Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
43A7100/7300/7500. Uzeo sam majci 7500, korektan tv za te pare. EON ATV ako malo prelistaš temu ne radi baš sjajno, a ne možeš ništa da staviš na njega jer je previše tanak, eventualno neki milje da prebaciš.
 
Ako neko ima 65" TV U7QF odnosno U8QF, koliko je dobra slika preko eon-a na HD kanalima? Da li ta veličina ekrana prikazuje dobro sliku u rezoluciji 1080i i 1080P? Ako ima negde video sa tim prikazima, zamolio bih za link.
 
HD i Full HD modeli dolaze sa starijom verzijom VIDAA U. uglavnom, Netflix bi trebalo da radi bez problema, a D3 ionako ide na HDMI
 
@cisco D3 cam modul (D3 kartica) radi na H50A6500. ponekad, ako se ne koristi duže vreme, javlja za sve kanale da su zaštićeni. tada treba isključiti TV na dugme, izvaditi na kratko i opet staviti spomenuti modul, i na kraju uključiti TV.

serviser treba da dođe da donese i stavi spomenuti modul, učita kanale i da po potrebi namesti postojeći ili napravi novi kabl. načuh da inače ima problema sa tim modulima, nevezano za Hisense.

s vremena na vreme treba da se uradi učitavanje kanala jer su se verovatno pojavili novi a neki su ukinuti. mislim da svi modeli sortiraju po nazivu kanala.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, kupio sam pre neki dan 58a7100f. Zna li neko mozda kako podesiti default input? Prosto mi je nemoguce da svaki put kad upalim tv moram da prebacujem na hdmi (jer pali antenski ulaz, koji ja btw ni nemam).
 
Hvala za info za D3 obojici. Drugar će biti srećan jer bi mu to bio treći daljinski (ima Orion box i SBB D3 karticu sada, ne želi D3 mini box)
 
Pozdrav svima, kupio sam pre neki dan 58a7100f. Zna li neko mozda kako podesiti default input? Prosto mi je nemoguce da svaki put kad upalim tv moram da prebacujem na hdmi (jer pali antenski ulaz, koji ja btw ni nemam).
Ja imam isti TV ali kod mene radi normalno. Ako ga ugasim na hdmi 1 tako ce i ostati sledeci put kad ga ukljucim.
 
TV je na polici prvi utisak za sada odličan ,slika ok ,odmah povezao na net, trazio azuriranje vidaa sistema,valjda je 5ica nemam pojma sa onim oznakama,da li ima objašnjenje za to.
 
Ljudi, molim za pomoc. Juce sam kupila Hisense televizor i na googlu pustila film da odgledam i pri kraju filma izbacio mi je tekst: THE SYSTEM IS OUT OF MEMORY. Danas ne mogu ni da pustim film, odmah izbacuje isti tekst. O cemz se radi? Pozdrav
 
koji model?
 
Nazad
Vrh Dno