Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
I ja imam K1112

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Neverovatno je da na nekim modelima ima a na nekima ne. Da li je kod nas sto imamo neka test varijanta do marta za kada je planirano da se pusti svima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neverovatno je da na nekim modelima ima a na nekima ne. Da li je kod nas sto imamo neka test varijanta do marta za kada je planirano da se pusti svima


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam skapirao da svi ovogodišnji modeli bi trebalo da imaju, tj. svi oni koji već imaju VIDAA U 4. Ostali čekaju upgrade sa 3 na 4.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Probaću Google DNS sutra, nisam sada pri TV-u.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
A preko čega si ti puštao?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

Pustao sam preko wi fi, serovao mesto na hdd na PC, PC zakacen lanom na ruter. 2.4ghz nije dovoljno da progura 60 bitrate!
Medjutim kad pustim sa HDD zakaceno na tv preko USB radi, ali zna da stucne!! Prvi film koji nisam uspeo da pustim preko wi fi, i koji mi je stucnuo sa HDD preko usb!!
Bitrate jeste monstruozan na ovom filmu , ali je slika zaista neverovatna can i na mom b7500! E sad mislim da bi na tom tvom qf lepse izgledalo!!
 
Na mok tvu sa usba lagano radi, a na taj način preko mreže nisam mogao, secka. Uskoro uzimam novi ruter, pa ću testirati opet.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ovaj ruter što imam nije dual band, može ili 5ghz ili 2.4ghz, tako da moram novi ruter, pa onda ide test.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
tako je. važi za televizore kupljene do (zaključno sa?) 31.12. prethodne godine. redovna garancija je 3 godine
sad je druga akcija u toku
 
Ja sam ostvario i 5god garancije i registrovao se za drugu akciju.
 
Cisto neko razmisljanje... moze li neko da pripomogne kako da izvucemo EON aplikaciju sa Hisense TV pa da neko ko nema, proba da instalira. Ja imam na mom 55A7500F a ako neko zna nacin ja sam voljan da se malo poigram da pomognemo kolegama. Mora da postoji neki nacin da se instaliraju aplikacije sa USB-a. Imamo 5 god garancije tako da se ne sekiram ako pukne sw pa mora da se reklamira.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^
Nazalost mislim da ne moze. Majao sam se nesto po 4pda forumu pre nego cu kupiti televizor ali nisam video da je moguce tako instalirati aplikaciju sa USB-a. Bas sam zbod EON-a gledao. Kad smo kod toga prosto mi je neverovatna prica sa EON aplikacijom. To mi je bio uslov kod kupovine tv-a. Tada sam vidro a7300f koji ga je imao, dok a7500f nije. Dok nisam provalio da EON-a ima samo na V901 fw sto sam tada i postavio ovde i svi su ga na taj nacin dobili. Potpuno je neverovatno da na U7QF koji sam cekao da nisu pustili iako je na Vidaa4. I nigde nije bilo konkretne informacije zasto je to tako. Na kraju sam morao da odustanem i kupim drugi tv.
 
Poslednja izmena:
Ja cenim da će dodati, nema razloga da ne dodaju.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
^
Nazalost mislim da ne moze. Majao sam se nesto po 4pda forumu pre nego cu kupiti televizor ali nisam video da je moguce tako instalirati aplikaciju sa USB-a. Bas sam zbod EON-a gledao. Kad smo kod toga prosto mi je neverovatna prica sa EON aplikacijom. To mi je bio uslov kod kupovine tv-a. Tada sam vidro a7300f koji ga je imao, dok a7500f nije. Dok nisam provalio da EON-a ima samo na V901 fw sto sam tada i postavio ovde i svi su ga na taj nacin dobili. Potpuno je neverovatno da na U7QF koji sam cekao da nisu pustili iako je na Vidaa4. I nigde nije bilo konkretne informacije zasto je to tako. Na kraju sam morao da odustanem i kupim drugi tv.

Tako je, zato sam i hteo ako je neko rad i voljan a ima vise znanja od mene da probamo da to napravimo zajedno, prosto je neverovatno da se ne mogu instalirati aplikacije sa USB-a. Ako je verzija softvera K1112 kod svih, sta blokira da postoji EON kod nekog a kod nekoga ne. Da li ima neki servisni meni koji ne dozvoljava da se prikazuju test aplikacije, sto mislim da EON i jeste... ili sam region u test meniju. Dajte misljenja
Malopre sam pogledao na Youtube da neki Rusi menjaju DNS i pristupaju IPTV app, zato me je zaintrigiralo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigao MiBox S, radi sve, nema seckanja, štucanja, učitava sve foldere i fajlove (recimo na tv-u jedan folder čita samo 12 epizoda od 24), Jocker film na tv je ceo zelen, na Boxu ga pušta kako treba, plus može BL folder/iso da se pusti. Puštao sam sve filmove koje sam ranije testirao bez seckanja, do 80gb sam išao.
Tako da je ipak do TV-a, moguće da je moj tv nešto faličan, ako vama radi kako treba
 
Šta ti beše ne radi? Sa usb-a film?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno