Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,511
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
^Glupo je spominjati eon aplikaciju u recenziji ako ista ne radi ili je nije moguce instalirati...mislim da nije fer ...a isto i za nadogradnju sw sve vise mi lici na neki tezak marketing iako je opste poznato da se 99%problema kod ovih televizora resava "externim smart resenjem".
 
@coa.m
Bio u radnji da probamo 55A7500f ko tvoj
I isto tako nema Eon-a. Azurirano na najnoviji fw.
Otisao u drugu radnju, pored njega novi model A7300f 43”, isto VIDAA 4. Na njemu ladno ima. Pitam decka u radnji, kaze sam se update-ovao pre dva dana i pojavio im se na pocetnom ekranu. Za ovaj tvoj jaci model koji je i meni interesantan ne zna se i dalje kad ce. Javi ovde molim te ako izadje update i za tvoj.
 
Poslednja izmena:
@marko jesi li upoređivao uživo sliku Hisense a7100f vs a7300f vs a7500f

i

Hisense vs TLC?

I kako ti se čini?

Kontam da bi Hisense modeli trebali da su tu negde, malo manji nativni kontrast i osvetljenje na 7100 u odnosu na 7500, ali baš me zanima Hisense vs TLC ko je video uživo...

P.S.
Kontam kad si napisao "TLC u klasi" mislio si na EP660...
 
Mene smara to sa sistemom i EON-om koji mi je potreban. Cista glupost.

Ako neko zeli, neka pise na PP, raspolozen sam da prodam svoj 50U7B, star 2 meseca star, upaljen 5 puta.
Dacu ga nesto ispod cene u radnji.
 
U slici nisam video preterane razlike jer svi vrte njihov reklamni video. Nisam imao flash sa svojim materijalom da probam. Generalno i 7100 (mada je ovo proslogodisnji model)i 7300 imaju jako lepu sliku. Po specifikacijama vidim da 7500 ima jacu osvetljenost. Sto se TCL-a tice poredio sam sa naslednikom EP660, P715 on je iz ove godine. Tek se pojavio, retko gde ima izlozen.

Nije mi jasna politika Hisense-a. Ok jasno mi je ako se kaze nema EON-a za VIDAA sistem ispod 4.0 ali ako neko vec ima, kakva je to politika update-a prema modelu televizora. Cemu sluzi market onda?
 
Poslednja izmena:
@Boris014
Logovao si se, radi sve normalno aplikacija?
Sta te nervira?
Ulogovan, radi sve ok, izuzev sto ponekad potraje promena kanala, tj ostane crn ekran dok ne promeni kanal, nekad oko 5 sekundi, a generalno me nervira kvalitet slike i na eon boxu i eon aplikaciji, ili su moja ocekivanja bila prevelika ili ovaj tv uopste ne valja, mislim na moj uredjaj, ne na celu seriju


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sta da kazem. Brat ima Samsung osnovnu 7000 seriju i ok izgleda slika. Gledivo je cak i za kanale koji nisu HD.
Mozes molim te da vidis koja ti je verzija softwer-a tacno (mozes poslednjih cetiri cifre).
 
Sta da kazem. Brat ima Samsung osnovnu 7000 seriju i ok izgleda slika. Gledivo je cak i za kanale koji nisu HD.
Mozes molim te da vidis koja ti je verzija softwer-a tacno (mozes poslednjih cetiri cifre).
V0000. 01.00L.K0901
Evo, da vidis otprilike o cemu pricam, bela linija je skroz iskrzana, slika je skroz zamucena, pixeli su skroz nekako zrnasti
c588b4c3ea0d43c9b04020514aa66fd2.jpg


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ovako izrazeno je samo na prenosima F1 na sport klubu 1hd,ostali kanali su i boze pomozi, a generalno je slika zucasto mutnjikava, blago ali dovoljno da pokvari uzivanje

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ovako izrazeno je samo na prenosima F1 na sport klubu 1hd,ostali kanali su i boze pomozi, a generalno je slika zucasto mutnjikava, blago ali dovoljno da pokvari uzivanje

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Svaki od izvora zahteva posebnu kalibraciju slike ,cisto sumljam da ti je slika sa eon boxa jednaka slici na eon aplikaciji na samom tv .Sto se tice problema sa iskrzanom slikom ako je nema na drugom tv preko eon boxa a na ovom ima ja bi na tvom mestu proverio podesavanja samog televizora ako je stabilna internet konekcija.Bez kompletnih informacija ne moze ti niko pomoci,treba sam da zakljucis sta se konkretno desava i da pokusas da neutralises problem ako je resive prirode ....pogotovu te zuto mrljave slike -ma sta to bilo...
 
Svaki od izvora zahteva posebnu kalibraciju slike ,cisto sumljam da ti je slika sa eon boxa jednaka slici na eon aplikaciji na samom tv .Sto se tice problema sa iskrzanom slikom ako je nema na drugom tv preko eon boxa a na ovom ima ja bi na tvom mestu proverio podesavanja samog televizora ako je stabilna internet konekcija.Bez kompletnih informacija ne moze ti niko pomoci,treba sam da zakljucis sta se konkretno desava i da pokusas da neutralises problem ako je resive prirode ....pogotovu te zuto mrljave slike -ma sta to bilo...
Sve je to ok sto ti kazes, i nije ista slika sa box-a i aplikacije, neznatna je razlika, ali me jednostavno buni to sto samo na SK1i SK4K, samo na trkama F1 dolazi do toga, najpribliznije receno, kao kad recimo razvuces snimak od 480p preko celog monitora, takva je slika

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pa, na primer ja nemam neke zamerke na H65A7500, tv imam vec dve godine i zadovoljan sam, a ako bi imao EON bilo bi super, jer bih imao manje kablova oko tv-a.
Sledeci TV ce biti 70-75'', televizore kupujem kad je svetsko prvenstvo u fudbalu, tada daju dobre popuste, taman ce EON biti implementiran u te nove modele kako treba i necemo ni diskutovati o tome ...
 
Poslednja izmena:
@Kapuero, ti imaš H65A6500, ne 7500 :D
početkom godine (januar/februar) je bila neka vest na stranom sajtu da će i modeli na verziji 2.5 preći na VIDAA U 4. poslednaj saznanja su da će preći samo 3, što me i ne čudi (spomeno sam ne tako davno zbog čega: isti čipset u ovogodišnjim i prošlogodišnjim modelima)

ovo me je podsetilo da vidim da li ima nekih ažuriranja za moj H55A6500, kupljen u julu 2018. godine
 
Poslednja izmena:
Koji šou od teme. Vi izgleda kad kupujete tv najbitnija stavka je dal ima eon. Zasto bi pisali o recimo ekranu,tacnosti boja, kvalitetu HDR-a...

Sa jedne strane si u pravu,
Sa druge mislim da su se ljudi raspitali, pogledali testove i odlucili se za Hisense samim time sto su zadovoljni onim sto nudi za cenu.
Naravno da se televizor ne kupuje zbog Eon-a. Da je tako onda bi se uzimala Vox, Fox, Tesla, Samsung. Svaki ima funkcionalan Eon. Neki su jeftiniji a neki u ceni Hisense-a.

Ono sto se prica je da se vec dugo obecava a nema se nikakva informacija.

Ja imam SBB-ovu karticu naprimer u svom tv-u. Ali s obzirom da mi je posao takav da ne mogu da gledam sta je kad na programu i da budem tada uz televizor, njihova opcija vracanja unazad mi jedino odgovara. Ne zelim da uzimam Eon box, kao ni D3 (na kom ne mogu da vratim sve kanale) i da doplacujem za nesto sto ne moram.
 
Nazad
Vrh Dno