Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Svi mi ovde iznosimo svoja iskustva sa uređajima koje smo kupili. H50A6500 sa 20% popusta je u tom trenutku bio najbolji izbor za mene, a da li će biti i za tebe, to niko ne može da zna. Pre nego što sam kupio tv mislim da sam 3 puta iščitao ovu temu. I onu drugu, koji tv kupiti, i kupio treći tv a ne jedan od ona dva oko kojih sam se dvoumio. :D

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Jel to 4k video ili normalan? Jel si ga updatovao mozda? Uzeo sam ps4 ns bi zeleo da imam tako frame dropove.

Nećeš imati, jer ćeš koristiti Game Mode, tada nema problema.

Game Mode radi svuda, sem kad se koristi tuner, ili integrisani plejer.

Za ove dropove nije bitno dal je 4k, FHD, uovaj video ima iste dropove i u 720p preko integrisanog plejera, kad sam pustio mp4. MEMC baguje sa nekim scenama.
 
Nećeš imati, jer ćeš koristiti Game Mode, tada nema problema.

Game Mode radi svuda, sem kad se koristi tuner, ili integrisani plejer.

Za ove dropove nije bitno dal je 4k, FHD, uovaj video ima iste dropove i u 720p preko integrisanog plejera, kad sam pustio mp4. MEMC baguje sa nekim scenama.

Hvala vam puno, znaci ko spejs satl da kupujem onda ostaje ovaj model.
 
@Mancha

Gaming test ako nije problem, pa iznestite neke utiske. Većina uvek pre kupovine pita kako se ponašaju tokom igranja.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Input lag:
1080p при 60 Hz : 31-35 мс
1080p с интерполяцией 48-54 мс
4k при 60 Hz : 51-55 мс
4k @ 60Hz + HDR : 53-57 мс
 
Naravno ali ostajem onda pri ovom modelu trennutna cena mu je oko 54 000. Prihvaljtivo i mislim da je daleko najbolji izbor do 55 000.

Ja sam iskreno baš zadovoljan, meni odrađuje apsolutno sve što treba, za 49900 i više nego isplativa kupovina. Evo sad vidim da se input lag povećava sa rezolucijom, ja nisam testirao igre u 4k, samo 1080@60. Hardverski sam ograničen na 4K@30 pa nije bilo nekog posebnog smisla ni da isprobavam.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
je li za sve A6500 ili samo za određenu dijagonalu (koju)?
 
Pa da Ps4 slim imam to je onda samo full hd pa ce upscale da bude do 4k kako ja razumem ,vazno mi je za filmove da bude dobar ako budem gledao filmove u 4k. I ako vec kupujem smart pa da u ssiptv da ubacim moju listu pa da gledam tv odatle ja se nadam da radi ssiptv kak otreba :) Gde si ga kupio za te pare? vidim sad mu cena 54 000 -.-
 
Ja sam iskreno baš zadovoljan, meni odrađuje apsolutno sve što treba, za 49900 i više nego isplativa kupovina. Evo sad vidim da se input lag povećava sa rezolucijom, ja nisam testirao igre u 4k, samo 1080@60. Hardverski sam ograničen na 4K@30 pa nije bilo nekog posebnog smisla ni da isprobavam.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

A laptop mi gura 4k 60 fps bez problema. Cak i 8k :D tako da hdmi i pucaj :D
 
Evo Džeralda Batlera za Bokija, a snimiću kasnije i ssiptv kako radi, od pokretanja do prebacivanja kanala. Tv sam kupio u emme..... Ovo je tek okačeno pa možda neće sve rezolucije odmah biti dostupne...

https://youtu.be/VFbv4kP098A

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Evo Džeralda Batlera za Bokija, a snimiću kasnije i ssiptv kako radi, od pokretanja do prebacivanja kanala. Tv sam kupio u emme..... Ovo je tek okačeno pa možda neće sve rezolucije odmah biti dostupne...

https://youtu.be/VFbv4kP098A

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Kod tebe koliko vidim samo na početku štucne, tako je kod mene kad mi je USM na SMOOTH, inače onako dropuje kao lud.

Ako si ušao u youtube i tek onda isključio game mode, USM se zaključa na SMOOTH, tako je i na U7A.
Ako nisi i znaš da je 100% na OFF, onda su samo neki primerci problematični, kao moj.
Dal je USM OFF vidiš sa onim 24p testom.
 
Da, to mi je palo na pamet, da nije USM ostao zaključan na smooth. Žena sad zauzela, gleda "Istine i laži" :D ali shvatam o čemu pišeš i proveriću malo kasnije.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Vidim da od 06-08.11 opet ima 20% u emz. Ali ne vidim h50a6500 više u ponudi. Makar trenutno. h50a6100 bi trebao biti oko 43k što je isto fantastična cena, mada treba uzeti u obzir drugi panel i sporiji hardver.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
@Boki Bio je zaglavljen na smooth, restartovao sam tv i testirao kuglicu, pa opet pustio, rekao bih da nema razlike. Nije sve idealno ni kod mene van game moda kad gledam kablovsku preko hdmi, bude povremenih štuckanja, ali izgleda da nije kod svakog isto. Ssiptv se uploaduje, biće za koji minut.

https://youtu.be/-u5ZaSRtSFY

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
H39A5100 je na snizenju u emme 24000, da li je to ok cena za taj model?
Ne vidim u specifikacijama da li je moguce pustanje filmova sa usb? Pise samo za mp3 m4a i aac...?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
H39A5100 je na snizenju u emme 24000, da li je to ok cena za taj model?
Ne vidim u specifikacijama da li je moguce pustanje filmova sa usb? Pise samo za mp3 m4a i aac...?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Dobra je cena.. Pušta sa usb sve...


@Tihi bandit

N5700 je prošlogodisnji model cini mi se
A6100 ovogodišnji
Po specifikacijama ne znam koliko su slični..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ljudi, dodajte slovo kad navodite serije. ovogodišnji A6500 je pandan prošlogodišnjem N5700 a postoje i A5x00 i N6x00 serije

Tihi_Bandit, HDR realno radi na televizorima koji imaju širi raspon boja i jače osvetljenje, a najbolje i pravi 10-bit panel. u slučaju raspona boja i osvetljenja, treba gledati od U7A (koliko znam, samo 4K i nema ispod 50")

Odakle ti ta informacija? Ako moze neki link, bas me zanima, jer sam gledao 55" N5700..
 
@Boki Bio je zaglavljen na smooth, restartovao sam tv i testirao kuglicu, pa opet pustio, rekao bih da nema razlike. Nije sve idealno ni kod mene van game moda kad gledam kablovsku preko hdmi, bude povremenih štuckanja, ali izgleda da nije kod svakog isto. Ssiptv se uploaduje, biće za koji minut.

https://youtu.be/-u5ZaSRtSFY

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Definitivno kod tebe kao da manje dropova ima, kod mene se jasno vidi kako preskače delove.
Nije mi jasno zašto je tako, lik iz Rusije mi je snimio, kod njega nema nikakve dropove, kao da su svi različiti..
 
Nazad
Vrh Dno