hisense 50A6500 imamo na lageru samo u našem prodajnom objektu u Nišu. Za kupovinu je potrebno otići u naš prodajni centar. Srdačan pozdrav
 
Pozdrav,

Pogledao sam review Hisense 55" u7a televizora, i moram priznati da mi se dopao. Razmisljao sam se izmedju Samsung NU7172 I LG UK6950, ali bih sada prije uzeo Hisense 55u7a. (garancije su 5g, 2g i 3 godine, po redoslesu za tri tv-a) Doduse malo sam skeptican sto se tice same Hisense marke obzirom da sam vidio da se preporucuje oprez kada je ovaj kineski proizvodjac u pitanju.

Zanima me vase misljenje: koji od ova tri modela preporucujete?

P. S. Da li neko zna kakav je Hisense U7A prilikom gledanja TV pod vecim uglovima?


Unapred veoma zahvalan
 
Nisam se bas izvijao oko tog modela jer ga nisam razmatrao, malo mi skup za Hisense jer sam primadona sto hoce bolju marku ali, taj TV je znacajno bolji od A6100, A6500 i N5700. Kako po kvalitetu slike tako po izradi. Bas dosta bolji od pomenutih. Cenim da je bolji od tog Samsunga a taj konkretan LG nisam video nego sam gledao neki slabiji ali je taj bio jako dobar, mada bih dao prednost kvalitetu slike U7A. LG je softverski puno bolji.

Opet kazem, ne znam pod kojim uglom treba gledati da vidis realnu promenu u slici a ne neko laboratorijsko merenje za test i slicno. Meni je to faktor jer gledam TV iz coska a on je po sred zida ali ma koliko se trudio osim blage promene u osvetljenju slike kod nekih modela nisam primetio razlike pri uglom od 45% koji je meni bitan.
 
Poslednja izmena:
Nema promena na 45 u odnosu na centralnu osu, tek tamo na nekih 70-75 stepeni počinju boje malo da blede, mada ni to nije strašno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Društvo, stigli su nam u redakciju na test Hisense H43A5600, H50A6100 i H65A6500, pa ako imate neka pitanja u vezi njih, postavite ovde kako bi obratili pažnju tokom testiranja i naravno odgovorili u testu.

Ako moze da se posveti malo vise paznje testiranju za gaming upotrebu, tipa input lag/odziv piksela, da li ima pwm ili je flicker-free itd.. rtings.com pravi jako dobre testove televizora, pa mozete i od njih da pokupite nesto :)
 
Stvarno bi moglo posto na netu nista nema detaljno o ovim Hisensima za nase trziste. U svakom slucaju A6100 deluje shodno ceni, pogotovo izrada. LG UK6100 je tenk za njega. A6100 me je zadovoljio samo cenom. Kao sto rekoh onaj U7A je puno bolji ali i znacajno skuplji. Da on kosta 48k za 55" model tukli bi se ispred radnje da kupimo :)

Eh da, offtopic, LG UK6100 u Em ima 5 god garancije kao i Samsung.

koji je po tebi bolji?

N5700 je bolji bez ikakve sumnje, sto dokazuje i cena jer kosta 55k naspram 48k koliko kosta A6100.
 
Poslednja izmena:
^I ja sam stekao taj utisak, kada sam upoređivao 49n5700 i 50n6100. 6500 serija ih tu šije, tanji okvir, metal frame, makar je tako u 50" klasi.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Par pitanja za poznavaoce.
Kakva je slika sd kanala na hisense televizorima, radi li skaliranje kako treba?
Puštaju li prevode sa usb-a bez problema?
Ima li neko 49n5700 I kakvi su ukupni utisci?
 
Ja imam 55", sve 5.

Skaliranje ie vrh, sd kanali izgledaju vrhunski. Prevode pusta bez problema.

Da napomenem da ne trazim dlaku u jajetu, za 56k din, 3 godine garancije i 55" tv sa ovakvom slikom, dizajnom, zvukom i specifikacijama....ja prezadovoljan.

Jedino sto je potrebno je azurirati softver nakon kupovine.
 
Ima li i dalje 55 incha modela u ponudi?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ja imam 55", sve 5.

Skaliranje ie vrh, sd kanali izgledaju vrhunski. Prevode pusta bez problema.

Da napomenem da ne trazim dlaku u jajetu, za 56k din, 3 godine garancije i 55" tv sa ovakvom slikom, dizajnom, zvukom i specifikacijama....ja prezadovoljan.

Jedino sto je potrebno je azurirati softver nakon kupovine.
Tvoj je N5700 ili A6100?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno