Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,462
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Na mom 7100 i sa Dynamic na Off i dalje ostaje taj efekat, nije jako izražen tada, ali sigurno ga ne isključuje skroz, na žalost.
Mada u odnosu na prethodni LG ovde je to podnošljivo.
 
Da li neko moze da mi potvrdi da li 50U7QF ima hdmi cec?
 
preko Android TV box-a ili stick-a. HBO, kao što je više puta spomenuto, nije podržan na Hisense modelima sa VIDAA U sistemom (znači, svi 4K modeli kod nas)
 
Da li neko može da mi pomogne, na modelu h40b5600 neće da daje zvuk na opričkom kablu
 
Ne, ni na TV ni na DAC
 
Evo sad gledam, kod mene na istom tv-u sija spdif priključak sve vreme crveno. Bitno je i koji format zvuka puštaš, sad sam se igrao sa u7b u dnevnoj sobi, ne može kroz optiku dolby digital, već mora passthrough da se namesti, probaj to da menjaš, opcija digital audio out, mada kažem, kod mene sija crveno sve vreme, iako je namešteno da zvuk daje na zvučnike.
Nažalost, nije mi zgodno da prebacujem aktivne zvučnike iz dnevne sobe u dečju da bih isprobao jer mi je napojni kabl provučen iza police, a nemam drugi uređaj koji bih probao.
 
Na optičkom kablu ima signal iz TV a - svetli crnveno, mada DAC SMSL 8a ga ne prepoznaje
Radi, hvala još jednom. Može i na TV ako želim i da zvučnici na televizoru rade, mada nema potrebe jer TV mi služi samo za filmove i serije.

1642798492864.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa to zavisi od izvornog signala pretpostavljam, al' neko upućeniji će već objasniti, meni su ti zvučni standardi totalna zbrka i ništa mi nisu jasni. 😆
 
Ljudi,treba mi hitno pomoć.
Kupujem tv, sinu za sobu.
Dvoumim se, izmedju 50A7100F i 50A7GQ ?
Dugo nisam pratio temu, vezanu za tv, pa nisam u toku.
Ono što sam na brzinu video,to je da hisense ne podržava hbo go, to mi je mali minus.
Tv bi se koristio za gledanje filmova, ps4 ..
Ako ima nešto bolje, do 60k, može predlog.
Hvala.
 
A7100F i A7GQ su nebo i zemlja :D
prvi je osnovna 4K serija za '20., drugi je srednja klasa za '21. i ima quantum dot. definitivno je bolji A7GQ. A7GQ je naslednik A7500F

za preporuke koji TV kupiti postoji deo foruma "šta da kupim"
 
Proveri samo koji mu je input lag, zbog ps4. Valjda su malo to korigovali na novijim modelima, 55u7b npr. nije baš šampion u tome.
 
Nazad
Vrh Dno