Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,533
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Kakav je 55U7QF? Kakav je taj VIDAA, nigde na netu ništa korisno da nađem o njemu.
Jel vidaa neki derivat androida ili? Ako jeste, može li neki sideload?
 
Ako je
Ljudi, molim za pomoc. Juce sam kupila Hisense televizor i na googlu pustila film da odgledam i pri kraju filma izbacio mi je tekst: THE SYSTEM IS OUT OF MEMORY. Danas ne mogu ni da pustim film, odmah izbacuje isti tekst. O cemz se radi? Pozdrav
Poslednja stvar koju treba raditi je gledati online filmove kroz pretraživač na tv-u. Taj pretraživač je namenjen za neki osnovni surf, a ne za streaming video materjala sa sajtova koji su prepuni popupova i koječega još.
 
Ljudi, molim za pomoc. Juce sam kupila Hisense televizor i na googlu pustila film da odgledam i pri kraju filma izbacio mi je tekst: THE SYSTEM IS OUT OF MEMORY. Danas ne mogu ni da pustim film, odmah izbacuje isti tekst. O cemz se radi? Pozdrav
Nema tu neke pomoci kako vidim, meni se isto desava na 50U7QF.
Kao sto rece post iznad, ti sajtovi su obicno puni pop-upova i kojecega sto dosta brze dovodi do ove poruke.
Dobro je i izdrzao (skoro) do kraja.

Predlog je zato iscimati se i pokrenuti na drugom uredjaju, i onda HDMI ili screencast na TV...
 
Kakav je 55U7QF? Kakav je taj VIDAA, nigde na netu ništa korisno da nađem o njemu.
Jel vidaa neki derivat androida ili? Ako jeste, može li neki sideload?
Sve zavisi šta ti treba. Ja sam ga kupio za 62K kroz neke popuste i prezadovoljan sam svime što sam dobio, a ne gasi se u kući, što za gejming, što za gledanje. Ali, ovde ćeš naći i nekih loših utisaka, tako da izgleda da je kako ti zapadne. :) Nije derivat androida, ali dolazi sa ponudom aplikacija koje pokrivaju bukvalno sve što ti treba. Plex, SSiptv, Eon, Deezer, Netflix. Bukvalno si pokriven za sve.
 
Kupljen Hisense 55u7qf. Instaliran poslednji firmvare koji je tv ponudio: L0301. Na novim instaliranim aplikacijama dobijam poruku sledece sadrzine: ''Oops! Something went wrong... Smart STB is curently unavailable in the Viewd App Store. Pokusano resetom tv kao i brisanje kesa. Bez uspeha. Da li ima neko ideju? Hvala
 

Prilozi

  • photo_2021-11-28_17-34-38.jpg
    photo_2021-11-28_17-34-38.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 49
Kupio sam danas 55A7300F, dvoumio sam se izmedju Tesla 55" 55S906BUS i Hisense i odabrao ovaj izmedju ostalog i zbog 5 godine garancije i zbog poklona soundbar,
Tv necu koristiti za igre, samo cu gledati filmove, youtube i slicno.
E sad, posto se on nalazi u drugoj sobi, oko 4m daleko od kompa, koji je najbolji nacin da povezem komp i tv da gledam filmove i slusam muziku? Jel moze preko blututa nekako?
 
Ljudi, molim za pomoc. Juce sam kupila Hisense televizor i na googlu pustila film da odgledam i pri kraju filma izbacio mi je tekst: THE SYSTEM IS OUT OF MEMORY. Danas ne mogu ni da pustim film, odmah izbacuje isti tekst. O cemz se radi? Pozdrav
Probaj da obrišeš istoriju browsera ili keš, ako to ne pomogne onda cast sa računara, verovatno da ima malo rom memorije, desava se i na drugim modelima.
Meni je uspevalo nakon nekoliko pokusaja pustanja filmova.
Nadamo se da ce uskoro ažurirati tu verziju Firefoxa 68 koju koristi Vidda 4.0
Sve zavisi šta ti treba. Ja sam ga kupio za 62K kroz neke popuste i prezadovoljan sam svime što sam dobio, a ne gasi se u kući, što za gejming, što za gledanje. Ali, ovde ćeš naći i nekih loših utisaka, tako da izgleda da je kako ti zapadne. :) Nije derivat androida, ali dolazi sa ponudom aplikacija koje pokrivaju bukvalno sve što ti treba. Plex, SSiptv, Eon, Deezer, Netflix. Bukvalno si pokriven za sve.
Kako koristiti ovaj ssiptv, nema odabira za nasu zemlju?
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi šta ti treba. Ja sam ga kupio za 62K kroz neke popuste i prezadovoljan sam svime što sam dobio, a ne gasi se u kući, što za gejming, što za gledanje. Ali, ovde ćeš naći i nekih loših utisaka, tako da izgleda da je kako ti zapadne. :) Nije derivat androida, ali dolazi sa ponudom aplikacija koje pokrivaju bukvalno sve što ti treba. Plex, SSiptv, Eon, Deezer, Netflix. Bukvalno si pokriven za sve.
Pa najviše će ići filmovi. Trenutno imam LG 42LA660S 3D TV tako da će njega menjati.

Sada je 55" 77k na popustu, a šteta što ga nisam pazario ranije pošto se već duže vreme razmišljam.
 
Ljudi, molim za pomoc. Juce sam kupila Hisense televizor i na googlu pustila film da odgledam i pri kraju filma izbacio mi je tekst: THE SYSTEM IS OUT OF MEMORY. Danas ne mogu ni da pustim film, odmah izbacuje isti tekst. O cemz se radi? Pozdrav
Pokušaj da vratiš televizor. Imam isti problem od kada sam kupio Hisense televizor pre skoro 2 godine ("There’s insufficient system memory. The current app will be closed."). Pogledaj moju poruku na strani 155 od 24.10.2021:

Poslednja stvar koju treba raditi je gledati online filmove kroz pretraživač na tv-u. Taj pretraživač je namenjen za neki osnovni surf, a ne za streaming video materjala sa sajtova koji su prepuni popupova i koječega još.
Slažem se sa tobom u potpunosti. Ali na moju žalbu upićenu ka Hisense Srbija preko Facebook-a da im je skladište sertifikata siromašno i da u njemu nema aplikacija Facebook Watch, Vimeo i RTS Planeta, dobio sam odgovor: "Zdravo, hvala ti na poverenju. Što se tiče pristupa ovim servisima, verujemo da je najlakše da do njih dolazite putem Browsera (pretraživača) na svom TV uređaju. Pozdrav, Hisense tim".
 
Poslednja izmena:
Pa najviše će ići filmovi. Trenutno imam LG 42LA660S 3D TV tako da će njega menjati.

Sada je 55" 77k na popustu, a šteta što ga nisam pazario ranije pošto se već duže vreme razmišljam.
55U7QF ima još danas za 68k (mislim da ne sme link u ovom delu foruma....), deluje mi da je za te novce dobra kupovina. Na istom sajtu su i drugi Hisense TV-i na akciji, recimo 65U8GQ za 136k.
 
I ja smatram da je dobra kupovina. Pokusavam vec nekoliko puta da ga porucim, prvo sa Hisense sajta preko Gorenje-a, valjda. Tacnije, porucim na Hisense uz promo kod, a Gorenje mi odbije porudzbinu, navodno ga nema. Sada sam i preko Bazzara porucio, pa cekam da vidim sta ce biti.
 
Pokušaj da vratiš televizor. Imam isti problem od kada sam kupio Hisense televizor pre skoro 2 godine ("There’s insufficient system memory. The current app will be closed."). Pogledaj moju poruku na strani 155 od 24.10.2021:


Slažem se sa tobom u potpunosti. Ali na moju žalbu upićenu ka Hisense Srbija preko Facebook-a da im je skladište sertifikata siromašno i da u njemu nema aplikacija Facebook Watch, Vimeo i RTS Planeta, dobio sam odgovor: "Zdravo, hvala ti na poverenju. Što se tiče pristupa ovim servisima, verujemo da je najlakše da do njih dolazite putem Browsera (pretraživača) na svom TV uređaju. Pozdrav, Hisense tim".
Ne znam šta da kažem. Meni je manje - više svaki hisense odlična kupovina u svojoj klasi i cenovnom rangu. Imamo ovde temu, pitaš, uvek ti neko odgovori u vezi dostupnih aplikacija i nekih generalija. Bar sam tako ja radio, i tačno sam znao šta da očekujem. Može on da vrati TV, ali za te pare da gleda online filmove na tim sajtovima neće da može. Sve je stvar prioriteta i mogućnosti, staviš novce na sto, dogovoriš se sam sa sobom šta ti je bitno i šta očekuješ od uređaja, pa onda pazariš.
Slažem se da je odgovor hisense-a onako prilično generički, da te skinu sa dnevnog reda što se kaže, ali i dalje smatram da čovek pre nego što potroši pare na nešto treba da se dobro informiše o tome šta kupuje i šta dobija, a ne da prvo kupi pa onda jurnjava po forumima i sa distributerima, ne radi mi fejzbuk ne rade mi filmovi online.
 
  • Kolika je razlika izmedju U7QF, U8QF i U8GQ - da li je po ovim cenama i akcijama, U7QF najbolja kupovina, odnosno skoro duplo veca cena druga dva modela ne donosi isto toliko bolji televizor?
  • Na sajtu bazzar pise da je garancija za Hisense 24 meseca. Da li je moguce ostvariti garanciju od 7 godina ukoliko se uzme TV preko njih?
 

Evo ti poredjenje, jeste bolja osma serija, ali ja generalno ne bih dao tolike pare na tv. Ako mi posalju ovaj za nepunih 70k, to mi je maksimum, ima i bitnijih stvari od toga.

A garancija nema veze sa prodavnicom gde si kupio tv, registrujes svoj model na Hisense sajtu, i tamo dobijes produzenje. Jedino sto vidim da to moze da se uradi za televizore kupljene do 30.11. tako da ne znam da li ce to vaziti ako tv stigne pocetkom decembra, odnosno kada ce prodavnica fakturisati i izdati racun za tv. Ako izdaju posle 30. novembra, mozda i nece moci da se produzi na 7 godina.
 
55U7QF ima još danas za 68k (mislim da ne sme link u ovom delu foruma....), deluje mi da je za te novce dobra kupovina. Na istom sajtu su i drugi Hisense TV-i na akciji, recimo 65U8GQ za 136k.
Mozes u PM da mi posaljes gde si nasao za 68k? Hvala.
 
Evo ja sada usao da proverim stanje, kad imam i sta da vidim :confused:

Pa mislim da sam se odlucio onda za njega, sacekacu malo mozda opet bude negde na akciji ispod 70k

btw. Ima li ko pozitivna/negativna iskustva sa Bazzar-om?
 
Poslali su mi mejl iz Bazzara da su potrvdili moju porudzbinu za 68 000 dinara.
Ali, voleo bih ovde napisati svoje iskustvo sa Hisense predstavnistvom u nasoj zemlji.
Naime, imao sam kupon za porucivanje sa Hisense sajta. Prvo porucim 55A7500f za 56000 sa tim dodatnim popustom. Medjutim, zovu me iz gorenja i kazu nema tog televizora. Reko OK, taman sad imam razlog da porucim bolji 55U7QF. Takodje iskoristim kupon i sa ~80 000 izadje me 68000. Ali, zovu me i kazu nema ni tog modela nigde. Tu sam vec posumnjao da se cigane i da ne zele nikakav dodatni popust da mi uvaze.
Tako da sam sinoc porucio sa njihovog sajta 55U7QF po redovnoj ceni, bez kupona, da bi me danas zvali i kazu da mogu da ga posalju najkasnije do 4. decembra. :)
Toliko su mi jadni ispali, i pali u ocima, da nisam vec porucio tv na drugom mestu, odustao bih od te marke.
Eto, to je neko moje glediste sada na Hisense u Srbiji.
Da li je to normalno, ili ne ne znam, ali bas sam se razocarao u njih. Mogu samo da mislim kako bi mi tekla eventualna reklamacija na ovaj tv sto mi stize....
 
  • Does not contribute
Reagovanja: ale
Da li se ova akcija 7Godina garancija ponavlja cesto ili mi se cini?
Gledam ima ga danas za 75k, ako odem u prodavnicu i pokupim ga upadam u poslednji dan akcije ali mi se ne svidja sto bi kupovao TV na bum i jos gore bez online porucivanja.
 
Da li se ova akcija 7Godina garancija ponavlja cesto ili mi se cini?
Gledam ima ga danas za 75k, ako odem u prodavnicu i pokupim ga upadam u poslednji dan akcije ali mi se ne svidja sto bi kupovao TV na bum i jos gore bez online porucivanja.
Ja sam ga uzeo letos i bila je ta akcija za 7 godina. Mislim da je nakon toga bila jos jednom, ali nisam siguran...
 
Ako nesto znaci, ja sam juce porucio Hisense u7qf preko bazzara i pitao ih da li ce fiskalni racun biti izbacen do 30.11. (danas) da bi produzena garancija bila validna.
Oni su mi prilicno azurno (sa ostacima linkova iste firme u HR) odgovorili da je samo bitno da sam kupio pre isteka tog promo perioda.
Ukratko, da ce vaziti potvrda sa sajta gde je kupljen uredjaj u kojoj pise da je kupovina uradjena pre isteka roka za produzenje garancije, a fiskalni ce stici sa uredjajem.
E sad da li ce biti tako videcemo, svaki kupac ima pravo da vrati uredjaj u roku od 15 dana koliko ja znam, ispravite me ako gresim, nisam vracao puno stvari u zivotu... ako sam ikada ista..
Ono sto mene malo buni je sto ma sajtu ispod proizvoda pise "Prozivod salje (druga) firma (Da ne imenujem domace firme) "
Da li to znaci da su oni sa bazzara samo posrednici a da glavni racun izdaje (na sajtu ispod proizvoda) napisana firma.. i ako je tako, kako TV ispade toliko jeftiniji nego na homepage adresi tih firmi koje u stvari salju prozivode?
Bilo bi super ako bi neko ko je imao iskustva sa njima da napise svoje utiske, ja svakako hocu..
Kako god, placam pouzecem, pa cemo da vidimo kad stigne..

P.S. Sto se 7 god garancije tice, to je sve bilo u sklopu fudbalskog prvenstva ciji je Hisense bio sponzor, posle su to produzili do sada, iskreno nisam siguran da ce to opet biti aktuelno uskoro bas... videcemo, ako bude super za sve koji zele da kupe njihove uredjaje, mada sam cuo vise sarenolikih iskustava sa Hisense servisom da budem iskren, i dobrih i losih.
Ja sam ovaj TV odabrao kao moj izbor najboljeg odnosa cene i kvaliteta slike ukratko.
 
Ti da bi produzio garanciju na 7 godina saljes sliku racuna koji mora biti sacinjen najkasnije do 30.11. Tako pise na Hisense sajtu. I jedini dokaz o toj, a i svakoj kupovini je racun. Ne verujem da ce proci molba porucio sam juce, ali su tek danas izdali racun. Voleo bih da je tako. Ja sam porucio pre 2 dana, i zamolio sam ih da racun izdaju 30. a za slanje mi nije hitno. Rekli su da ce uraditi tako. Bez te produzene garancije ne bih ni uzeo Hisense, nego neku drugu marku.
 
Upravo to sam i napisao u prepisci sa njima, provericu i sa servisom direktno, ako ne bude bilo moguce vraticu im TV, platicu tu jednu postarinu ako treba briga me..

EDIT:
Da napomenem jos da sam im odmah napisao da ako ne mogu da mi garantuju da ce produzena garancija vaziti da odustajem od kupovine odmah posle kupovine, tako da imam sve u prepisci ako bude stani pani.. Dakle nije molba u pitanju, vec jasna informacija sa njihove strane da je potvrda kupovine sa njihovog sajta dovoljan dokaz i bez fiskalnog racuna.
Napisacu ovde epilog u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Hisense H43A5100 kada se ukljuci, tj. dok je hladan, u donjem desnom uglu slika treperi. Cim malo duze radi, treperenje prestaje. Da li da odmah reklamiram, posto garancija istice za tacno mesec dana?
Nista od reklamacije.
Izgubio racun, sve sam pretrazio ali dzabe, nema ga nigde :( Sve vreme sam bio siguran da je u kutiji od televizora.
Pffff, steta...
 
Pozdrav svima,

Uzeo sam 65U7QF.
Šta je preporuka za solidan zvuk? Koliko vidim, ne podržava 3.5 mm ulaz, a šteta jer imam dobre zvučnike, Logitech Z3.

Video sam da postoji HiSense soundbar HS205, ali soundbarovi mi ne deluju ozbiljno, a puštam muziku sa Deezera preko TVa.
Nije mi bitno da je glasno, već da je zvuk prostoran, da se čuje bas lepo, itd...

Hvala svima.
 
Nazad
Vrh Dno