Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,503
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
@Kapuero, ti imaš H65A6500, ne 7500 :D
početkom godine (januar/februar) je bila neka vest na stranom sajtu da će i modeli na verziji 2.5 preći na VIDAA U 4. poslednaj saznanja su da će preći samo 3, što me i ne čudi (spomeno sam ne tako davno zbog čega: isti čipset u ovogodišnjim i prošlogodišnjim modelima)

ovo me je pdosetilo da vidim da li ima nekih ažuriranja za moj H55A6500, kupljen u julu 2018. godine

Hehe, upravu si, ne znam odakle mi u glavi 7500 kad imam 6500 i to dva puta pisem 7500 ... :d
 
Da li bi neko hteo da slika sliku na SK1 na nekom hisensu koji je priblizan mom modelu, a7300f, konkretno sa trke F1, samo da uporedim razliku, hvala unapred

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Oko dva meseca posedujem H43B7500. Televizor se gleda svakodnevno, najviše Netflix i kablovska. Boje su odlične, malo su uglovi gledanja lošiji, ali meni ne smeta jer uvek gledam tv iz idealnog položaja. Zar mislite da je loš da bi dobio Dolby Vision? Operativni sistem i funkcije su minimalističke, tako da nije imao ni jedan bug do sada. Zanima me, mada koliko vidim nema, da li ima podršku za miracast.? Znam za app remoteNow, ali me zanima baš Miracast. Od mana izdvojio bih to što nema app HboGo. Zvuk je ok, ali ipak za mene nedovoljno dobar, da li možete da mi preporučite neki soundbar, ne previše skup, a solidan? Hvala :)

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Miracast nema, ima neki drugi cast (AnyCast). sam Miracast je bušan po pitanju sigurnosti. za soundbar postoji barem jedna posebna tema
 
Da li je neko imao priliku da se malo poigra sa TCL P715, deluje interesantno, da li je slika mnogo lošija od A7300 ili A7500F na primer?

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Da li je neko imao priliku da se malo poigra sa TCL P715, deluje interesantno, da li je slika mnogo lošija od A7300 ili A7500F na primer?

Sent from my A0001 using Tapatalk

Imao sam ja, ali samo model od 43” jer sam njega nasao izlozenog i to samo u jednoj radnji. Mada imaju na stanju i vece ali ne izlozene. Ocigledno moraju da rasprodaju EP660.
Ono sto sam ja video mi deluje dobro, u klasi ovih Hisense-a. Nisam imao fles sa nekim svojim snimcima da vidim kakav mu je upscale sa nizih rezolucija (sa HD-a je jako dobar). Kazem opet na 43” deluje dobro. Predpostavljam da bi trebalo da bude dobro i na vecoj dijagonali posto postoje i verzije od 75” i 100” ali ne kod nas.
 
Svaki od izvora zahteva posebnu kalibraciju slike ,cisto sumljam da ti je slika sa eon boxa jednaka slici na eon aplikaciji na samom tv .Sto se tice problema sa iskrzanom slikom ako je nema na drugom tv preko eon boxa a na ovom ima ja bi na tvom mestu proverio podesavanja samog televizora ako je stabilna internet konekcija.Bez kompletnih informacija ne moze ti niko pomoci,treba sam da zakljucis sta se konkretno desava i da pokusas da neutralises problem ako je resive prirode ....pogotovu te zuto mrljave slike -ma sta to bilo...
Sad su bili iz SBB-a, zamenili su eon box, ali nikakvog poboljsanja, momak pretpostavlja da je ipak do tv-a, to jest ne moze da obradi brze detalje, brze sekvence, a i sam kaze da ipak nije tv kvalitetan..I nakon toga pustim na youtube snimke trka F1 u full HD, slika za pozeleti, tako da se namece zakljucak, da SBB ili los strim ima ili..

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
ja to imam preko kabla (kamere su vezane analogno na kablovski sistem provajdera, u ovom slučaju SBB). na svom Hisense-u, koji je povezan na kabl (za SBB se koristi CI+), sam našao kanal i mogu lepo da gledam
 
Odaberes Anyview cast na TV. Zatim na telefonu uključis WiFi i izabereš CAST( ili mirror sharing, zavisi kako je na kom telefonu) u opcijama, I onda izabereš Tvoj tv na telefonu, I ekran telefona ti je na tvu. IMG_20201028_155333.jpgIMG_20201028_155356.jpgIMG_20201028_155109.jpg

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Imao sam ja, ali samo model od 43” jer sam njega nasao izlozenog i to samo u jednoj radnji. Mada imaju na stanju i vece ali ne izlozene. Ocigledno moraju da rasprodaju EP660.
Ono sto sam ja video mi deluje dobro, u klasi ovih Hisense-a. Nisam imao fles sa nekim svojim snimcima da vidim kakav mu je upscale sa nizih rezolucija (sa HD-a je jako dobar). Kazem opet na 43” deluje dobro. Predpostavljam da bi trebalo da bude dobro i na vecoj dijagonali posto postoje i verzije od 75” i 100” ali ne kod nas.
Hvala ti na odgovoru. U igri je Hisense 50A7500F i TCL 50P715 , cena je 50.000,00 , ne znam šta da uzmem, tv je za neki apartman.
Imam već Hisense 50B7100, radi sasvim korektno, ako je TCL bar toliko dobar (ili loš), bio bih zadovoljan.
Privlači pažnju ovaj android os, valjda radi stabilno.
Moram da obavim kupovinu u narednih 7 dana, toliko malo ima informacija o ovom TCL-u po netu...
A o A7500F je već dosta toga rečeno i poznato.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Korislim Hisense 58A7100F prikacen preko HDMI kabla na racunar. Cesto mi se desi da komp nece da prepozna Tv kako treba pa mi ne nudi 4k rezoluciju, 60Hz osvezenje. Jel imao neko slicna iskustva. Probao sam sinoc sa kvalitetnijih HDMI kablom ali nema neke razlike.
 
I kod mene slican slucaj sa quadro k4200, slika nece preko 1920x1080 60hz, guram preko displej porta koji sigurno moze da baci 4k sliku od 60hz, testiracu ovih dana malo vise pa cu videti!
 
Korislim Hisense 58A7100F prikacen preko HDMI kabla na racunar. Cesto mi se desi da komp nece da prepozna Tv kako treba pa mi ne nudi 4k rezoluciju, 60Hz osvezenje. Jel imao neko slicna iskustva. Probao sam sinoc sa kvalitetnijih HDMI kablom ali nema neke razlike.

I kod mene na Samsungu se često ovo dešava, u smislu da rezoluciju ostavi na 4K, ali je spusti na 50Hz, pa moram da je vraćam na 60Hzu setings... Nije do HDMI kabla, pitaj boga do čega je...

@dakula kod tebe je ili do kabla ili do TV-a, ako TV nije 4k...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno