Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,531
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da instaliram .901 sa linka koji je ostavljen na 55A7500F.
Kao što je napisano mora da bude fat fleš, link je već zipovan samo ga prebacite na fleš.
Ja sam ga pre svega vratio na fabrička podešavanja i isključio iz struje.
Kada sam ga ponovo uključio, preskočio sam sva podešavanja, i onda išao na meni-podrska-azuriranje sistema. Tada neće biti omogućena opcija nadogradite sa USB-A, ali kada ga ubacite posvetlece i tada možete da ažurirate. Nakon toga će se ugasiti i onda možete kada se upali da postavite sva podešavanja vezana za kanale, sliku, wi-fi, itd.
Meni je prebacio na Nemački region i nisam imao EON, ali kao što je Boris napisao kada se prebaci na Srpski on će se pojaviti.
I ono što je najvažnije radi EKSTRA kao preko TV-a, odziv je dobar i sve je jednostavno i lako preko daljinskog.

Sad me mami sve ovo da probam da drknem taj firm na b7500 non f!
 
@dakula74, možda bi prošlo bez problema uzevši u obzir da B7500 (nema nijedngo modela sa F na kraju ;)) i A7500F imaju isti čipset (tako piše na displayspecifications).

@nagard i beckhamsv, strpite se do proleća iduće godine da biste saznali odgovor na pitanje.

mi sa VIDAA U 2.5 modelima koji su još u proizvođačkoj agranciji da se slikamo? :type:
 
Poslednja izmena:
Zlatno pravilo ovakvih akcija je, da ako Rusi to već nisu uradili, nemoguće je, ni ne pokušavaj.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kupio sam 6700 43. Strasno sam se razocarao. Ne kvalitetom slike i slicno, ono sto sam ocekivao to sam i dobio.
Razocaran sam androidom zbog kog sam i kupio ovaj TV. Ne mogu da verujem da ne mogu da nadjem kompatibilnog
misa za ovaj TV, probao sam 4-5 razlicitih modela i na svakom neka funkcija ne radi. Recimo da me izludjuje da
u editoru ne mogu nista da otkucam sa misom vec moram daljinskim. Na svim prethodnim smart televizorima, bilo
koji OS daje bio u pitanju, nikada nisam imao probleme ove vrste.
Da li jos neko ima ovaj problem?
 
Pa ja to nisam ni poredio, nije mi jasno iz kog dela posta si to zakljucio.
Andorid na FOX-u mi radi odlicno, "menu" je mnogo bolji, instalirao sam i
orion tv pa na njemu nemam potrebe za android boxom.
Hisense android je prica za sebe.
Akcenat sam stavio na nekompatibilnost sa najobicnijim misem, a to mora
se priznati nije bas uobicajena stvar na bilo kom smart tv-u.

P.S. Da se ispravim, ono sto je odlucilo kupovinu je 5god garancije, ne samo
android, da sam imao gde da probam sigurno bih se odlucio za drugog
proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
Jeste kupljen online ali je proslo 14dana, svakako se nebih smarao novim pretragama.
Deci je OK, njima samo treba YT i njima se tu svaka prica zavrsava, TV kanale i ne gledaju.
Ja volim da eksperimentisem i izvucem maksimum iz ponudjenog. Ako ne nadjem
odgovarajuceg misa ili tastaturu stavicu android box i toliko o tome.
 
Jeste kupljen online ali je proslo 14dana, svakako se nebih smarao novim pretragama.
Deci je OK, njima samo treba YT i njima se tu svaka prica zavrsava, TV kanale i ne gledaju.
Ja volim da eksperimentisem i izvucem maksimum iz ponudjenog. Ako ne nadjem
odgovarajuceg misa ili tastaturu stavicu android box i toliko o tome.
A jesi li probao remote now aplikaciju?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nisam puno eksperimentisao sa TV-om, samo par sati, ne zivim u stanu gde je postavljen
a nisam imao vremena prethodnih par nedelja. Svakako cu probati mnoge stvari ali ovo
sa misevima me iznerviralo da nisam mogao sa daljinskim da se lako snalazim.
Probao sam recimo miracast sa mobilnog i radilo je OK.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
RemoteNow ne podržava Android modele. Dejo muku muči sa mišem na H43B6700 koji je Android, kao što je spomenuo

zamolio bih vas da pišete pune oznake modela/serija, pošto je Hisense promenio označavanje i onda lako može da dođe do zabune
 
Jel si probao bluetooth ili miseve sa usb adapterom? Na istom televizoru mi rade bez problema Microsoft Designer i neki Rapoo bluetooth od 1500din.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Probao sam jedan genius bezicni i isto.
Sta je to mis sa usb adapterom? PS2->USB, ko pa to jos koristi?
Narednih dana cu probati jos dva bezicna, jos jedan genius i jedan SeenDa.
Poenta price je sto treba pronaci model, a ne utaknuti bilo koji i sluziti se.
 
Zasto nemam automatsko podesavanje slike na 55A7500F kada je region podesen na Srbiju. Kada stavim Nemacki, Francuski, UK pojavi se ta mogucnost?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, jedno pitanje. Kupio sam matorcima h 40A5600F i vidim da on ima izvoz kanala na usb, međutim ono što me buni cime se (kojim programom) na racunaru uredjuju rako izvezeni kanali sa fleske. Hvala.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Probao sam jedan genius bezicni i isto.
Sta je to mis sa usb adapterom? PS2->USB, ko pa to jos koristi?
Narednih dana cu probati jos dva bezicna, jos jedan genius i jedan SeenDa.
Poenta price je sto treba pronaci model, a ne utaknuti bilo koji i sluziti se.
Ovo je mis sa usb adapterom.

Treba uzeti bluetooth mis a ne wifi i sve ce biti u redu.
95a1193a9c78ed933b905106f61b5b3e.jpg


Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno